Reklama

Dcera ublížila spolužákovi ze školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 22:29
Dcera ublížila spolužákovi ze školky

Ahoj, chtěla bych znát váš názor. V pátek odpoledne, když šel manžel pro dceru do školky mu učitelka řekla, že dcera strčila do svého spolužáka a on si díky tomu rozsekl hlavu. Mažel mi to hned volal do práce. Byla jsem z toho úplě vyřízená. A stále jsem. Zavolala jsem hned do školky, abych se zepatala, co se vlastně stalo. Učitelka mi řekla, že se připravovali na procházku a všechny děti čekali v chodbičce. No a malý Honzík ( je to velký provokatér, děti pere, štípe atd. ) provokoval a zlobil ostatní děti. Dcera do něj prý strčila, učitelka říkala, že né hodně, jenže Honzík neštěstně zakopl a spadl na roh zdi :,(. Zavolali raději Honzíkovi rodiče a ty s Honzíkem zajeli do nemocnice. Honzíkův tatínej pak volal do školky, že je Honzík v pořádku, že se mu rána trošku rošklebila, tak mu tam raději udělali jeden steh. Učitelka mi řekla, ať si z toho nic nedělám, že Honzík dětem ubližuje neustále a že se tohle občas stává. Prý jsou to takové školkovské tahanice…Ať dceru v žádném případě nijak netrestám, že z toho celé odpoledne byla špatná, jen si malovala, skoro nemluvila.
Jenže já na to od té doby nedokážu přestat myslet. Večer jsem pak ještě psala učitelce, jak se Honzík má. Vysvětlila jsem doma dceři, že takhle prostě reagovat nesmí. Jsem z toho stašně zklamaná a moc mě to mrzí. Do školky chodí už 3rokem, nikdy nic takového neudělala. Sama učitelka říkala, že jsou radi, že jí tam mají, jak ostatním pomáhá. A teď tohle :,( Trvám na tom, aby se Honzíkovi omluvila. Dceru samotnou napadlo, že mu koupíme něco dobrého, aby ho to tak nebolelo. Je vidět, že jí to je líto. Učitelka mi říkala, že to není nutné, že už se mu omluvila a že by to nechala být.
Co byste dělali vy? Mě je z toho pořád na nic, hodně na Honzíka musím myslet. Je mi to prostě líto…
Prosím o zachování anonymity, děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

hani28
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 06.10.18 22:34

Asi bych to neresila pres ucitelku, ale pres jeho rodice. Pockala bych s dcerou na jeho rodice, spolecne se omluvila, a dala cokoladu. A nebo bych to neresila. Pokud provokoval, dcera se branila, pokud rodice kluka si nestezuji, nechala bych to byt.

alilauter
Kecalka 156 příspěvků 1 inzerát 06.10.18 22:36

Ahoj, chápu, že ti je to líto, ale pokud je Honzík provokatér, tak prostě dcerce ruply saze. To se stane i dospělým, a to že pak upadl je i věc blbé náhody. Pokud ji to samotnou mrzelo, ma krom odvahy postavit se provokaterovi i sebereflexi a to je v tomhle věku super. Promluvila bych s ní, jak a jestli to chce řešit a pak to udělala podle ní. A možná se mnou ostatní nebudou souhlasit, mě by víc trápilo, kdyby se dcera nechala od někoho šikanovat. Hlavu vzhůru, podle toho co píšes, máš doma prima holku.

Mindi
Kecalka 390 příspěvků 06.10.18 22:36

@hani28 Rodiče jsou prý v pohodě, nařeší to. Vědí jaký Hozík je. Ani nevím, jestli se ptali kdo mu to udělal…

Aspera
Generální žvanilka 20559 příspěvků 1 inzerát 06.10.18 22:36

Na jednu stranu chápu tvou starost a to že tě to mrzí, že ho strčila. Na druhou stranu vím o dost situacích, kde děti ve školce a škole prostě musí trpět provokatéra a nesmí udělat nic. Tvoje dcera ještě nemá blok a vyřešila to po svém a třeba to klukovi dojde, že fakt tohle dělat nesmí. Mě je osobně vždy líto těch co se takto ozvou jako tvoje dcera a je to na nich. Já i ve třídě provokatéry varuju, že jestli jednou někomu dojde trpělivost, ať odemně obranu a trest pro ty co bránili nečekají. Ono s provokatéry nic moc dělat nemůžeme než ve škole poznámku a zavolat rodiče a to je vesměs o ničem, tohle je ne sice ideální řešení, ale občas je to účinné.

debra.morgan
Závislačka 3560 příspěvků 06.10.18 22:36

ty delas jak kdyby ho vystrcila z okna :roll: . deti se postuchuji porad, takovych urazu jeste bude, klid…dejte klukovi cokoladu, omluvte se a pustte to z hlavy.

Jogrr
Závislačka 4243 příspěvků 06.10.18 22:40

Moc to dramatizujes.

ugluk
Hvězda diskuse 42722 příspěvků 06.10.18 22:40

Pokud jsou rodiče v pohodě, už bych nerozmazávala. A popravdě okamžik, kdy jsem se (já tedy ve škole) začala bránit, byl okamžikem, kdy mi provokatéři začali dávat pokoj.
Naštěstí to u dcery nikdy nevygradovalo až do reálných fyzických následků, ale pokud ona sama si začala a jiné dítě ji za to praštilo, vysvětlila jsem jí, že ta rána sice vůbec nebyla správná a takhle se problémy neřeší, ale že se mu v podstatě ani nedivím a příště ať si takové provokace odpustí.

hani28
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 06.10.18 22:41
@Mindi píše:
@hani28 Rodiče jsou prý v pohodě, nařeší to. Vědí jaký Hozík je. Ani nevím, jestli se ptali kdo mu to udělal…

Tak mu posli cokoladu po dceri, nebo at mu nakresli obrazek nebo neco, pokud vas to tak trapi, a neres to :) asi bych si to rekla takto - pokud by Honzik ublizil takto tvoji dceri, taky by se tak trapil a chtel ji davat darky? Podle odpovedi bych se zaridila.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16044 příspěvků 06.10.18 22:50

Spontánní rekakce tvé dcery byla naprosto v pořádku, prostě pohár trpělivosti přetekl! Nebo chceš, aby se v budoucnu neuměla postavit provokatérovi? Vždyt malý děti se strkají pořád!
Bylo to jen lehké štouchnutí, neshodila ho zákeřně ze schodů!
At se ho zeptá, jak se mu daří, může mu dát třeba obrázek nebo čokoládu :think: Víc bych to neřešila :think:

marietx
Povídálka 30 příspěvků 06.10.18 22:52

Nic si z toho nedělej, můj syn je bohužel podobný jako Honzík. Ne že bych chtěla aby se mu něco zlého stalo, ale více dětí jako tvoje dcera a třeba by mu došlo, že si nemůže na všechny dovolovat. Dcera se omluvila takže bych to dále neřešila a hlavně rodiče si myslím že to chápou podobně jako já. Máš štěstí za tak rozumnou dcerku :palec:

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 06.10.18 23:17

A kdyby do nej strcila a hlavu si nerozsekl, tak by te to tolik netrapilo? Asi ne, vid? Ona do nej nestrcila naschval tak, aby si rozbil hlavu. Je ji to lito. Rodice Honzika ani ucitelka to neresi. Co bys s tim chtela prosim te delat? Proste nestastna nahoda. Omluva a cokolada postaci. Pokud uz se omluvila, neni treba se omlouvat znovu, ale rict, ze ji to mrzi, je pekne.

jenny.fields
Generální žvanilka 24744 příspěvků 06.10.18 23:19

Zavolala bych primarne rodicum. Klukovi neco koupila. Snad se z toho chlapec pouci.

blumen
Hvězda diskuse 41291 příspěvků 06.10.18 23:23

Ucitelka je zna oba a byla u toho. Tudiz ver ji a neres to. Dle popisu provokater a dcera se musi umet i branit. Nestastna nahoda.

dedrichov
Závislačka 2797 příspěvků 06.10.18 23:25

už bych to považovala za uzavřené. Tvoje dcerka je asi citlivá empatická osůbka, kterou určitě svědomí tíží samo o sobě. Už bych ji na Tvém místě v tom více nemáchala, neudělala nic naschvál, naopak se nejspíše bránila. Naopak bych něchtěla, aby se trápila.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >