Dcera vstupuje do života dospělých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Áňa Máňa
Povídálka 25 příspěvků 01.01.19 21:36
Dcera vstupuje do života dospělých

Zdravím :hug: Mám 2 děti, 8 letého kluka a 18ti letou dceru. S dcerou jsem vždy měla skvělý vztah, říkaly jsme si vše doposledka. Začíná vstupovat do života dospělých a já se s tím neumím moc smířit. Má už 2 roky přítele, chodí na oděvní školu a nedavno se začala věnovat modelingu. V tom je ten strach, docela zdivočela, chodí jí nějaké nabídky a ona se chce vykašlat na školu a chce přijmout nabídku, kvůli které by musela na delší dobu do zahraničí. V Praze ale celkem zdivočela a neposlouchá nás, ale já a manžel opravdu nechceme, aby s tou školou sekla, když jí to tak jde. Nedokáže semnou o tom mluvit v klidu a nechce semnou nic probírat. Malej při pomyšlení, že by mu měla ségra odejít je taky na facku, protože i s takovým věkovým rozdílem se mají moc rádi. Prosím vás, jak si k ní najít cestu a vysvětlit jí, že je studium důležité? Je to jak mluvit do dubu. :think: už fakt nevím co s ní, předem děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Áňa Máňa
Povídálka 25 příspěvků 01.01.19 21:38

Nemyslím si, že by to sama v cizině zvládala, kdyby aspoň s tím přítelem, ale přítel je stejně starý jako ona a ještě také studuje a má v plánu odmaturovat :zed: Bohužel mam pocit, že přítel do toho moc mluvit nemůže, protože je dcera držka po mně a hlavně je tvrdohlavá :lol:

sediza
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 01.01.19 21:40

To nemůže přerušit studium na dobu, kdy bude v zahraničí? Já bych se jí zeptala, co chce dělat, až bude starší a modeling uz delat nebude. Pokud má v planu něco, k čemu VŠ nepotřebuje, tak bych to asi musela přijmout. Ale je hloupá. Může studovat a nechce..

divine woman
Echt Kelišová 9765 příspěvků 01.01.19 21:40

Neuděláš nic, musíš se smířit s jejími rozhodnutími. Podle zákona je dospělá. :mavam:

Aduš8
Závislačka 3056 příspěvků 01.01.19 21:42

Nemůžeš ji k ničemu nutit. Buď odjede a nechá za sebou tu protivnou matku, ke které nebude mít náladu se vracet a nebo mámu, na kterou se bude při cestě domů vždy těšit :nevim: záleží na tobě, co si vybereš :kytka:

sediza
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 01.01.19 21:44

Špatně jsem to pochopila. Ona chce seknout se střední? Tak to bych jí nedovolila ani náhodou. Klidne bych s ní navštívila psychologa. Našla si na netu životní příběhy modelek, co studovaly i při modelingu, rozhovory s temi, ktere litují, ze nestudovaly, kde skončily atd.

zuracz1
Kecalka 385 příspěvků 01.01.19 21:46

modeling do zahraničí? Mno nvm nvm, tady nám to smrdí pro začátek fotkama a pak už je jen malý krůček k videu, když přičichne k penězům nebude se jí chtít odcházet za horším domů

Russet
Extra třída :D 13341 příspěvků 01.01.19 21:47
@Áňa Máňa píše:
Zdravím :hug: Mám 2 děti, 8 letého kluka a 18ti letou dceru. S dcerou jsem vždy měla skvělý vztah, říkaly jsme si vše doposledka. Začíná vstupovat do života dospělých a já se s tím neumím moc smířit. Má už 2 roky přítele, chodí na oděvní školu a nedavno se začala věnovat modelingu. V tom je ten strach, docela zdivočela, chodí jí nějaké nabídky a ona se chce vykašlat na školu a chce přijmout nabídku, kvůli které by musela na delší dobu do zahraničí. V Praze ale celkem zdivočela a neposlouchá nás, ale já a manžel opravdu nechceme, aby s tou školou sekla, když jí to tak jde. Nedokáže semnou o tom mluvit v klidu a nechce semnou nic probírat. Malej při pomyšlení, že by mu měla ségra odejít je taky na facku, protože i s takovým věkovým rozdílem se mají moc rádi. Prosím vás, jak si k ní najít cestu a vysvětlit jí, že je studium důležité? Je to jak mluvit do dubu. :think: už fakt nevím co s ní, předem děkuji za odpovědi.
Řekla bych jí, že nechci, aby přerušovala školu. Že tělem se může živit jako náctka, ale ve čtyřiceti jí bude škola ještě dobrá. Protože upřímně - Paulina Porizková nebo Claudia Schifferová to asi není, že…Kdyby si postavila hlavu, řekla bych, ať jede, ale ať nepočítá s tím, že bude bez školy a bez práce dřepět po návratu doma. Pokud je dost dospělá na to vycestovat, ať jede. Možná pozná, že to zas tak úžasňácký není.
Kelsey
Hvězda diskuse 45132 příspěvků 01.01.19 21:53

Uz je dospela, tak premlouvat ji muzes, ale zakazovat ne.
Snad se vzpamatuje a skolu dodela. Cestovat pracovne muze hned po maturite. Zatim by se mohla bavit modelingem tady.

@Russet píše: Řekla bych jí, že nechci, aby přerušovala školu. Že tělem se může živit jako náctka, ale ve čtyřiceti jí bude škola ještě dobrá. Protože upřímně - Paulina Porizková nebo Claudia Schifferová to asi není, že…Kdyby si postavila hlavu, řekla bych, ať jede, ale ať nepočítá s tím, že bude bez školy a bez práce dřepět po návratu doma. Pokud je dost dospělá na to vycestovat, ať jede. Možná pozná, že to zas tak úžasňácký není.

Nevim, jestli tohle ji presvedci, bohuzel. Podivej se na Krainovou. Ma zakladku pouze …
Takovych je.

Ou
Kelišová 5885 příspěvků 01.01.19 21:58

Teď už nenaděláš nic - ve smyslu dosavadních výchovných metod. Jedinné co můžeš je doufat, že si ji vychovala dobře a hledat nový způsob komunikace, kdy se nebudeš snažit uplatňovat autoritu, kterou už nemáš a začnete spolu fungovat jako dvě dospělé osoby.

Ano - je tu velké riziko, že bude dělat chyby. Problém je v tom, že už jí před nimi neochráníš - je to její život a bez toho aby nějaké chyby udělala se nic nenaučí.

Pro změnu přístupu doporučuju projít princip nenásilní komunikace - pokud ty změníš radikálně přístup, kterým sděluješ věci okolí, většinou i okolí promění reakci.

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993
https://uloz.to/!FuiyEcWo4/ne­nasilna-komunikace-ocr-pdf

axelina
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 01.01.19 22:01

@Áňa Máňa nabídni jí že pojedeš do toho zahraničí s ní…na týden na dvato ji ze školy uvolní, ty si vezmeš dovolenou a uvidíte…co?? protože jsem v tom věku taky vyrazila do zahraničí a vše co mi bylo nabizeno byla fakt jen horší či lepší prostituce - ač se to tvářilo jako leccos jineho…

Russet
Extra třída :D 13341 příspěvků 01.01.19 22:01
@Kelsey píše:
Uz je dospela, tak premlouvat ji muzes, ale zakazovat ne.
Snad se vzpamatuje a skolu dodela. Cestovat pracovne muze hned po maturite. Zatim by se mohla bavit modelingem tady.Nevim, jestli tohle ji presvedci, bohuzel. Podivej se na Krainovou. Ma zakladku pouze …
Takovych je.

Nevím, ale zkusila bych to. Krainová třeba měla štěstí, ale to ona nemůže vědět, jak dopadne. Spíš bych se bála, že v cizině jí vezmou pas a bude z ní holka pro všechno. Jestli to není zavedená agentura a někoho se zkušenostmi tam zná, nechtěla bych, aby jela. Ale jak píšeš, je dospělá.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 01.01.19 22:05

Nevím co poradit aby zůstala, ale pokud byste se stavěli na hlavu a ona se stejně rozhodla odejt, řekla bych jí, že tu pro ní budem v případě krize dál a nebudem vyčítat (což může být sakra těžký), těch mladých holek co jim hrdost nedovolila vrátit se domů s holým zadkem a začali si vydělávat buh ví čím bylo dost.
Jo a rozhodně bych se snažila,aby si zjistila co nejvíc o té agentuře a té konkrétní práci. Klidně tam s ní jela,aby se „zabydlela“ - aby to nebylo tak, že skončí někde v nevěstinci.

Kelsey
Hvězda diskuse 45132 příspěvků 01.01.19 22:06

@Russet
To je nocni mura snad vsech rodicu, ze diteti hrabne, zacne delat kotrmelce, ze skolu nepotrebuje a sekne s ni.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 01.01.19 22:10
@Aduš8 píše:
Nemůžeš ji k ničemu nutit. Buď odjede a nechá za sebou tu protivnou matku, ke které nebude mít náladu se vracet a nebo mámu, na kterou se bude při cestě domů vždy těšit :nevim: záleží na tobě, co si vybereš :kytka:

protivnou matku, která chce, aby neskončila se základním vzděláním? Nebo ještě hůř, někde v cizině jako nucená kurvi.čka? To je fakt hnusná nepodporující mat­ka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Luxus, který si dopřává Veronika Kopřivová, vybudovala Češka: „Začínala jsem od nuly!“

Velká cestovatelka Veronika Kopřivová si se svou kamarádkou dopřála... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >