Reklama

Dcera se chce v 18ti odstěhovat - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martinaHK
Povídálka 23 příspěvků 30.01.17 13:23
Dcera se chce v 18ti odstěhovat-co s tím?

Dobrý den,
spolu s manželem s námi žije i jeho dcera z prvního manželství. Soužití to není moc šťastné, je to těžká puberta, kdy jiný názor než vlastní je špatný, ve škole momentálně propadá ze tří předmětů, má ředitelskou důtku (opakované používání mobilu během vyučování) a jediná aktivita doma je ta, že si lehne na postel a celé dny čučí do mobilu.
Dnes přišla s tím, že se zítra stěhuje, že už má vše domluvené (bude jí 18). Otázka zní jak se k tomu postavit, co s tím dělat, nevěříme moc tomu, že zvládne školu dodělat pokud bude mít absolutní volnost, na druhou stranu jak jinak by zjistila že to vše není tak jednoduché jak si myslí? Finančně je přesvědčená že to utáhne, počítá s alimenty od matky a občas chodí na brigády (hradíme jí běžné věci, školu, cestovné, kapesné, mobil, oblečení, peníze měla pro svou potřebu navíc).
Děkuji za vaše reakce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 30.01.17 13:28

Ahoj, a kam chce dcera jít bydlet? Pokud ji už bylo 18 tak s tim nejspíš nic nezmůžete :nevim:. Já odešla v 19-ti, ale měla jsem už po maturitě.

farska
Vesmírná mluvilka 30088 příspěvků 30.01.17 13:29
@martinaHK píše:
Dobrý den,
spolu s manželem s námi žije i jeho dcera z prvního manželství. Soužití to není moc šťastné, je to těžká puberta, kdy jiný názor než vlastní je špatný, ve škole momentálně propadá ze tří předmětů, má ředitelskou důtku (opakované používání mobilu během vyučování) a jediná aktivita doma je ta, že si lehne na postel a celé dny čučí do mobilu.
Dnes přišla s tím, že se zítra stěhuje, že už má vše domluvené (bude jí 18). Otázka zní jak se k tomu postavit, co s tím dělat, nevěříme moc tomu, že zvládne školu dodělat pokud bude mít absolutní volnost, na druhou stranu jak jinak by zjistila že to vše není tak jednoduché jak si myslí? Finančně je přesvědčená že to utáhne, počítá s alimenty od matky a občas chodí na brigády (hradíme jí běžné věci, školu, cestovné, kapesné, mobil, oblečení, peníze měla pro svou potřebu navíc).
Děkuji za vaše reakce.

Pokud se odstehuje, bude ji posilat alimenty nejen matka, ale uz i otec, to prvorade.
Za predpokladu, SAMOZRZEJME, ze ona studuje!!
POchybuju, ze ji to ale vydrzi dlouho, bude spis se skolou rychle hotova.
Potrebuje se probrat. A od jejich 18. narozenin neovlivnite mito jejiho pobytu..

Drzim palce!

Russet
Extra třída :D 10246 příspěvků 30.01.17 13:29

Šla bych se podívat, kde bude bydlet. A nechala ji, ať si to vyzkouší. Řekla bych jí, ať se třeba každý druhý den ozve SMS. A zavedla např. nedělní společný oběd.
Třeba si myslí, jaké to nebude žůžo, ale až se osamostatní a vše bude na ní, trošku jí spadne hřebínek.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 30.01.17 13:31

At jde, ne?
Dejte ji stejnou castku, co matka. Zadne hrazeni toho, co si umane…
Jeji boj, jeji zivot.

Ladie
Závislačka 4654 příspěvků 12 inzerátů 30.01.17 13:32

@martinaHK já bych ji přestala financovat. Dostala by jen a pouze alimenty.
A cokoli navíc bych dala až podle plnění povinností (v tomhle případě školní docházka a nějaké výsledky ve škole). Podle mě ji brzo dojde, že bez full servisu z domova (+ mobil, kapesné…) to není sranda.

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 30.01.17 13:34

Pokud se skutečně odstěhuje, tak je především potřeba to zvládnout bez emocí z vaší strany - to nejhorší co můžete udělat je díky vlastnímu zklamání, vzteku, strachu a podobně je zavřít dveře, aby se měla kam vrátit, pokud by nastal velký průšvih.

Jinak pokud to s tím stěhováním je jen aktuální nápad a nedojde na něj - zvažte možnost společně zajít za mediátorem a zkusit najít nějaký způsob fungování, který by vám všem vyhovoval lépe. Bez mediace to bude výrazně těžší, protože mezi vámi je spousta starých pocitů, nepochopení, emocí a podobného balastu. No a člověk, který takovou zátěž nemá a je profesionál v tom, jak hledat řešení, kde není jeden co prohraje a jeden co vyhraje, ale kde jsou v konci všichni spokojení, to celé opravdu umí usnadnit.

http://www.amcr.cz/mediatori/

mixit24
Stálice 51 příspěvků 30.01.17 13:34
@martinaHK píše:
Dobrý den,
Děkuji za vaše reakce.

Vykašlat se na ni? Jednoduché..Chce bydlet sama? Ať jde. Nedělejte ze sebe blbce. Přestaňte jí platit mobil a atd. Však ono jí docvakne co je to dnes za život. Ať jde. Když jí budete nutit, bude to horší.

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 30.01.17 13:37

Ja sla v 18, ale puberta probehla tak v 16 a pak jsem vedela, ze skolu dodelat musim, ze musim na brigadu, zalezi jak je schopna, ja bych ji do toho klidne hodila, prvni mesic bude delat blbiny ale pak si uvedomi, ze to sranda neni

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 30.01.17 13:38

@mixit24 zabouchnout za dcerou, která má v sobě bordel dveře je nejrychlejší cesta do velkého průšvihu z ranku drogy/těhoten­ství/prostitu­ce.

Protože holky co zápasí samy se sebou a s rodinou neumí přijít zpět a prosit o odpuštění, to se raději zničí.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 30.01.17 13:42

@Ou
Je plnoleta. Kdyz bude chtit slapat, bude stejne. To je otazka moralky a vychovy.
Kazdopadne doma ji neprivazou a pric ji v tom podporovat?
Zvlast s jejimi studijnimi vysledky.
Kazdy nemuze mit VS a nekdo ty hajzly myt musi.
Cim driv ji dojde, ze to bude ona, tim lip.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 30.01.17 13:43

U nás byla trošku jiná, ale i podobna situace. Na střední jsem byla na internátě a v 18ti (tehdy třetí ročník sš) jsem chtěla s kamarády jít bydlet do privátu. Naší souhlasili za pevně stanovenych podmínek (škola bez problémů a zvedat telefon :D ). Dávali mi pevnou částku na nutné výdaje, co jsem chtěla navíc jsem si musela vydělat. Myslím, že tahle důvěra velice pomohla přežit moji pubertu :D

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 30.01.17 13:47

Já bych ji nechala jít, ať si to zkusí… Mimochodem, proč jste ji nezbavili ten mobil?

truelly
Závislačka 2633 příspěvků 30.01.17 13:48
@Ou píše:
@mixit24 zabouchnout za dcerou, která má v sobě bordel dveře je nejrychlejší cesta do velkého průšvihu z ranku drogy/těhoten­ství/prostitu­ce.Protože holky co zápasí samy se sebou a s rodinou neumí přijít zpět a prosit o odpuštění, to se raději zničí.

takových je spousta - berou to, že by se musely ponížit a přiznat svou chybu, což některé raději neudělají.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 30.01.17 13:49

Já bych jí dávala stejné peníze jako matka + samozřejmě alimenty od matky za předpokladu, že bude dál studovat. Nabídla bych jí pomoc se sháněním bydlení a ujistila ji, že pokud by si to rozmyslela, má dveře otevřené. Protože, když jí to zakážete, tak stejně uteče, a když za ní zabouchnete dveře, tak může lehce spadnout do průšvihu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama