Dcera za námi chodí každou noc do ložnice

Anonymní
10.2.21 15:29

Dcera za námi chodí každou noc do ložnice

Ahoj prosím o radu. Mám dceru, bude ji devět let v létě. Žiji ještě s přítelem, který není její bio táta. Každou noc, když ji uložím ke spánku se s ní pomazlim, dám plyšáky nebo i,, musím,, hladit záda - často mě přemlouvá ikdyz už to chci pomalu odbourat. Chodí spát v devět hodin, někdy v půl 10. Po tom, co jí uložím tak po asi 15 minutách nebo i půl hodině nám vrazí do ložnice s tím, že nemůže usnout.. Dělá to opravdu denně nebo on den. Pokud nepřijde fyzicky, tak mi píše zprávy, že je jí smutno a ať za ní přijdu. Už mě to vážně někdy štve, přítele už taky, trvá to opravdu několik měsíců. Během dne se ji věnuji.. Vadí mi, že už třeba usiname a on přijde. Včera to byla asi poslední kapka když nám vrazila do ložnice zrovna při sexu :roll: Jak to mám řešit jsme už vážně unavení. Nebo je to normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26452
10.2.21 15:32

No, mobil bych na noc zabavila a z ložnice rázně vyhodila. Už je dost velká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
10.2.21 15:37

To jako víš, že dcera každou noc přijde a naferovku bez zamcenych dveří souložite jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 15:38

@karkarka Ano, šla totiž spát v devět a přišla po desáté hodině.. málokdy se to stane, ale je schopná přijít i kolem půlnoci - ale jak říkám, málo kdy chodí v tuto hodinu

• Citovat
  • Nahlásit
26452
10.2.21 15:40
@Anonymní píše:
@karkarka Ano, šla totiž spát v devět a přišla po desáté hodině.. málokdy se to stane, ale je schopná přijít i kolem půlnoci - ale jak říkám, málo kdy chodí v tuto hodinu

A to se mezitím spí, nebo nespí a kouká na mobil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24852
10.2.21 15:41

To by mi dítě zkusilo v rámci bytu poslat sms asi jen jednou. To bych si s ním vysvětlila.
A prostě stanovit pravidla (už je fakt dost velká), a trvat na nich. Když doleze k vám 15 minut po uložení, tak vracet a v tomto případě ignorovat.
Už by měla opravdu chápat, že svět se netočí jen kolem ní, rodiče taky potřebují soukromí a čas pro sebe, že když jsou zavřené dvěře do ložnice, tak je záhodno klepat. A vy se zamykejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
10.2.21 15:46

Nám chodil starší syn také každou noc, naštěstí tedy až déle po půlnoci. Potom dostal radiobudík kde vidí čas a smí přijít až nad ránem, nejdřív v čtyři hodiny. Funguje to dokonale :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823

K nám chodí ctyrletej, ale teda usne v pohodě sam a k nám chodí až během noci, jen přijde a spí dal u nás. Očekávám, že za 5 let to už dělat nebude, snad. Ve vašem případě bych to řešila domluvou a zvýšenou pozorností před usnutím. Ja to takhle řeším se starším. Je to tuleň maminkový, takže hodně pomazlim a opusinkuju před usnutím, povykladame si, pak chodím dávat pusinky dokud neusne a než jdu já spát jdu mu opět dát pusu. O tom on neví, spí, ale jsme tak domluveni, tak to dělám. Během noci k nám přijít může, pomazlime, polezime a jde zpátky. Ale moc často nechodi, nemá tam místo, nespí se mu tam dobře. Ale ví, že je vítán, že tam může, jednou za čas jsem u něj až než usne nebo ho nechám spát celou noc se mnou, on se nabazi a pak je zase v pohodě. Kdybych mu to zakazovala, bylo by to horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@pikola Ne nekouká do mobilu, ten jsme ji teď zabavili na večer a stejně chodí.. Citově mě zkouší vydírat typu: maminko poradíš mi prosím jak mám spát, maminko je mi smutno.. ráno pak se o mě nijak nezajímá nebo když jo odpoledne řeknu, zda si chce něco semnou zahrát, tak většinou zájem nemá.. dělá to že potřebuje kontakt vážně jen když má jít spát tedy beru to jako hru na city, já totiž vždycky vstanu z postele a jdu ji znovu uložit jako poprvé.. vážně mě to unavuje zvlášť když mám ráno vstávat brzy

• Citovat
  • Nahlásit
9639
10.2.21 15:49

Máš dvě možnosti, buď se s tim smíříš a nebudeš to řešit a jí to za pět let přejde. Nebo jí to vysvětlíš, že už je na to dost velká a bude spát u sebe v pokoji. Mobil bych jí na noc nedovolila, večer si může číst, vyčurat a spát. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24852
10.2.21 15:50
@Anonymní píše:
@pikola Ne nekouká do mobilu, ten jsme ji teď zabavili na večer a stejně chodí.. Citově mě zkouší vydírat typu: maminko poradíš mi prosím jak mám spát, maminko je mi smutno.. ráno pak se o mě nijak nezajímá nebo když jo odpoledne řeknu, zda si chce něco semnou zahrát, tak většinou zájem nemá.. dělá to že potřebuje kontakt vážně jen když má jít spát tedy beru to jako hru na city, já totiž vždycky vstanu z postele a jdu ji znovu uložit jako poprvé.. vážně mě to unavuje zvlášť když mám ráno vstávat brzy

Sama píšeš, že citově vydírá. Takže prostě akorát vysírá a na vysírače se musí rázně a rzhodně. Ona na tebe nemá čas přes den, tak ty už nemáš čas večer, kdy ona má být v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 15:50

Za známými lezla takhle dcera až do dvanácti let a spala s nimi část noci v posteli. Její matka už z toho byla značně na nervy, byli i u psychologa, dítě jinak premiantka a nepomohlo nic. Oba rodiče byli vlastní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 15:51
@Anonymní píše:
Ahoj prosím o radu. Mám dceru, bude ji devět let v létě. Žiji ještě s přítelem, který není její bio táta. Každou noc, když ji uložím ke spánku se s ní pomazlim, dám plyšáky nebo i,, musím,, hladit záda - často mě přemlouvá ikdyz už to chci pomalu odbourat. Chodí spát v devět hodin, někdy v půl 10. Po tom, co jí uložím tak po asi 15 minutách nebo i půl hodině nám vrazí do ložnice s tím, že nemůže usnout.. Dělá to opravdu denně nebo on den. Pokud nepřijde fyzicky, tak mi píše zprávy, že je jí smutno a ať za ní přijdu. Už mě to vážně někdy štve, přítele už taky, trvá to opravdu několik měsíců. Během dne se ji věnuji.. Vadí mi, že už třeba usiname a on přijde. Včera to byla asi poslední kapka když nám vrazila do ložnice zrovna při sexu :roll: Jak to mám řešit jsme už vážně unavení. Nebo je to normální?

Mám stejně starou dceru a máme to jak přes kopírák. Jen já ji okamžitě posílám zpátky. Dám jí možnost napít se, dojít na WC pusa a spát. Po tomhle ji už nic chybět nemůže, takže si vymyslí a zkouší jak na sebe upoutat pozornost.
Na mě tohle neplatí. Já dělám to tak, že v 8 musí být v posteli s tím, že v 9 odevzdává mobil, vypne se telka v tu dobu ji řeknu jestli nemá ještě žízeň nebo chce, nechce na WC pak už nesmí vylézat z postele! A když jsem v ložnici, tak na dveře je zvyklá klepat dlouho bez dovolení nepřijde. Po tomhle nastavení se u nás všechno změnilo.
Potřebuje nastavit řád a rychle si zvykne jen musíš být důsledná.

• Citovat
  • Nahlásit
8920
10.2.21 15:53

U nás chodí obě holky 8 a 11 a nějak mě nenapadlo jim to zakazovat. Když nemůžou usnout, přijdou, dají mi pusu, já je uklidním, a odchází. Otevřeno mají oni i my, včera třeba starší nemohla usnout do 23:15 :nevim: A vedle postele mám matraci, kam se mladší občas nad ránem přesune, když potřebuje maminku (ale to by zakladatelka asi nerozdýchala) :lol: :srdce: V 15ti chodit nebudou, zatím si to užívám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12245
10.2.21 15:54

Děti po odchodu tatínka taky spí se mnou v posteli, zatím je nechávám a doufám, že je to brzy přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat