Dcera si ukopla bradavici, co s tím

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.11.21 09:10

Dcera si ukopla bradavici, co s tim

Ahoj,
Dcera ma na noze bradavici, od doktorky jsme dostaly verrumal, mazat 2× denne. Cca tyden jsme to delala, bradavice vystoupla, zcernala, takova kulicka cerna vystoupla, kolem se kuzicka olupuje, ale ted si tu bradavicku ukopla, trochu to krvacelo, ted to tam visi, ale prijdei, ze takove cerne petechie z bradavicky pod kuzi jsou porad, plus ta bradavice jeste visi na kuzi, ale ta kulicka se strhla (viz foto) a ted nevim co s tim, jestli pod kuzi jeste zustala nejaka vlakna, udela se z toho ta bradavice asi znova, ne? Ale mazat to ted tim verrumalem, to bude hodne palit, ne? Tak ja nevim, nechat to az se to zhoji a pak podle toho co s tim bude mazat? Zavolam v po doktorce, ale kvuli covidu tohle ted nebere, rekne poslat foto a odpovi zas az za tyden.. 8o mate nekdo zkusenost xo s tim? Ja ji tam strikla dezinfekci pro sichr, to snad neva, davam i foto do prilohy, dik..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8959
6.11.21 09:29

Kožní? 8o

jasně víkend tak mezitím do lekarny koupit něco na bradavice a dezinfikovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 09:39
@ludmilaadamkova píše:
Kožní? 8ojasně víkend tak mezitím do lekarny koupit něco na bradavice a dezinfikovat

Tak na pohotovost to neni, v po zavolam detske, ale proste ted nevim co, ten verrumal mame na bradavici, ale ten ted asi nebudu pouzivat, pre se nema na kuzi a ted to ma skoro strhle..jen me zajimalo, zda s tim ma nekdo zkusenost, kdyz se to takto strhlo..

• Citovat
  • Nahlásit
7570
6.11.21 10:12

To co tam visí bych opatrně odstranila, celé to pořádně očistila a vydezinfikovala, příp. přelepila, aby jí to nevadilo v obuvi. Teď bych nemazala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
6.11.21 10:18
@Anonymní píše:
Tak na pohotovost to neni, v po zavolam detske, ale proste ted nevim co, ten verrumal mame na bradavici, ale ten ted asi nebudu pouzivat, pre se nema na kuzi a ted to ma skoro strhle..jen me zajimalo, zda s tim ma nekdo zkusenost, kdyz se to takto strhlo..

Ale já nepsala pohotovost já psala kožní :roll: prostě v pondělí dojít na kožní pokud bude potřebovat žádanka tak pořešit s pediatrem.

Pořádně hlavně vydezinfikovat a skočit do té lékárny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
6.11.21 11:04
@Anonymní píše:
Ahoj,
Dcera ma na noze bradavici, od doktorky jsme dostaly verrumal, mazat 2× denne. Cca tyden jsme to delala, bradavice vystoupla, zcernala, takova kulicka cerna vystoupla, kolem se kuzicka olupuje, ale ted si tu bradavicku ukopla, trochu to krvacelo, ted to tam visi, ale prijdei, ze takove cerne petechie z bradavicky pod kuzi jsou porad, plus ta bradavice jeste visi na kuzi, ale ta kulicka se strhla (viz foto) a ted nevim co s tim, jestli pod kuzi jeste zustala nejaka vlakna, udela se z toho ta bradavice asi znova, ne? Ale mazat to ted tim verrumalem, to bude hodne palit, ne? Tak ja nevim, nechat to az se to zhoji a pak podle toho co s tim bude mazat? Zavolam v po doktorce, ale kvuli covidu tohle ted nebere, rekne poslat foto a odpovi zas az za tyden.. 8o mate nekdo zkusenost xo s tim? Ja ji tam strikla dezinfekci pro sichr, to snad neva, davam i foto do prilohy, dik..

Normálně to odstraňte a vydesinfikovat a přelepit. Nic se nestane. Pokud zůstaly kořínky, tak naroste znova. V pondělí na kožní. Proč to na kožním nevypálily tím dusíkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 11:40
@LennyL1 píše:
Normálně to odstraňte a vydesinfikovat a přelepit. Nic se nestane. Pokud zůstaly kořínky, tak naroste znova. V pondělí na kožní. Proč to na kožním nevypálily tím dusíkem?

Nas nikfo na kozni neposlal, domtorka, kdyz jsem volala na termin, pre kvuki covidu se musime dopred domluvit, rekla at poslem fotku a odepsala, ze je to bradavice a predepsala nam verrumal.

• Citovat
  • Nahlásit
624
6.11.21 15:27

Moje dcera má za sebou taky pár bradavic. Je to opruz, ale to co visí bych odstrihla, nebo utrhla a nechala buď volně, pokud ji to nebolí, max.naplast.to černé je předpokládám od toho verumalu, tak až to omyjete, tak se uvidí. My i když chodili k odbornici, tak vždy to mrtvé odstranila a pak mazala, ale nikdy jsme neměli nic takhle černého, tak to bylo líp vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2411
6.11.21 15:31

Já když byla malá, měla jsem bradavici mezi prsty na noze a odstřihla jsem ji a znova nenarostla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
9.11.21 20:46
@Jolka86 píše:
Já když byla malá, měla jsem bradavici mezi prsty na noze a odstřihla jsem ji a znova nenarostla.

Hehe, to mi pripomina moj pripad. V detstve som mala bradavicu na prste ruky, min 2× mi to vypalovali na koznom a vzdy narastla znova. A kedze som si do toho furt rypkala, hryzkala :oops:, tak raz som si ju takto (skor omylom) odstranila sama. A uz nikdy nenarastla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat