Dcera se nechová jako holka

Anonymní
14.1.20 11:52

Dcera se nechová jako holka

Dobrý den mile maminky. Ráda bych se s vámi poradila-trápí mě chování starší dcerky.Je jí 11 a vůbec u ní nepozoruju takové typické holčičí záliby, asi nikdy jsem jí neviděla hrát si s panenkami, s kočárkem místo toho se před šesti lety rozhodla, že chce hrát fotbal a to jí zůstalo do teď.
Její každodenní oblečení tvoří džíny, volné tričko, mikina a tenisky.
Vlásky má tedy ještě pořád dlouhé a nikdy se nezmínila, že by je chtěla ostříhat (ale tak 90% času je má v culíku)
Má jednu nejlepší kamarádku jinak se baví s klukama.

Máme ještě čtyřletou a ta je přesný opak, panenky, Barbienky, kočárky, princezny, šatičky. Ještě nedávno si spolu holky dokázali jakžtakž vyhrát, což teď vůbec-tudíž se to její chování s věkem spíš zhoršuje než aby se srovnávalo

Četla jsem si hodně článků a diskuzí na podobné téma a všechno k nám tak nějak sedí až na jednu věc-takovéhle holčičky prý byvaji hodně temperamentní a živé. A to naše Nelča rozhodně není, naopak je hodně uzavřená do sebe a občas se mi zdá jako by jí něco trápilo.

Hlavou mi probíhají různé scénáře, takže vás prosím o radu-myslíte si, že se to ještě srovná věkem?
Už si s ní opravdu nevime rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14665
14.1.20 11:56
@Anonymní píše:
Dobrý den mile maminky. Ráda bych se s vámi poradila-trápí mě chování starší dcerky.Je jí 11 a vůbec u ní nepozoruju takové typické holčičí záliby, asi nikdy jsem jí neviděla hrát si s panenkami, s kočárkem místo toho se před šesti lety rozhodla, že chce hrát fotbal a to jí zůstalo do teď.
Její každodenní oblečení tvoří džíny, volné tričko, mikina a tenisky.
Vlásky má tedy ještě pořád dlouhé a nikdy se nezmínila, že by je chtěla ostříhat (ale tak 90% času je má v culíku)
Má jednu nejlepší kamarádku jinak se baví s klukama.

Máme ještě čtyřletou a ta je přesný opak, panenky, Barbienky, kočárky, princezny, šatičky. Ještě nedávno si spolu holky dokázali jakžtakž vyhrát, což teď vůbec-tudíž se to její chování s věkem spíš zhoršuje než aby se srovnávalo

Četla jsem si hodně článků a diskuzí na podobné téma a všechno k nám tak nějak sedí až na jednu věc-takovéhle holčičky prý byvaji hodně temperamentní a živé. A to naše Nelča rozhodně není, naopak je hodně uzavřená do sebe a občas se mi zdá jako by jí něco trápilo.

Hlavou mi probíhají různé scénáře, takže vás prosím o radu-myslíte si, že se to ještě srovná věkem?
Už si s ní opravdu nevime rady

V čem si nevíte rady? to, že nosí ráda rifle, mikiny, hraje fotbal a kamarádí se s kluky, je nějaký výrazný problém, který by jste potřebovali vyřešit? :think: je jaká je a s tím nic moc nenaděláte. nenapadlo tě, že je uzavřená proto, že cítí, že rodiče s ní máte nějaký problém? že ji neberete takovou jaká je a chtěli by jste, aby se změnila?
jaké scénáře se ti honí hlavou? že i v dospělosti si nebude hrát s panenkama a bude nejraději nosit rifle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22436
14.1.20 12:01

Napíšu jednu zkušenost od známých, ale rozhodně to neber jako měřítko. Dovjčata holky, jedna od mala nesnášela cokoliv holčičího. Šaty, když už se něco dělo „oficiálního“, kde bylo dobré je holčičkám dát, bylo peklo. Nechala si je obléct, ale byla protivná, neusmála se.
Teď je dospělá a přišla s tím, že má ráda holky a ve svém těle se necítí dobře. Nevidím je často a nevím, jak funguje, ale teď vypadá jako holka. Ale před nějakými 5 lety vypadala jako kluk (klučící oblečení, chůze, krátké vlasy, typicky klučičí doplňky - hodinky, silný řetízek, atd). Teď je oblečená víc do toho chlapeckého stylu, ale je poznat, že je to holka. Temperamentní taky není.
Připravte se na různé scénáře a hlavně pokud na něco dojde, buďte jí oporou. Je jí 11, asi se teprve poznává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
14.1.20 12:04

Tak všechny ženy nemusí být takové holčičí typy, některé jsou sportovnější, „mužštější“ typy. Nemusí to být nic „divného“ Nevymýšlejte různé scénáře a nechte dceru žít. I kdyby byla „jiná“, tak s tím stejně nic neuděláte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Já byla podobná jako vaše dcera (klučičí ale spíš uzavřená), plus jsem odmítala dlouhé vlasy a jako předškolačka deklarovala touhu být kluk. To by ještě bylo scénářů, že? :mrgreen: Zlomilo se to cca ve 13 a teď jsem běžná ženská s mužem, dítětem a s láskou k módě. Tak klídek a dceru nedeptejte. Dítě cítí, že jsou s ním rodiče nespokojení. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11144

Řešíš kraviny :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 12:05

Já jsem to stejné. S panenkami jsem si sice hrála, ale asi tak do věku jak tvá dcera. Jinak kolo, lítání po venku po lese. Tepláky, tričko, botasky. Koníček co mám je taky spíš pro muže i když už i ženy v něm jsou taky. Naštěstí moji rodiče to nikdy neřešili. Sukně, šaty nosím minimálně. Boty bez podpatku. Když si mám vzít sukni nebo šaty cítím se v nich moc slušná a to já nejsem.
Ale řeší to kolegyně z práce, vedoucí mě poučuje jak se mám česat (mám dlouhé vlasy a nosím je buď rozpuštěné a nebo v culíku) jak se mám oblíkat apod…Šíleně mě to štve, já jsem prostě svá taková jaká jsem a ne jaká mám být podle ostatních jen proto že jsem žena. (jsem dospělá žena před mateřstvím)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 12:05

Hádám, že asi scénáře co když z ní bude lesba… no představ si, že já si hrála s panenkama do 13ti let, 14 let jsem tancovala, miluju sukně, šaty a módu a mám dlouhé vlasy a přesto jsem lesba. Každého baví něco jiného. A i kdyby byla tak svět by se snad nezbořil ne? Dneska už je to ve většině připadů naprosto v pohodě. Začíná jí puberta a sama pravděpodobně bojuje s tím jak se cítí, tak jí to nedělejte ještě horší. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
21477
14.1.20 12:07

Dcery máš od sebe sedm let, aktuálně každá v jiné vývojové etapě, zde nějakou extra shodu a souznění nečekej. Pravděpodobně až dospějí a ty životní preference se sjednotí, až jim bude třeba 23 a 30 roků.
Pokud máš obavy z odlišného sexuálního sebeurčení, tak to ti tady nikdo neřekne. Ale já jsem taky nebyla typická princezna a dodnes preferuji kalhoty před sukněmi. A jsem 100% hetero, i mé životní představy a uplatnění odpovídají běžnému normálu.
Na druhou stranu, zkus to vypustit a nezaměřovat se tolik. Možná dcera cítí podvědomá očekávání z vaší strany, která není schopná naplnit a to vytváří komunikační blok. Rodič by měl dítě přijmout takové, jaké je. I kdyby byla jednou sexuálně odlišná, důležité je, aby byla štastná a spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
14.1.20 12:07

Tak je proste tkz. tom boy, vsak je jeste mala. Ja si jako mala hlavne hrala s legem, stavebnici, puzzle (to delam do ted) :lol: A dlouho jsem nosila (asi celou zakladku :think:) hlavne dziny, tricka a mikiny. Ted vlastnim jenom jedny kalhoty, ktere nosim se psy. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10319
14.1.20 12:10

Měla jsem to podobné, v pubertě to vyeskalovalo do punkového oblečení, krátkých účesů a ryze klučičí zábavy, a dnes jsem celkem normální ženská, co si občas i tu sukni vezme :mrgreen: Dodnes si ale víc rozumím s muži, než se ženami, nerada courám po obchodech nebo chodím na nehty a podobné holčičí zábavy, mám ráda sport, pivo a klidně si sama přivrtám poličku :jazyk: Hlavně jí nepodsouvej svoje myšlenky, jakože holka má nosit růžovou a volánky a chodit na balet, jinak jí chudinku úplně zničíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5040
14.1.20 12:12

Nechte jí chudáka dýchat, taky jsem byla taková spíš klučičí, panenky mi sloužily jenom jako zdroj nepořádku, spíš jsem si hrála se stavebnicemi. V období rané puberty by na mě sukni nedostali ani s pistolí u hlavy. Jako sport jsem dělala bojová umění. Od třetí třídy, když jsem přišla na to jak oblafnout svou dyslexii a naučila se konečně číst, tak jsem hodiny a hodiny trávila s knihami. Máma se mě taky pořád ptala jestli jsem v pořádku, jediný problém byl že jsem prostě introvert. Na dlouhé vlasy jsem si nikdy nenechala sáhnout. S ženskou rolí jsem se srovnala až po odchodu z domova kdy mi máma přestala pořád nutit že bych měla to a ono a měla jsem možnost najít to, co mi vyhovuje. Jsem šťastně vdaná a mám dvě úžasné děti. Momentálně zase nosím spíš šaty a sukně, víc mi to vyhovuje. Na líčení mě nežije, to si radši za ten čas něco přečtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 12:15

@unuděná přesně tak ale hlavně, že je holka zdravá ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
14.1.20 12:16

Od mala vice mezi kluky.Dnes je mi 34,mam 3deti, stale kolem sebe vic kamaradu nez kamaradek. Nejoblibenejsi „hadriky“ rifle/teplaky, triko, mikina a kecky. A pripadam si teda normalni. Dceru bych spis podporovala, nevidim v tom nic spatneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 12:19

Neteř jede v klučičím, a kdo ji nezná, tak si řekne.. je to kluk, mno a děti, co ji znají od vidění jí to dávají sežrat, kamarádky ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama