Dcera vypila mléko, na které je alergická

Anonymní
7.12.20 07:21

Dcera vypila mléko, na které je alergická

Ahoj, na alergologii mi opět neberou telefon, takže to zkouším tady. :cert:
Dcera 6 let má od 3 let prokázanou alergii na BKM. Projevy ekzém, průjmy, bolesti břicha, nechutenství, nafouklé břicho. Celé 3 roky držíme bezmléčnou dietu a je dobrá. Dneska k snídani ovšem vypila místo sklenice s jejím mandlovým mlékem 200 ml sklenici s klasickým kravským. Ještě si pochvalovala jak jí chutná, pak mi došlo, že jsem to zaměnila. :zed: Nic jsem jí neřekla, přešla jsem to jakoby nic, ať se třeba nezačne moc pozorovat. Nevíte někdo, jestli mám podat antihistaminika? Musela bych jí dát svůj Zodac, protože ona žádné předepsané nemá, kromě zmíněné alergie na mléko nemá žádné potíže. Nebo to nechat být? Zatím je to asi hodina a nic. Dávali byste do školky nebo raději ne? Jsem doma na MD, tak není problém nechat doma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.12.20 07:27

Já bych ji radši do školky neposílala v žádném pripade. Dcera má taky abkm.
My bychom podali fenistil kapky, ventolin a prednison. Ale u nás je to šílené a dcera má dva.
Pozorovala bych ji a kdyžtak zavolala pak praktické. Pokud máte ten fenistil tak podle váhy pro jistotu. Třeba bude mít jen průjem. Ale dýchací obtíže bych neriskovala. Žádnou reakci bych pak oslavila.

• Citovat
  • Nahlásit
5679
7.12.20 07:27

Nech ji doma, podle mě se max. pos.ere..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19619
7.12.20 07:35

Tak do školky bych ji dnes určitě nedávala, když ji pravděpodobně bude bolet bříško a bude mít průjem, ať si to odbude v klidu domova

• co by z té školky měla? asi by ti beztak volali, ať si ji vyzvedneš

Zodac si přečti příbalový leták, jestli to dítě může a kolik mg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2402
7.12.20 08:00

Nech jí doma. Žádné léky bych nedávala :nevim: určitě to zvládne v pohodě, maximálně bude mít průjem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2567
7.12.20 08:18

To se jí stane ještě mockrát. :wink: Nehysterči, nech ji dnes doma a uvidíš. Beztak se z toho maximálně po… Zodac bych nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2402
7.12.20 08:27

Ještě mě napadlo, jestli máš doma nějaká probiotika? Ty bych jí zkusila dát :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15539
7.12.20 08:37

Já bych si jí taky nechala doma a nic jí nedávala. Pro tento případ bych si do budoucna domů koupila nějaký přípravek štěpící laktozu (třeba LAKTOLERAZA od Genericy), jako první pomoc a tvoje uklidnění :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 08:39

Ta alergie jí mohla vymizet (synovi takto vymizela jiná potravinová alergie). Takže, pokud neočekávám nějaké závažné příznaky, situaci bych využila k otestování, zda je dieta ještě potřeba a léky nedávala.

• Citovat
  • Nahlásit
2567
7.12.20 08:43
@unuděná píše:
Já bych si jí taky nechala doma a nic jí nedávala. Pro tento případ bych si do budoucna domů koupila nějaký přípravek štěpící laktozu (třeba LAKTOLERAZA od Genericy), jako první pomoc a tvoje uklidnění :mavam:

To při alergii na bílkovinu nepomůže. Tam fakt jedine antihistaminika, když už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.12.20 10:11

Mám syna s ABKM, naštěstí jen lehkou. Podle mě. zbyzecne plasis, alergie na mlíko většinou u těch dětí není nic život ohrozujicicho. Žádné dýchací potíže atp. Sama jsi psala, že ji z mlíka bolí břicho, má průjem, vyrazku… na to přece léky nepotřebuje. Tedy ano, na zmírnění potíží, až nějaké bude mít, ale preventivně je to zbytečný. Do školky bych určitě nedala, bude ji špatně, může zvracet, mít průjem… to do školky nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19619
7.12.20 12:27

Tak co? jak to dopadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 15:21

Ahoj, tak jsem dceru nechala doma. Po obědě (dietní kuře s rýží, moc nejedla) ji začalo bolet břicho a v krku, teď spí. Nic jsem jí nedávala. Průjem nemá. Nevím, jestli to může mít souvislost. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
7.12.20 15:29
@Anonymní píše:
Ahoj, na alergologii mi opět neberou telefon, takže to zkouším tady. :cert:
Dcera 6 let má od 3 let prokázanou alergii na BKM. Projevy ekzém, průjmy, bolesti břicha, nechutenství, nafouklé břicho. Celé 3 roky držíme bezmléčnou dietu a je dobrá. Dneska k snídani ovšem vypila místo sklenice s jejím mandlovým mlékem 200 ml sklenici s klasickým kravským. Ještě si pochvalovala jak jí chutná, pak mi došlo, že jsem to zaměnila. :zed: Nic jsem jí neřekla, přešla jsem to jakoby nic, ať se třeba nezačne moc pozorovat. Nevíte někdo, jestli mám podat antihistaminika? Musela bych jí dát svůj Zodac, protože ona žádné předepsané nemá, kromě zmíněné alergie na mléko nemá žádné potíže. Nebo to nechat být? Zatím je to asi hodina a nic. Dávali byste do školky nebo raději ne? Jsem doma na MD, tak není problém nechat doma.

Taky mám alergii a prostě se jen z toho po**** a osypu, nic víc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19619
7.12.20 15:41
@Anonymní píše:
Ahoj, tak jsem dceru nechala doma. Po obědě (dietní kuře s rýží, moc nejedla) ji začalo bolet břicho a v krku, teď spí. Nic jsem jí nedávala. Průjem nemá. Nevím, jestli to může mít souvislost. :think:

aha, tak je dobře, že nemá průjem - ale ta bolest v krku k tomu asi nepatří, no uvidíš, jestli z toho něco vyleze

• možná to tak mělo být, že měla být dnes doma
  • ale samozřejmě přeju, ať se z toho vyspí a není jí vůbec nic :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat