Dcera při chůzi začala dávat špičky k sobě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 28.03.19 14:55
Dcera při chůzi začala dávat spičky k sobe

Zdravím ženy. Dcera 4 roky začala dávat při chůzi spičky k sobě. Uz je to nějaky ten týden. Nikdy předtím problémy s chůzi neměla. Nejspis se to samo nesrovna že? Takže naklusat k Dr? Máte někdo zkušenost? Četla jsem tu diskuse jen ohledně deticek, co sotva začaly chodit, ale o starších s tímto problémem jsem nenašla. Ma někdo zkušenost? Dekuji

Reakce:
Uživatel je onlineMar__tanka1983
Generální žvanilka 21025 příspěvků 28.03.19 14:59

Nové boty?? Syn vtáčel špičky, když měl těžké nebo větší boty než byl zvyklý…
Nebo jestli rychle vyrostla, a taky, vtáčení špiček bývá často problém povolenýho břišního svalstva (tak jestli ste byli třeba přes zimu často nemocní a tělo povolilo?) :think:

Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 28.03.19 15:02
@Mar__tanka1983 píše:
Nové boty?? Syn vtáčel špičky, když měl těžké nebo větší boty než byl zvyklý…
Nebo jestli rychle vyrostla, a taky, vtáčení špiček bývá často problém povolenýho břišního svalstva (tak jestli ste byli třeba přes zimu často nemocní a tělo povolilo?) :think:

Boty asi nové ne..jako měla nové na zimu to ano,ale teď už nosí tenisky a je to je snad ještě horší.Casto zakopává…přes zimu byla více nemocná,první rok ve školce…ale jak to mám teď zpravit,aby zase chodila správně? :think:

Generální žvanilka 21025 příspěvků 28.03.19 15:08

Posilovat to bříško a vůbec střed těla. Jsou na to i přímo cviky (pohledej na netu), ale nejvíc se radí taková klasika, prolejzačky, lezení po čtyřech, trakaře, celkově pohyb, přirozenej…
A tenisky nemá nový? Nebo naopak, nejsou jí malý, pokud je má z loňského podzimu?

Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 28.03.19 15:13
@Mar__tanka1983 píše:
Posilovat to bříško a vůbec střed těla. Jsou na to i přímo cviky (pohledej na netu), ale nejvíc se radí taková klasika, prolejzačky, lezení po čtyřech, trakaře, celkově pohyb, přirozenej…
A tenisky nemá nový? Nebo naopak, nejsou jí malý, pokud je má z loňského podzimu?

Ok děkuji pohledam…malé ji nejsou před zimou je měla malinko větší měla je jen párkrát,teď ji jsou akorát…ona už tak chodí i bez bot.

Generální žvanilka 21025 příspěvků 28.03.19 15:21

tak to dost pravděpodobně budou ty břišní svaly, i tou zimou, jak se člověk moc nepohybuje, jestli k tomu vyrostla, tak ty svaly musí taky chvíli dohánět (jako kluci, když jsou samá noha samá ruka, protože rychle vytáhli a tělo se s tím nesrovnává tak rychle jak by bylo potřeba).
Zatím bych do toho netahala ortopedy - ti většinou jen předepíšou ortopedický vložky a tím mají hotovo.
Pokud bys to chtěla řešit nějak „akčněji“, tak bys mohla zkusit návštěvu fyzioterapeuta. Ten zkoukne postoj celého těla a možná z toho něco vykouká, a také poradí, jak cvičit ;)

Annabela11
Závislačka 3524 příspěvků 28.03.19 15:22

@Crystal87 Takhle jsem jeden čas chodila jako dítě taky…A pak z niceho nic zase prestala :nevim:

Uživatel je onlineLucka1111
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 28.03.19 15:26

Ještě bych zkusila nějaké cviky na posílení klenby nohy - chůze bosky po nerovném terénu, nestabilních plochách, zvedání kapesníků a drobným předmětů nožičkami. Tím určitě nic nezkazíte.

Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 28.03.19 16:52

Dík holky určitě zkusíme cvičení i na netu pohledáme.K Dr právě zatím nechci,je tu vše na dlouho a čeká se několik mesicu :roll:

Pocahonta
Kecalka 376 příspěvků 28.03.19 22:19

Zrovna to teď řeším… Mám doporučení od pediatra k rehabilitační doktorce… Jinak dcera je akční dost, tak nevím, kde se to u ní vzalo…

Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 29.03.19 10:19
@Pocahonta píše:
Zrovna to teď řeším… Mám doporučení od pediatra k rehabilitační doktorce… Jinak dcera je akční dost, tak nevím, kde se to u ní vzalo…

Moje právě taky pořád litá,běhá,…ale hned včera jsme začali nějaké cviky tak uvidíme.Pokud by se to nezlepšovalo budu muset k Dr,ale to se mi moc nechce.Jsou tu čekací lhůty několik měsíců třeba na oční čekáme od ledna a jdeme až v kvetnu :zed:

Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 29.03.19 10:20

.

Pocahonta
Kecalka 376 příspěvků 29.03.19 12:56

Aha, tak to je zvláštní… Dcera je objednaná už teď na květen. Tak držím palce, ať to dobře dopadne!!!

Váš příspěvek
Reklama