Dcera pozvracela ordinaci u zubaře

Anonymní
29.11.19 00:38

Dcera pozvracela ordinaci

Ahoj, no ruda jsem jeste ted :oops: dcera 16let dnes po obede mela jit na trhani osmicky, zakrok je nutny, na netu se divala na videa, cetla si hororove scenare, co by se mohlo stat, no jen co pry vlezla na kreslo a otevrela pusu tak zacala silene zvract, nervy, predtim jsme byly na pizze a dortu, takze docela dost 8o nateklo to uplne vsude, ohozene umyvadlo, nastroje, stolecky, kreslo…nateklo to i pod zavit vrtacky, dcera utekla pryc, ja tam pomahala uklidit, pak jsem cekala hodinu na uklizecku, kterou jsem zaplatila, no dcera ma termin za 14 dnu. Doma mi rekla, ze tam rozhodne nepujde, ze chce do prahy, kde ji nikdo nezna, v praze mi rekli, ze jestli je takto vyjekana ze se to bude muset udelat v polospanku a pak mit 24 klid na luzku, takze bych si musela vzit asi hotel, bydlime 140km od prahy, kdyz sem prisla domu tak byla ubrecena ve vane, ze chce jit na jinou skolu, jelikoz sestra z ordinace je matka kluka co se ji libi, nemyslim ze by mu to pani vykladala, ale nechce zejtra do skoly, to jsem rekla ze ani nahodou, tak se zamkla v pokoji, vychazela jen na wc, vecere se nedotkla, jakykoliv pokus o komunikaci je mlceni, slysela jsem ji volat s kamaradkou, nazvala me kravou co nema pochopeni :,( jeste rikala ze pujde na intr do jineho mesta, ze se na todle nezapomene…nevim co mam delat, auto nemam, takze do prahy vlakem, pocitam tak 1000za ubytko, zakrok asi tak 5000+ jidlo a leky, takze klidne muzu vyhodit skoro 10 000 :nevim: na rozhazovani moc nemam, k vanocum si prala mobil, co uz mam koupeny… ten zub musi co nejdrive ven, ze nejak muze zdeformovat celist… ale myslim ze za 14 dnu nepolevi :cert: a nasilim ji tahat nebudu a slibovat neco za neco to tak… jely by jste do te prahy? Volala jsem jeste do jednoho krajskeho mesta a tam az termin v pulce ledna, jeste se bojim aby nezacala chodit zaskolu.. uf
A jeste nenapada vas nejaky darek pro doktorku a sestricku? Kytka, bonbosla a flaska mi prijde malo…
Uf
Prosim zachovat anonym

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3977
29.11.19 00:56

Proč to tak řešíš? Jako platit doktorce úklid ordinace to už je jako trochu ujetý, no tak se tam pozvracela a co jako? určitě nebyla první, ani poslední. Zbytečný humbuk kolem toho to se přeci může stát.
Vytrhnout zub u jiného zubaře v nemocnici nejlíp tam to mají raz dva a bude. Nejela bych do Prahy a neplatila za narkozu. A žádný dárky bych nekupovala, prostě nechápu proč.
Kdyby se opila a pak zvracela, ale tohle byl jen stres… Klid a neřeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
29.11.19 01:35

Kamarádce se před půl rokem stalo úplně to samé a to je to dospělá ženská a dvojnásobná matka. Tohle se stává úplně běžně, stres je svinstvo. Dcerka je v pubertě, takže pro ni je to nepopsatelný trapas. Na tvém místě, bych se ji snažila podpořit a poptala se v ordinaci na možnost analgosedace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
29.11.19 01:42

Já jsem už zvracela u několika doktorů (konkrétně právě ve věku tvé dcery), a nijak trapný mi to nepřišlo, prostě mi bylo blbě, je to reflex, tak co s tím? Doktor by to měl chápat - je to součást jejich práce; spíš bych se bála, aby děvče kvůli tomu nemělo ze zubařů nějaký blok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 01:45

@Martassek to jsem se hned ptala, ale to oni nedelaji, ze moznost rajskeho plynu, ale ze to pro dospivajici nedoporucuji, jsme na malem meste, prave ze tu je i v krajskem meste jen par stomatochirurg a ty terminy jsou po novem roce, a nebo maji sileny recenze, na zdravi opravdu setrit nechci, v te praze mi na peti ruznych klinikach rekli ze, pokud je takto vyjevena a v nervu ze pro obe strany je to nejlepsi reseni ten polospanek, ze i predtim dostane nejaky prasek na uklidneni, ta zubarka u ktere jsme byly, tak rikala ze to bude celkem slozity zakrok, aby se neposkodila kost. Tak fakt nevim :nevim: V praze by jsme dostaly termin i pristi tyden…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.11.19 01:49

@listento ne to ona chce na zakrok jit, asi ji to i boly ale chce do jineho mesta a prave pod tu narkozu, spis se bojim, ze kdybych ji dotahla do ordinace kde by ji to delali pod lokalku, ze tim spis se tech zubaru zacne bat :(

• Nahlásit
  • Citovat
461
29.11.19 01:56
@Anonymní píše:
@Martassek to jsem se hned ptala, ale to oni nedelaji, ze moznost rajskeho plynu, ale ze to pro dospivajici nedoporucuji, jsme na malem meste, prave ze tu je i v krajskem meste jen par stomatochirurg a ty terminy jsou po novem roce, a nebo maji sileny recenze, na zdravi opravdu setrit nechci, v te praze mi na peti ruznych klinikach rekli ze, pokud je takto vyjevena a v nervu ze pro obe strany je to nejlepsi reseni ten polospanek, ze i predtim dostane nejaky prasek na uklidneni, ta zubarka u ktere jsme byly, tak rikala ze to bude celkem slozity zakrok, aby se neposkodila kost. Tak fakt nevim :nevim: V praze by jsme dostaly termin i pristi tyden…

Když zvrací, tak rajský plyn určitě ne. Bylo by jí ještě hůř. Pokud jsou termíny po Novém roce, tak to snad už vydrží, ne? Pokud tam samozřejmě nemá zánět. Pokud to hoří, jela bych do té Prahy. Ale taky bych si s dcerkou v klidu sedla a řekla jí, že má mou plnou podporu a pokud chce do Prahy, tak pojedem. Ale zároveň bych ji upozornila na finanční stránku věci s tím, že jí je 16 let, tudíž půjde na brigádu a náklady s tím spojené mi vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 02:03

@Martassek no zubarka rikala, ze cim driv tim lip, nejak blbe se prorezal a ze z toho muze byt zanet dasni nebo okostnice a to fakt nechci, kdyz treba jedla tu pizzu tak kousala na opacne strane jen a kdyz nahodou kousla na tu druhou tak krivila oblicej, tak asi to zitra domluvim na tu prahu, holka chodi ma brigadu k babicce do hospody o prazdninach nekdy vikendy, ale urcite po ni nebudu chtit celou castku :srdce: ona mi z toho co si vydela koupi treba satek nebo kyticku, jen se to ted blbe seslo, vanoce, narozeniny, ted ten zubar

• Nahlásit
  • Citovat
461
29.11.19 02:07
@Anonymní píše:
@Martassek no zubarka rikala, ze cim driv tim lip, nejak blbe se prorezal a ze z toho muze byt zanet dasni nebo okostnice a to fakt nechci, kdyz treba jedla tu pizzu tak kousala na opacne strane jen a kdyz nahodou kousla na tu druhou tak krivila oblicej, tak asi to zitra domluvim na tu prahu, holka chodi ma brigadu k babicce do hospody o prazdninach nekdy vikendy, ale urcite po ni nebudu chtit celou castku :srdce: ona mi z toho co si vydela koupi treba satek nebo kyticku, jen se to ted blbe seslo, vanoce, narozeniny, ted ten zubar

Je to náročné. :roll: Sama jsem máma dvou holek, sice ještě malých, ale už teď se připravuju na to co přijde. :lol: Matka a dcera je hodně křehký vztah a chce to hodně nervů na obou stranách, tak ti budu držet palce… ;) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
29.11.19 02:25

Nemám dceru puberťačku, tak se do toho asi nedokážu správně vžít, ale celý mi to přijde přitažený za vlasy. Objednala bych ji do nejbližší nemocnice a nechala ji to udělat pod narkozou, aby se chudák ještě víc netrápila, ale ne v Praze, pokud to jsou takový komplikace. Zas taková hrůza se nestala, aby kvůli tomu musela jet někam 150 km daleko, když je to finanční problém. Jen teda nechápu tu uklízečku 8o. Panebože, je to lékařské zařízení, tak se snad dá čekat, že se někomu může udělat zle - krvácet, zvracet… Já sama se pozvracela v čekárně u obvoďačky, bylo mi šíleně zle - jasně, člověk se cejtí trapně, snaží se to pomoct uklidit, omlouvá se na všechny strany, ale tak je to u doktora, tak to zas není tak nepravděpodobný, že se takový věci holt někdy stanou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 02:34

@yocheved no do nemocnic v okoli jsem volala a jen v lokalni anestezii, jedna sestra mi rekla ze dcera je akorat hystericka, a skoro na plnou hubu rekla ze tam neni o nas zajem, a terminy az po tom novem roce, ono to doktorku vytocilo asi hlavne proto, ze to zalezlo do tech vrtacek a ze to musela nechat vycistit a tim zrusit pacienty, to zase chapu..

• Nahlásit
  • Citovat
3849
29.11.19 03:30

Rekni dcere, ze nic nebude citit, kdyz se dobre aplikuje lokalni anestetikum. Ze ani ta injekce neboli. Najdi dle recenzi a doporuceni dobreho stomatochirurga, ktery to vi delat a uklidni dceru, ze to fakt neboli. :kytka: Penize bych na to nesetrila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
29.11.19 04:16

Upřímně, největší blbost byla jít pred takovým zákrokem na pizzu a dort. Kdyby nebyla precpana, tak by to zvracení nemělo takové důsledky. Běžně se to stává, ale vetsina normálních lidí nepůjde pred takovým zákrokem na větší jídlo. Pokud nepřijde nekdo právě najedeny, stačí podat emitni misku, která je v dosahu. U nás je v cekarnach na ORL i u některých zubaru upozornění, aby pacienti pred vyšetřením nejedli a nepili.

Pokud jsi zaplatila uklid, tak je to podle mě dostatečná satisfakce. Ale plácat po ramenou jako ostatní Te tady nebudu. Máš mít rozum, když ho nemá dcera. Na takové zakroky se nechodí po návštěvě restaurací. Jídlo minimálně dvě hodiny predem a lehké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47539
29.11.19 06:37

To se muze stat. Sttes je mrcha. Omluvila bych se a donesla bych lahev neceho lepsiho a neco cokoladoveho. To uplne staci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 07:25

Jééé…já jsem pozvracela ordinaci jako dítě několikrát :mrgreen: Doktoři pro mě byli vždy velký stres a vzhledem ke své diagnóze se mé tělo neumělo vyrovnat se stresem, reakce byla vždy zvracení…takže např. u zubaře, když mi dávali sádru na ruku, tak jsem pozvracela i sestřičku. Když mi měli trhat 4 stoličky, ještě mléčné, kvůli rovnátkům, tak paní doktorka dokonce poradila mamce, ať mi dá půlku lexaurinu :D Je v citlivém věku, zkus ji nějak podpořit a vysvětlit ji, že pozvracet ordinaci není žádná ostuda, kvůli které by musela jet na zákrok do jiného města nebo chodit kanálama či snad změnit školu a jestli ten kluk, co se jí líbí za něco stojí, tak se jí smát nebude. :kytka: a klidně ji řekni ten můj příběh, jak jsem pozvracela zdravotní sestru. Bylo mi 14 a šla jsem jen zavázat naražený prst. Když jsem šla k doktorovi na ušní se zánětem středního ucha, tak jsem pozvracela čekárnu. No ještě, že už mi správně dávkují léky, že jsem pak nemusela zvracet u maturity a státnic :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama