Dcera se nedostala na osmileté gymnázium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11933 příspěvků 01.05.19 19:03
Dcera se nedostala na osmileté gymnázium

Předně podotýkám, že mi to nevadí a pravděpodobně nebudeme ani podávat odvolání. Konkurence byla opravdu veliká a dcera se na zkoušky nikterak nepřipravovala. Vsadila jsem na to, že buď je tak chytrá (prosím berte s nadsázkou), že se tam dostane bez toho, aniž bych ji platila nějaké přípravné kurzy a doučování, a nebo ať tam prostě zatím neleze a uvidí se v devítce. Nicméně jsem vcelku překvapená, co všechno dokázali někteří rodiče udělat pro to, aby se děti na osmileté gymnázium dostaly a trochu si říkám, jestli je to vůbec dobře.. Nedlouho před zkouškou jsem se totiž dozvěděla od známé, jejíž syn se na gymnázium též hlásil, že chodí do přípravného kurzu, doma se pilně připravuje a že děti, které do kurzu nechodí, nemají údajně moc šanci (pokud tedy nejsou opravdu extrémně nadané).
Prosím vás, nechci se tu hádat, jen mě zajímá váš názor na osmiletá gymnázia jako taková a na ten šílený tlak, který je na děti vyvíjen.
Starší syn před cca 12 lety zkoušky udělal bez nějaké výrazné přípravy, ale nakonec se stejně rozhodl pro svůj milovaný hokej, tak ani nenastoupil. Fakt je, že konkurence byla tehdy menší.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4760 příspěvků 01.05.19 19:09

Za mě je gymnázium vhodné pro toho, kdo ví, že chce určitě studovat VŠ. Sama jsem dělala přijímačky na osmileté, skončila 3.pod čarou a první dva vzali na odvolání. Dneska jsem ráda. Později jsem se vydala úplně jinou cestou, ke které bych z gymnázia vůbec nedošla. V páté třídě se tam 90% dětí hlásí jen na popud učitele, nebo rodičů. Samo v životě nemůže mít představu, co chce v životě dělat.

Paola21
Závislačka 4060 příspěvků 01.05.19 19:11

Přijde by to zbytečné, vyvíjet na dítě tlak, aby se dostalo na gympl. Nějak v tom nevidím úplně smysl. Pokud se po gymplu nedostane nebo nebude chtít na VŠ, tak mu to celé bude stejně k ničemu, protože nebude mít žádné odborné zaměření. Sama jsem se po devítce hlásila na gympl (nevzali mě teda :D), ale zpětně jsem ráda, že jsem šla na odbornou SŠ.

eva valoi
Extra třída :D 11933 příspěvků 01.05.19 19:13

@Paola21 Já právě tlak nevyvíjela, brala jsem to jako určitou zkušenost, dcera nebyla proti a řekla jsem jí, že nevadí, když se nedostane, a dokonce i v případě, že bude přijata, to ještě zvážíme a nebudeme ji do ničeho nutit.

Příspěvek upraven 01.05.19 v 19:14

pomme
Kecalka 259 příspěvků 01.05.19 19:13

Nevím jak je to dneska, ale já na osmiletý gympl chodila a jsem fakt ráda. Bylo to pro mě mnohem příjemnější prostředí než ZŠ, co se týče spolužáků i celkem výuky. Ale za nás žádné přípravné kurzy nebyly, prostě se udělaly přijmačky a bylo.

Uživatel je onlineCenarius
Kecalka 498 příspěvků 01.05.19 19:15

Tak konkurence je vysoka a berou malo. Co mam z okoli. Tak kdo treba na ten 8letej gympl chodil, tak ideal na tezsi VŠ. Prava, medicina apod. Byly opravdu dal nez ti ze 4letych. Proste musi vedet, ze chce dal studovat.

Tichošlápek
Extra třída :D 14668 příspěvků 01.05.19 19:15

Žádný tlak to není. Přípravné kurzy jsem dozorovala pro Scio, je to zábavnou formou a skutečně to pomůže. Příprava je přirozenou součástí přechodu na gymnázium. Tlak vyvíjí tak maximálně rodiče, kteří mají přílišná očekávání. Doufám, ze moji kluci budou nadaní a na gympl půjdou, kurzy v takovém případě určitě mít budou. Ale když nebudou zrovna lumeni, taky nevadí :)

Paola21
Závislačka 4060 příspěvků 01.05.19 19:16
@eva valoi píše:
@Paola21 Já právě tlak nevyvíjela, brala jsem to jako určitou zkušenost, dcera nebyla proti a řekla jsem jí, že nevadí, když se nedostane, a dokonce i v případě, že bude přijata, to ještě zvážíme a nebudeme ji do ničeho nutit.Příspěvek upraven 01.05.19 v 19:14

Jo já pochopila, že ty ne.) Ale jiní rodiče udělají skoro všechno, aby svého Pepíčka nebo Mařenku na gympl dostali - což nechápu. :nevim:

eva valoi
Extra třída :D 11933 příspěvků 01.05.19 19:17

@Cenarius Tak já chodila na čtyřletý a konkrétně na medicínu se dostali snad všichni moji spolužáci, kteří se hlásili. Vcelku si nemyslím, že by nám něco výrazně uteklo, na druhou stranu kvalita výuky jazyků je na gymnáziu jistě na daleko lepší úrovni než na zš.

nataluska
Kelišová 7162 příspěvků 01.05.19 19:20

Dcera je prvním rokem na osmiletém gymnáziu. Přišla sama s tím, že by chtěla jít, vzala si přihlášku a že to zkusíme a uvidíme. Ona se ale na základce nudila a dostávala úkoly navíc. Vyhrávala olympiády, na kraji byla ve scio testech druhá a třetí. chce jít na vysokou. Přijímačky udělala bez nějakých příprav a byla 7, takže bylo jasno a ona se moc na gympl těšila. Nyní je prvním rokem a maximálně spokojená. Jak s výukou, tak hlavně mají perfektní kolektiv ve třídě. Na základce trpěla, že je šprt a nebavilo jí to tam.

Zabza2
Stálice 93 příspěvků 01.05.19 19:20
@eva valoi píše:
Předně podotýkám, že mi to nevadí a pravděpodobně nebudeme ani podávat odvolání. Konkurence byla opravdu veliká a dcera se na zkoušky nikterak nepřipravovala. Vsadila jsem na to, že buď je tak chytrá (prosím berte s nadsázkou), že se tam dostane bez toho, aniž bych ji platila nějaké přípravné kurzy a doučování, a nebo ať tam prostě zatím neleze a uvidí se v devítce. Nicméně jsem vcelku překvapená, co všechno dokázali někteří rodiče udělat pro to, aby se děti na osmileté gymnázium dostaly a trochu si říkám, jestli je to vůbec dobře.. Nedlouho před zkouškou jsem se totiž dozvěděla od známé, jejíž syn se na gymnázium též hlásil, že chodí do přípravného kurzu, doma se pilně připravuje a že děti, které do kurzu nechodí, nemají údajně moc šanci (pokud tedy nejsou opravdu extrémně nadané).
Prosím vás, nechci se tu hádat, jen mě zajímá váš názor na osmiletá gymnázia jako taková a na ten šílený tlak, který je na děti vyvíjen.
Starší syn před cca 12 lety zkoušky udělal bez nějaké výrazné přípravy, ale nakonec se stejně rozhodl pro svůj milovaný hokej, tak ani nenastoupil. Fakt je, že konkurence byla tehdy menší.

Nejsem zastánce osmiletých gymnázií, nechala bych základku a pak normální čtyřletý gympl nebo prostě jinou střední školu.
Nicméně pokud ta gymnázia jsou a dítě je nadané, je lepší ho tam dát, protože se může stát, že na té základce ti hlavní tahouni prostě odejdou a dítě tam nebude nic motivovat. Také není nutné, aby na tom gymplu zůstalo osm let, může po čtyřech letech přejít třeba na průmku, pokud se ukáže, že gymnázium není správná cesta.

Letos byl myslím ten nejsilnější ročník, moje dcera jde příští rok, zkusíme, hrotit to nebudem. Navíc třeba v Praze fakt vznikla kolem těch gymplů dost histerie, rodiče opravdu ty děti připravují co můžou. Takže dítě bez přípravy je asi pak znevýhodněné :nevim: Hlavně je teda třeba si ty testy aspoň vyzkoušet, aby dítě bylo obeznámené s formou testu, to udělá taky hodně.

Ale my jsme teda v Praze a tady v okolí se žádný velký odliv dětí se základních škol na gymply nekoná, takže není důvod se moc obávat, že by v té třídě zůstali jen nějací odpadlíci, prostě se dá na té základce v pohodě pokračovat dál. Jako ideální řešení vidím výběrovou základní školu, my pokukujem po třídě s rozšířenou výukou matematiky.

Taky můžete ještě zkusit šestiletý gympl, pokud dcera má zájem. Ale podávala bych jí to tak, že jde o to zkusit a není třeba se hroutit z toho, že se tam člověk nedostal. Ale taky je možné, že na odvolání vás ještě vezmou, ona se ta čára opravdu hodně posune, protože opravdu ty nejlepší děti se většinou dostanou na obě školy, kde to zkoušely, takže pak musí jednu odmítnout. Jestli o ten gympl máte zájem, odvolání dejte, tím se nic nezkazí.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 01.05.19 19:20

Já myslím, že na osmiletý gympl se hlásí spíše rodiče než děti…

Zabza2
Stálice 93 příspěvků 01.05.19 19:22
@eva valoi píše:
@Paola21 Já právě tlak nevyvíjela, brala jsem to jako určitou zkušenost, dcera nebyla proti a řekla jsem jí, že nevadí, když se nedostane, a dokonce i v případě, že bude přijata, to ještě zvážíme a nebudeme ji do ničeho nutit.Příspěvek upraven 01.05.19 v 19:14

To je hezký přístup. Ona ta zkušenost podle mě stojí za to, až bude dělat přijímačky po devítce, bude už trošku vědět, jak se člověk cítí, jestli trpí na trému, a tak.

Uživatel je onlineludmilaadamkova
Závislačka 2595 příspěvků 01.05.19 19:24

Ja to tenkrat zkusila a vyslo to nepřipravovala jsem se delalo asi 150 deti brali 40. Ve tride nas bylo 20 a bylo to fajn i kdyz bylo hodne uceni.

Uživatel je online_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 01.05.19 19:30

Ja bych rekla, ze ty deti kteri se jako hodne uci na prijiamacky, tak to maji vsechno jen naučené, ale pak treba se budou tech 8 let trápit a ucit se treba 2 hodiny denně.
Moje dcera sla na 8-lety gympl, ale to nebyly jeste statni prijimacky a vzali ji jen s pohovorem. A jsem rada, ten pohovor je proste lepsi nez ty prijimacky :nevim:

Příspěvek upraven 02.05.19 v 20:34

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama