Dcera se skoliózou a korzetem v době puberty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 11:12
Dcera se skoliózou a korzetem v době puberty

Je mezi Vámi maminka, která má dceru v období puberty a řešíte léčbu skoliózy pomocí korzetu? Pardon za anonym…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12485 příspěvků 06.06.19 11:14
@Anonymní píše:
Je mezi Vámi maminka, která má dceru v období puberty a řešíte léčbu skoliózy pomocí korzetu? Pardon za anonym…

já ho jako puberťák musela nosit přes rok

arada
Neúnavná pisatelka 19211 příspěvků 06.06.19 11:30

Co bych za to dala, kdyby mi ho v třeba i v pubertě dali, to samé dceři. Ty bolesti jsou neskutečný a čím jsem starší, tím je to horší.

sobesin
Kecalka 413 příspěvků 06.06.19 11:37

Chtěla jsem si vyměnit zkušenosti, vzdor v pubertě a zasahování korzetu do života adolescenta…zkušenosti s léčbou atd.

sobesin
Kecalka 413 příspěvků 06.06.19 11:38

A už nejsem anonymní :roll:

arada
Neúnavná pisatelka 19211 příspěvků 06.06.19 11:39
@sobesin píše:
Chtěla jsem si vyměnit zkušenosti, vzdor v pubertě a zasahování korzetu do života adolescenta…zkušenosti s léčbou atd.

Chápu, ale zkus jí vysvětlit, že je to pro její dobro, bo čím bude starší, tím bude mít větší problémy.

sobesin
Kecalka 413 příspěvků 06.06.19 11:54

Vysvetluji denne…za korzet se stydi, nosi ho, ale nenavidi ho

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 12:26
@sobesin píše:
Chtěla jsem si vyměnit zkušenosti, vzdor v pubertě a zasahování korzetu do života adolescenta…zkušenosti s léčbou atd.

tak já ho nosila 6 let, taky v pubertě. Je to obrovský zásah do „integrity“ - ten člověk je v podstatě „vyřazen“ z běžných aktivit adolescentů (sport, diskotéky, tam těžko půjde s korzetem). Já ho navíc musela nosit 23 hodin denně. Největší boje byly při pravidelné povinnosti cvičení, tak to byla šílená „pruda“ a tam vznikaly největší konflikty. Nevím jak vypadají korzety nyní, ale myslím, že v době, kdy jsem ho nosila já, byly daleko, daleko horší a nepohodlnější než jsou teď.

Z pohledu rodiče těžko poradím, ale jestli máte nějaké otázky na pohled puberťáka (dobře si pamatuji vše z té doby), tak klidně odpovím :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 12:28
@sobesin píše:
Vysvetluji denne…za korzet se stydi, nosi ho, ale nenavidi ho

tak to je pochopitelné, navíc musíte počítat s tím, že bude posměchem pro spolužáky (z vlastní zkušenosti teda spíš ZŠ, na SŠ). Já když ho sundala tak jsem ho posléze několik měsíců navíc nosila na noc i dobrovolně.

Maky.p
Generální žvanilka 24818 příspěvků 06.06.19 12:30
@arada píše:
Co bych za to dala, kdyby mi ho v třeba i v pubertě dali, to samé dceři. Ty bolesti jsou neskutečný a čím jsem starší, tím je to horší.

Presne tak, mam to stejne.. :,(

Jeine
Nováček 4 příspěvky 06.06.19 12:31
@Anonymní píše:

Mám 12.letou dceru, korzet nosī od cca rijna 2018 a je to denodenní boj. Vysvětlujeme neustále dokola co to muze způsobit, nasledky atd…a to xkrát denně upozorňujeme at si ho vezme, totéž do školy…v tomto věku si to ještě pořádnė neuvědomuje co může být v budoucnu za problém, prostě to neřeší a je teda hodně laxní. Ale prostě opakuji, opakuji a je to nesmírně vysilující, ale prostě musí.
Takže Vás naprosto chápu.
Nosī ho do školy, na noc a ve volných chvílích zejmēna, když je v klidu.Do školy se stydí pořád a používá občas výmluvy, ale koupili jsme trička, ve kterých to není až tak viditelné. Teď ve vedrech děláme kompromisy. Cvičíme každý den.Ano je občas dost zpruzelá, otrávená…oddaluje kdy půjdem cvičit apod…ale prostě musí.

Příspěvek upraven 06.06.19 v 12:37

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 12:34
@Jeine píše:
Mám 12.letou dceru, korzet nosī od cca rijna 2018 a je to denodenní boj. Vysvětlujeme neustále dokola co to muze způsobit, nasledky atd…a to xkrát denně upozorňujeme at si ho vezme, totéž do školy…v tomto věku si to ještě pořádnė neuvědomuje co může být v budoucnu za problém, prostě to neřeší a je teda hodně laxní. Ale prostě opakuji, opakuji a je to nesmírně vysilující, ale prostě musí.
Takže Vás naprosto chápu.

musíte vydržet!! Taky jsem byla hrozně laxní a odmlouvačná, ale to je v tomhle případě asi úplně normální. Choďte s ní plavat, klidně jí můžete vytisknout obrázky lidí, kteří skoliózu neřešili … Je to hnusný, ale pokaždé, když jsme potkali někoho s hrbem, s páteří sesunutou do boku tak do mě mamka žďouchala a říkala, že jestli s tím něco nebudu dělat, že dopadnu stejně a to mě teda celkem děsilo, odmlouvat jsem sice nepřestala, ale občas mi ten obrázek vytanul na mysli a zase jsem se na chvilku zklidnila …

Jeine
Nováček 4 příspěvky 06.06.19 12:45
@Anonymní píše:
musíte vydržet!! Taky jsem byla hrozně laxní a odmlouvačná, ale to je v tomhle případě asi úplně normální. Choďte s ní plavat, klidně jí můžete vytisknout obrázky lidí, kteří skoliózu neřešili … Je to hnusný, ale pokaždé, když jsme potkali někoho s hrbem, s páteří sesunutou do boku tak do mě mamka žďouchala a říkala, že jestli s tím něco nebudu dělat, že dopadnu stejně a to mě teda celkem děsilo, odmlouvat jsem sice nepřestala, ale občas mi ten obrázek vytanul na mysli a zase jsem se na chvilku zklidnila …

Já jsem odpovídala na zkušenosti na úplně první dotaz paní s pubertakem.To co píšete si naprosto uvědomuji to mi věřte, a vím to, a také jsem na dceru tvrdá v tomto ohledu a vždy to beru i z jejího pohledu a zkouším všechno možné. V pubertě to je boj na dlouhou trať. Výsledkem snaženī a další motivace pro nás je, že se to nezhoršuje, ale malinko se to zlepšilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 12:49

@Jeine tak kromě tvrdosti jí musíte vyjít i vstříc, vzít ji na nákupy a poohlédnout se po něčem co jí i s korzetem půjde dohromady. Tohle je třeba věc, která mě chyběla, to bylo samý musíš, měla bys, nedělej, ale pak ve finále, když jsem se snažila bez keců, tak „odměna, podpora“ … nikde. Když jsem po 3 letech nošení byla na kontrole kde se zjistilo, že se stav výrazně zlepšil, tak bych ocenila, kdybychom to s rodiči třeba „oslavili“, ale přešlo se to beze slova.

Jeine
Nováček 4 příspěvky 06.06.19 12:57
@Anonymní píše:
@Jeine tak kromě tvrdosti jí musíte vyjít i vstříc, vzít ji na nákupy a poohlédnout se po něčem co jí i s korzetem půjde dohromady. Tohle je třeba věc, která mě chyběla, to bylo samý musíš, měla bys, nedělej, ale pak ve finále, když jsem se snažila bez keců, tak „odměna, podpora“ … nikde. Když jsem po 3 letech nošení byla na kontrole kde se zjistilo, že se stav výrazně zlepšil, tak bych ocenila, kdybychom to s rodiči třeba „oslavili“, ale přešlo se to beze slova.

Vy jste to asi nepochopila, děkuji, já nepotřebuji radit, pouze jsem předala mou zkušenost na prvnī dotaz a to jen ve zkratce. Nebudu vypisovat veškeré podrobnosti a smutečnė nejsem tak tvrdá vždy, tak mi nechytejte za slovo. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama