Dcera - sportovní antitalent

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 19:59
Dcera - sportovní antitalent

Ahoj všem, jsem taková trochu otrávená ze své dcery. V září jde do první třídy a je to jedním slovem nemehlo :roll: My s manželem nesportujeme kdoví jak, ale rádi si zajedeme na kolo, pochodime po horách, zaplaveme si, zabruslime, zahrajeme tenis, badminton…nic kdoví jak akčně kvůli nedostatku času. Dcera ta má šest let a neumí nic. Je to dřevo. Na kole jezdí s kolečkama postranníma a je tak tak ráda že udrží balanc. Bruslení ji nejde, nechce. Plavat neumí, nechce se ani potopit ani do vody skočit s kruhem, boji se…na koloběžce neumi, opět neudrží ani balanc, nejde ji se vůbec odrážet jako by měla obě nohy levé, hned to po prvním neúspěchu hodí do křoví a už to nechce ani zkoušet. V podstatě nechyti ani balón když jí ho hodím…A tak dále a tak dále. Neumí vůbec nic. Mám strach že ve škole bude za Mimoně a budou se jí smát. :( Je to hodná milá holka, ale celkem samotářská. Její starší bratr je pravý opak (15 let) ten na co vlezl to mu šlo.
Máte někdo zkušenosti s takovým dítětem? Motivujeme jak se dá, ale přijde mi že se pak ještě více sekne a nic zkoušet nechce. Nechci ať je ve škole šikanována a ať je tam za otloukanka a nemehlo :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
mayunka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 14.03.19 20:08
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jsem taková trochu otrávená ze své dcery. V září jde do první třídy a je to jedním slovem nemehlo :roll: My s manželem nesportujeme kdoví jak, ale rádi si zajedeme na kolo, pochodime po horách, zaplaveme si, zabruslime, zahrajeme tenis, badminton…nic kdoví jak akčně kvůli nedostatku času. Dcera ta má šest let a neumí nic. Je to dřevo. Na kole jezdí s kolečkama postranníma a je tak tak ráda že udrží balanc. Bruslení ji nejde, nechce. Plavat neumí, nechce se ani potopit ani do vody skočit s kruhem, boji se…na koloběžce neumi, opět neudrží ani balanc, nejde ji se vůbec odrážet jako by měla obě nohy levé, hned to po prvním neúspěchu hodí do křoví a už to nechce ani zkoušet. V podstatě nechyti ani balón když jí ho hodím…A tak dále a tak dále. Neumí vůbec nic. Mám strach že ve škole bude za Mimoně a budou se jí smát. :( Je to hodná milá holka, ale celkem samotářská. Její starší bratr je pravý opak (15 let) ten na co vlezl to mu šlo.
Máte někdo zkušenosti s takovým dítětem? Motivujeme jak se dá, ale přijde mi že se pak ještě více sekne a nic zkoušet nechce. Nechci ať je ve škole šikanována a ať je tam za otloukanka a nemehlo :(

Ahoj a vidí dobře? Můj první se všeho také strašně bál. Pak jsme zjistili přes 6 dioptrií. Dostal brýle ale opatrný je Teda doteď.

Tesssa23
Kecalka 201 příspěvků 14.03.19 20:11

To s tou rovnováhou je zvláštní, taky bych zkusila doktorku, zda dobře vidí a nebo jestli nemá něco s rovnováhou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 20:12

@mayunka vidí dobře v tom problém nebude. Je takova bojácná, tuhá, vůbec neběha jak jiné děti, vypadá spíše směšně protože má trochu křivé nohy :roll: trápí mě že je taková

Bábrdl
Generální žvanilka 23183 příspěvků 14.03.19 20:14
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenosti s takovým dítětem? Motivujeme jak se dá, ale přijde mi že se pak ještě více sekne a nic zkoušet nechce. Nechci ať je ve škole šikanována a ať je tam za otloukanka a nemehlo :(

Máte takovou dceru, jakou máte. Nedělá to schválně. :nevim:

Sebevědomí ji podle mě nejvíc sráží to, jak ji vidíte :(

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19742 příspěvků 14.03.19 20:15

Ve školách je každé druhé dítě na něco nešikovné, kdyby měla být důvodem šikany nešikovnost v nějakém směru, pak je šikanovaná půlka školní mládeže. Jestli je dcera nešikovná nápadně, možná trpí dyspraxií - což jí sice jako diagnóza nespasí, ale je to možné vysvětlení. Na vás je, abyste dceři dokázali vysvětlit, že i přes to jistě je šikovná na něco jiného, je v něčem jiném dobrá. A ona by měla mít tolik sebevědomí, aby si svou nešikovnost na sport dokázala přiznat a nehroutit se z ní. Je dost možné, že se někdo ze spolužáků zasměje, když jí spadne míč nebo když já nevím neudělá kotrmelec. To se stát může. Ale je na vás, jestli tuto reakci dcera přijme jako spontánní reakci, která se dala očekávat, nebo jako útok na sebe. Poraďte se s pediatričkou, jestli příčina nešikovnosti není fyziologická a pak samozřejmě upozorněte paní učitelku, aby s tím počítala a s kolektivem předvídavě pracovala.

divine woman
Extra třída :D 11034 příspěvků 14.03.19 20:17

První, co mě napadá je, co jsi s ní těch 6 let dělala?

soleile
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 14.03.19 20:18

Co blaznis, tak proste nema rada sport..treba krasne maluje, nebo bude chytra, co vis..moje dcera zase v sesti nenamaluje skoro nic, zato je celkem sportovne nadana, syn ma ctyri a na kolo ho nemuzu dostat, je uplne jinej. Ale ani o jednom bych nikdy na svete nrekla ze me trapi ze jsou takovy a makovy. Ja jsem taky nejaka, ty urcite taky, tak ji nech a mej ji rada takovou jaka je :hug:

Tesssa23
Kecalka 201 příspěvků 14.03.19 20:23

Tak matku jako je zakladatelka bych fakt nechtěla, chudák dítě. Jak píší holky, pokud to není nic fyziologického, tak prostě ji sport nejde, no a co. Každému něco nejde.

Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 4486 příspěvků 14.03.19 20:23

Vypada to na centralni koordinacni poruchu,nemuze za to.Rozhodne ji spis povzbuzovat asla bych se poradit k neurologovi.

SAJ
Závislačka 3651 příspěvků 14.03.19 20:24
@Anonymní píše:

Klid, i dítě nemehlo může najít sport, ve kterém bude excelovat. Jedno z mých dětí je na tom hodně podobně, jen s tím rozdílem, že na to moc nevypadá. Docela škodolibě se těším na taneční, ty budou sakra vtipné… :mrgreen: Ale teď vážně, povedlo se nám pro dítě najít technický sport, který vyžaduje soustředění a koncentraci - a dítě nám exceluje i na republikové úrovni. Přitom je jinak opravdu dřevo jak vyšité…
Zkuste hledat, ono se něco najde. A hlavně, děcko povyroste, bude líp.

Teď mě napadá, zkuste ještě jednu věc - bojový sport. Původně jsem se na ně dívala dost negativně, ale děti v okolí, které se jim věnují, se hodně zlepšily jak v motorice, tak v soustředění. :nevim: Doporučují je i rehabilitační lékaři.

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 14.03.19 20:27
@Anonymní píše:

Tvoji dcerky je mi líto zkusila bych přes dr. Já byla nebo jsem stejne nemehlo jak ona sice na kole jsem jezdit uměla nebo umím jezdili jsme hodně s partou ze.skoly, plavat jsem taky uměla docela brzy asi ve 4 letech, ale co se týče TV byla jsem hrozný nemělo v běhu kdZ jsem byla předposlední a ne poslední tak jsem měla radost, splh vůbec, atd a do tedka na to nerada vzpomínám a jsem ráda že to nemusím absolvovat znovu.. Každý holt se nenarodil pro sport..

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16094 příspěvků 14.03.19 20:28

Ja zakladatelku chapu tak, ze ji netrapi to, jaka dcera je, ale ma strach, aby se netrapila dcera. To je snad u milujiciho rodice pochopitelne. Zakladatelko, pokracujte v te motivaci, podporovani. Nekoukej, co umi ostatni deti, zamer se na to, jak pidikrucky pomoci dceri na urovni, ktera pro ni bude prijatelna. Zase bych to nesmetla ze stolu tim, ze proste neni na sport. Dite, ktere hure cte, se s tim take musi poprat.

kotyk
Echt Kelišová 7966 příspěvků 14.03.19 20:28

Bojí se, je tuhá a má nezvyklé pohybové vzorce. To nevypadá na nedání, ale spíš nějaký zdravotní problém.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 20:31

Jakoby jsi psala o mém synovci. Ten zakopne i o pampelišku. Bratr a švagruše nadšení sportovci, kluk sportovně total mimo. Ale je nejlepší počtář ve třídě, vyniká v šachu a školu má moc rád. Nevím teda po kom :oops: Neboj, určitě bude šikovná v jiné oblasti ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama