Dcera výrazně přibrala. Popovídat si s ní, nebo to nechat být?

Anonymní
10.5.17 21:55

Dcera výrazně přibrala. Popovídat si s ní, nebo to nechat být?

Ahoj,

mám takovou otázku na vás, co máte už starší dcery. Moje dcera je ok po rozchodu a opět bydlí doma (to tu rozebírat nechci, není to předmětem diskuze). Ale v tomto období opravdu výrazně přibrala, tipla bych klidně až 20 kg. Vím, že to je pro ni psychicky náročné atp…ale moc nevím, jestli bych se jí měla jako máma snažit pomoct, nebo tak citlivé téma raději neotvírat. Možná třeba potřebuje nějaký impulz s tím něco dělat, nadruhou stranu je jasné, že asi není slepá a ví to sama. Jenže pořád s tím nezačala nic dělat a já se bojím, že to takhle bude jenom daleko horší. Jak byste řešili situaci?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49241
10.5.17 21:59
@Anonymní píše:
Ahoj,mám takovou otázku na vás, co máte už starší dcery. Moje dcera je ok po rozchodu a opět bydlí doma (to tu rozebírat nechci, není to předmětem diskuze). Ale v tomto období opravdu výrazně přibrala, tipla bych klidně až 20 kg. Vím, že to je pro ni psychicky náročné atp…ale moc nevím, jestli bych se jí měla jako máma snažit pomoct, nebo tak citlivé téma raději neotvírat. Možná třeba potřebuje nějaký impulz s tím něco dělat, nadruhou stranu je jasné, že asi není slepá a ví to sama. Jenže pořád s tím nezačala nic dělat a já se bojím, že to takhle bude jenom daleko horší. Jak byste řešili situaci?

přibrala jistě z nervů a ze stresu - to víš.. víc než hovor o váze by jí pomohlo nějak vytáhnout zase do života bavit se a smát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.17 22:02

Omlouvám se za anonym. Můžu to napsat z druhého pohledu, z pohledu dcery, protože jako matka jsem zatím jen čekatelka na porod :) Před pár lety jsem si procházela tím samým. Nevím, jaký s dcerou máte vztah a jakou má dcera povahu. Já mám s maminkou úžasný vztah, je to moje nejlepší kamarádka (a troufám si říct, že já jsem její) :) Tenkrát jsem fakt ocenila, když si se mnou povídala v případě, že jsem za ní sama přišla, a že mlčela, když jsem o tom nezačala sama. Ale kdyby se sama zmínila o tom, že jsem přibrala, a kdyby mi naznačila, ať s tím něco dělám, rozhodila by mě a srazila tím asi zpátky. Pomohla mi tím, že mě do ničeho netlačila, povídala si se mnou jako kamarádka, a že počkala, až sama srovnám svoji psychiku. Když se tak stalo, začala jsem se víc starat o sebe a dala i to příbírání do pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
26162
10.5.17 22:03

Ty svojí dceru znáš, tak záleží i jakou má povahu. Nenechávala bych to být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
10.5.17 22:04
@Anonymní píše:
Ahoj,mám takovou otázku na vás, co máte už starší dcery. Moje dcera je ok po rozchodu a opět bydlí doma (to tu rozebírat nechci, není to předmětem diskuze). Ale v tomto období opravdu výrazně přibrala, tipla bych klidně až 20 kg. Vím, že to je pro ni psychicky náročné atp…ale moc nevím, jestli bych se jí měla jako máma snažit pomoct, nebo tak citlivé téma raději neotvírat. Možná třeba potřebuje nějaký impulz s tím něco dělat, nadruhou stranu je jasné, že asi není slepá a ví to sama. Jenže pořád s tím nezačala nic dělat a já se bojím, že to takhle bude jenom daleko horší. Jak byste řešili situaci?

A kolik dceři je? Byla předtím hodně štíhlá, nebo už oplácaná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
10.5.17 22:07

Předpokládám, že je dcera dospělá, takže zodpovědná sama za sebe. O čem bys sní chtěla promlouvat? Jakože má o 20 kg víc a že by asi neměla tolik jíst? Nedokážu si takový rozhovor dospělé dcery s matkou představit. Jak je psáno výše, můžeš jí akorát podpořit, aby byla opět v životě šťastná a vyrovnaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.17 22:09

@MaličkáD 25 let. Měla normální postavu. Teď je na pohled baculka. Ale mně jde spíš o to, aby jí to ještě psychicky neubíjelo. Už je to dost dlouho od rozchodu, tak by bylo dobré vrátit se klasicky do života a třeba by mohl přijít nový vztah. Jasně, že může přijít i takhle, ale já moc nevím, jestli si tím situaci nezoršuje. Hlavně jak se sama musí cítit. Ona se hodně trápí. Povídáme si a řešíme spoustu věcí. Ale na tohle téma se bojím narazit. Ona taky mlčí. Jenom tedy už vyměnila celý šatník, nic jí nebylo. To přibrání je opravdu velmi výrazné a bojím se, že jestli to půjde dál, může to mít už i zdravotní následky.

• Nahlásit
  • Citovat
261
10.5.17 22:11
@Anonymní píše:

Dcera není nesvéprávná blbka. Je v mizerný situaci a když se do ní pustí ještě vlastní matka (byť ty to budeš myslet třeba dobře), srazí jí to na kolena. Ona není blbá, ona vidí, že ztloustla. Pokud máte dobrý vztah, přijde, až bude potřebovat. Tohle nech na ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 22:12

Do moji kamaradky porad sije jeji mama, ze by mela zhubnout, a jejich vztah to docela poznamenalo. Je dospela, urcite vidi sama, ze pribrala, nechala bych ji byt - mozna si s ni o tom jemne promluvit a zjistit, zda ji rozhovor neni neprijemny, ale nesila bych do ni a pokud by s tim nic nedelala, nechala bych ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
10.5.17 22:13

Co navrhnout nějakou společnou sportovní aktivitu? Určitě by jí to pomohlo i psychicky, vyčistila by si hlavu a i pár kilo shodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
10.5.17 22:14

A proč by měla do dcery zakladatelka při rozhovoru šít? To tu někde psala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
10.5.17 22:18
@Anonymní píše:
@MaličkáD 25 let. Měla normální postavu. Teď je na pohled baculka. Ale mně jde spíš o to, aby jí to ještě psychicky neubíjelo. Už je to dost dlouho od rozchodu, tak by bylo dobré vrátit se klasicky do života a třeba by mohl přijít nový vztah. Jasně, že může přijít i takhle, ale já moc nevím, jestli si tím situaci nezoršuje. Hlavně jak se sama musí cítit. Ona se hodně trápí. Povídáme si a řešíme spoustu věcí. Ale na tohle téma se bojím narazit. Ona taky mlčí. Jenom tedy už vyměnila celý šatník, nic jí nebylo. To přibrání je opravdu velmi výrazné a bojím se, že jestli to půjde dál, může to mít už i zdravotní následky.

Jsem ve věku dcery. Pokud je dcera psychicky zdravá a nikdy na sebe neměla zkreslený pohled nechala bych téma nevyřčené. Pokud tě to, ale trápí tak moc, že se ptáš tady, s dcerou bych promluvila.
Ale narovinu. Pro mě třeba jsou náznaky horší než, kdyby máma přišla a narovinu mi řekla. „Holka, vím že tě ten rozchod položil a nemůžeš se z toho vykopat, ale s těma 20 kilama ti to rozhodně nepůjde lépe.“ Začni se hýbat a lépe jíst…
Mnohem horší je… Nedáváš si na ten talíř moc?, Jsi si jista, že si chceš dát sladké?? A blbý okukování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47818
10.5.17 22:18

Stres, nervy. Aj ja to tak mam cim vic stresuji tim mi leti vaha hore.
Jak jsem v klidu zhubnu a vaha ustoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
10.5.17 22:19

Kdyby chtěla, začala by sama, pokud spolu máte hezký vztah. Nic neříkej, jen bys poukázala na její slabinu. Ona to ví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
10.5.17 22:25

Pokud zije doma, nemuzete spolecne zkusit zdrave jist a treba navrhnout nejake cviceni, behani, jogu, cokoli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama