Dcera si neumí ze stoje sednout zpět dolu.

28.5.20 09:04

Dcera si neumí ze stoje sednout zpět dolu.

Ahoj, dcera má 12,5m bio věk a 11m korigo věk.
Tak 1,5mesice stojí a tak měsíc obchází všechno možný. Obchází už to velmi suverénně, zkouší se pouštět do prostoru (to vydržela třeba půl minuty), ale.
Ona je schopna si stoupnout všude, o cokoli, kdekoli :roll:
Ale z toho stoje si neumí zpět sednout. Buď preruckuje postupně o předměty, za které se drží; až dolu, a nebo proste stojí a hrozne řve.
Neudělá takové to typické “ze spadne na pr*el do sedu”. Když už se snaží jít dolu, tal proste po hlavě, jakoby chtěla jít zpět na všechny 4 a lézt.
Nevíte, jak ji to naučit, aby chodila dolu správně? :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4541
28.5.20 09:27

Mně teda nikdy nenapadlo, ze je to správně zrovna spadnutím na zadek… dolů se nějak dostat umí, tak co řešíš. Mně dcera taky ze stoje chodí dolů různými způsoby. Buď dopředu na všechny 4, nebo postupně ruckuje dolů, občas i nekoordinovane spadne. Na ten zadek taky někdy spadne, ale určitě ne cíleně. Jde dolů prostě tak, jak se jí to v dané situaci hodí, dopředu, dozadu, do boku…podle toho, kam se zrovna chce dostat..neresila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
28.5.20 09:28

Naši kluci dvojcata to taky dlouho neuměli a museli jsme je to naučit. Kdekoliv, kde stojí, tak říkáme „šup dolů“ a jednu nohu jim dame do kleku a zbytek už se pusti a jsou na kolenach. Takhle jsme to třeba 10× každému řekli a ukázali a hurá, rozumí tomu, co po nich chceme a už slezou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29187
28.5.20 09:28

Naučit klekat přes koleno - stát u ní, rukou jí pokrčit kolínko a říct jí, že má ohnout koleno, klekne na jedno koleno a pak klekne na druhé. Pak dá dolů ruce. Pořád to opakovat, dva-tři dny a bude to umět, možná i rychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.20 09:53

@suzka1
Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.20 09:53

@acimedaca díky vyzkousim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
28.5.20 09:58

Přišla móda rehabilitací a počítání jakýchsi bio a korigo věků. :zed: Místo, abyste si řekli, jak je super, že ťape, že je šikovná, hledáte něco co neumí? Teď jí budete podle rad podrážet kolínka, aby třeba ztratila tu těžce nabytou jistotu? Kdo vám řekl, že je špatný/správný způsob „chození dolů“? Je to batole - divně se batolí, učí se získávat rovnováhu, padá na zem, zkouší různé pohyby, vypadá jako medvídě. Ale jedno je jisté - všichni lidi na světě si umí sednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
28.5.20 10:06

@Petula306 jo taky mě zaráží ten věk bio a korigo, já jsem přenášela skoro 2 týdny. Tak mám klukovi asi přidat na věku, takže od narození je vlastně pozadu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
28.5.20 15:04

@Petula306 Kdo tady mluví o nějakém podráždění kolenou?? To, že něco dítě chceme naučit přece není špatně. Dělali jsme to jemně, nijak nenásilně. Tobě asi dítě měsíc nekricelo, že neumí dolů, vid? Natož dvě děti!!
@Gortyna A ohledně korigo věků-pohyb se proste počítá jedině v korigo věku!! To tak prostě je! Všechny ty trapné tabulky jsou prostě korigo vek a kdo má dříve narozené děti, tak u nich je nutné s tím takhle počítat!

Nechápu u obou ty trapné komentáře, zakladatelku úplně chápu, má úplně normální dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
28.5.20 15:11

@Eminka-Jituska Kamaradka mela neco podobneho - musela tri tydny doslova stravit diteti za zadkem, protoze se umelo postavit a jedina cesta ze stoje na podlahu byla padnout na zada :D Snazila se ho to nejak naucit, ale ve finale si na to dite muselo prijit samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.20 20:46

@Petula306
Co je moderního na korigo a bio věku?
Tohle je tady odjakživa, když už, a já mám nedonošené dítě, takže je vhod, při hrubé motorice, tento věk zmínit. V tom jste ale evidentně neznala vy :).
A myslím si, ze číst umíte, takže tedy pokud nemáte radu, na kterou se já táži, což z vašeho komentáře nemáte, tak priste nekomentujte.
Až budu chtít napsat nějaké nesmyslne a primitivní komentáře, tak si o ne řeknu.
:mavam: Pá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.20 20:47

@Gortyna
Ptám se v příspěvku na názor ohledně bio a korigo věku?
Ne, takže :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat