Dcera se trápí kvůli nové přítelkyni mého ex

Anonymní
7.5.21 12:00

Dcera se trápí kvůli nové přítelkyni mého ex

Dobrý den. S bývalým manželem jsme se rozvedli před dvěma roky. Máme spolu dceru, které je šestnáct. Oba máme nové partnery a s jeho novou partnerkou má právě naše dcera problém. Bývalý si totiž začal s holkou jen o tři roky starší než je naše dcera. První průser byl vůbec to jak se o ní dcera dozvěděla. Byla na víkend u táty a přišla mi domů s brekem, že když se v pondělí po škole vracela pro něco, co si u něj zapomněla, tak tam na ně narazila. No a od tý doby se její vztah k tátovi dost změnil. Vyčítá mu to, nechce k němu moc chodit,.. Když už k němu jde, tak si mi pak stěžuje, že tam byla i ona a jak jí je to celý trapný. Je mi líto, že to odnáší jejich vztah, protože předtím ho dcera měla strašně ráda a trávila s ním spoustu času. Taky nechci aby se ona trápila, přijde mi od tý doby co to ví často taková přešlá. Myslíte, že si to časem sedne nebo můžu pro to něco udělat já, aby se netrápila? Jak s ní o tom mluvit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
7.5.21 12:07

V první řadě by sis měla promluvit s expartnerem, pokud spolu tedy mluvíte a říct mu, co dceru tak trápí. Chápu, že není nadšená z toho, že tatík pigluje pomalu její vrstevnici. Nejlepší by bylo, aby to otec s dcerou řešili přes mediátory, který by jim pomohl najít nějaký porozumění a kompromis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 12:16
@Janli píše:
V první řadě by sis měla promluvit s expartnerem, pokud spolu tedy mluvíte a říct mu, co dceru tak trápí. Chápu, že není nadšená z toho, že tatík pigluje pomalu její vrstevnici. Nejlepší by bylo, aby to otec s dcerou řešili přes mediátory, který by jim pomohl najít nějaký porozumění a kompromis…

No to já taky chápu, že jí to vadí. S bývalým jsem o tom několikrát mluvila, jeho to samozřejmě taky trápí. Prý se o tom s dcerou snaží mluvit a snaží se aby se ty dvě víc poznaly. No tak to chápu, že dcera neskáče radostí do vzduchu.

• Citovat
  • Nahlásit
1796
7.5.21 12:17

Promiň, ale je ji 16 ne 6, už by tohle měla chápat. I když nějakým způsobem chápu, že ji může ten věkový rozdíl vadit, ale… Nechala bych na otci, ať s ní promluví. Ta holka zřejmě nebyla důvodem rozchodu, snažila bych se jí vysvětlit, že by ji neměla apriori zavrhnout, aniž by ji dala šanci. Ostatně je otcova věc, s kým randí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6729
7.5.21 12:18

No dceři je 16 a jo je o 3 roky starší to je fakt nic. Je to její vrstevnice. Zvlášt za pár let už to nebude vůbec žádný rozdíl.. teda pokdu jim to vydrží. Já drceru naprosto chápu. vTohle bude těžký. Dcera už je téměř dospělá. Jak psaly holky jedině mediátor když bude dcera chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 12:22

Hlavně řekni ex, ať se nesnaží ty dvě furt dávat dohromady a seznamovat je. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že se mi tím nechtěným podsouvanim otec ještě víc zhnusil a zprotivil a teď už jsem s ním v kontaktu jen proto, abych mu popřála k Vánocům a narozeninám… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 12:38
@Anonymní píše:
Hlavně řekni ex, ať se nesnaží ty dvě furt dávat dohromady a seznamovat je. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že se mi tím nechtěným podsouvanim otec ještě víc zhnusil a zprotivil a teď už jsem s ním v kontaktu jen proto, abych mu popřála k Vánocům a narozeninám… :nevim:

To jsem mu říkala, ať jsou s dcerou sami, když je dcera u něj. Na to mi řekl, že spolu budou brzo bydlet, takže chce aby jí dcera začala nějak brát.

• Citovat
  • Nahlásit
1932
7.5.21 12:44
@Netopýr1 píše:
Promiň, ale je ji 16 ne 6, už by tohle měla chápat. I když nějakým způsobem chápu, že ji může ten věkový rozdíl vadit, ale… Nechala bych na otci, ať s ní promluví. Ta holka zřejmě nebyla důvodem rozchodu, snažila bych se jí vysvětlit, že by ji neměla apriori zavrhnout, aniž by ji dala šanci. Ostatně je otcova věc, s kým randí.

Co by na tom měla chápat? Sice je to tátova věc, ona mu do toho mluvit nemůže, ale to neznamená, že se jí to musí líbit, ne? Zvlášť jestli se otec snaží ji na novou partnerku „zvykat“ a nutí ji, aby s ní trávila čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
7.5.21 12:55
@Anonymní píše:
No to já taky chápu, že jí to vadí. S bývalým jsem o tom několikrát mluvila, jeho to samozřejmě taky trápí. Prý se o tom s dcerou snaží mluvit a snaží se aby se ty dvě víc poznaly. No tak to chápu, že dcera neskáče radostí do vzduchu.

takže tatínek tlačí na pilu a nutí dceru, aby s jeho přítelkyní trávila čas. No, to na to jde tím nejblbějším způsobem. Spíš by měl trávit čas jen s dcerou a nechat ji, ať si na novou situaci zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
7.5.21 12:58

Dceri se nedivim. Tohle bych nepobrala ani ve 30 natož v 16 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6207
7.5.21 13:08

Dceři je 16 let, možná už má kluka, nebo až bude mít, asi nebude chtít aby ji do výběru partnera někdo kecal.To stejné ať dopřeje svému otci, jeho přítelkyni mít ráda nemusí, ale musí pochopit, že táta jí asi rád má. Každopádně otec by neměl dceru nutit ať se s jeho přítelkyni kamarádí a měl by trávit nějaký čas jen s dcerou. Tolerance by měla být na obou stranách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
7.5.21 13:19

Mediator. Jiny reseni nevidim. Ank se dceri nedivim, ze je ji trapne. Najit si muj tata holku, ktery je 33, tak je mi trapne taky a to za nas za vsechny. Na nějaký lepší poznávání bych teda zvědavá rozhodně nebyla a z nejakyho fyzickyho projevu mezi nima by mi bylo akorat zle. A to jsem velmi tolerantni člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
7.5.21 13:21

Kolik času tráví dcera u tatínka, že jí to tak bere?

Nebo jde čistě o její pocit, že jí nějaká nádhera krade veškerou tátovu pozornost?

Děti by měly respektovat své rodiče, a i naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 13:30
@hipo píše:
Kolik času tráví dcera u tatínka, že jí to tak bere?

Nebo jde čistě o její pocit, že jí nějaká nádhera krade veškerou tátovu pozornost?

Děti by měly respektovat své rodiče, a i naopak.

Od té doby co o ní ví moc ne, předtím u něj byla dost často.

• Citovat
  • Nahlásit
4939
7.5.21 13:31

Tak příjemné by mi to zrovna na jejím místě taky moc nebylo, ale na druhé straně, dcera je už skoro dospělá a měla by se naučit respektovat rozhodnutí jiných lidí, zvláště, pokud jsou to její rodiče. Že si otec nabrnkl vrstevnici je sice trošku hraniční, ale smířit se s tím jistě dá a chce to od všech stran prostě dospělejší přístup ;) svět se holt nebude navždy točit kolem princezny, s tím se holka musí smířit, a čím dřív, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat