Dcera zahleněný krk už 3 týdny!

7.12.19 16:08

Dcera zahleneny krk uz 3 tydny!

Zdravim. Poradi nekdo? Holka 8 let je uz 3 tyden zahlena v krku. Prumerne tak 5krat denne vyplivne hlen co vychrchla a sundava si ho z jazyku. 2krat i zvracela a mela spatny pocit v krku az z toho panikarila. U lekare jsme byli 3krat. poslechlve cisty, na ORL vyter z krku ok, krevni obraz, biochemie vc. Odberu na stitnou zlazu a rentgen plic vse ok. Alergii v tomto pocasi rikala doktorka ze spis ne.
Meli jsme jitroc. Sirup, acc, ted sinupret od pondeli. Ale stale rano sousta hlenu, pres den lepsi ale je. Pruhledny nekdy zluty. Nekasle ani nesmrka celou tu dobu. Teplota ne, v noci spi. Co dal s tím? Ma s tim problemy ve skole ze musi davat ten hlen do kapesniku… Uz jsem zoufala a nevim co delat. Zahlenena byla uz pred cca mesicem ale ne dlouho pak byla asi dva tydny pauza a ted zas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11782
7.12.19 16:34

@Verca8a8 moje tříletá byla od září 3× nemocná s tímtéž, zvracela hleny, měla rýmu a teda i kašel (ten nezmiňuješ), 3× jsem byla na paragrafu :zed: až doktorka nasadila atb, tak je konečně zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 16:40
@stinga
@stinga píše:
@Verca8a8 moje tříletá byla od září 3× nemocná s tímtéž, zvracela hleny, měla rýmu a teda i kašel (ten nezmiňuješ), 3× jsem byla na paragrafu :zed: až doktorka nasadila atb, tak je konečně zdravá

Ona prave atb nechce davat protoze ma crp ok. Ani nekasle nic, citi se dobre. Jen uciti hlen v krku a vychrle ho. Je to cely divny vzdy mivala kasel nebo rymu k tomu ale ted jen ty hleny a nic vic ji neni ale znervoznuje me to protoze uz nevim jestli ji davat dalsi tyden sinupret nebo co uz zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 16:47

Celý listopad doma stejně… crp ok, dite zahlenene…všechny možné sirupy… po 3 nedělích zabral až mucosolvan sirup v kombinaci se sterimarem do nosu i když neměl rýmu…a ještě slezovy caj ( jen květy spařit horkou vodou na cca 10 minut)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
7.12.19 16:53

@Lajinka1 mucosolvan i sterimar jsme my dávali pořád, ale bylo to k ničemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 17:30

@Lajinka1
Ja prave nevim jestli davat mucosolvan kdyz nekasle a hleny ma v krku a na to by mel byt ten sinupret. Cetla jsem slozeni a jsou to nejake bylinky. Myslite ze k tomu muzu pridat i lichorerisnici melo by to byt na dych. Cesty prir. antibiotika a ta nam pomahala ze se kolikrat ani ryma nerozjela. Vzdy jsem davala pres podzim pri prvnich priznacich a letos jsem nejak jeste nekoupila. Plus davam tyden imunoglukan.Do nosu morskou vodu i kdyz ryma neni. Nevim jestli znova k doktorce nebo cekat jsem z toho uz nervozni. Chlap me strasi s fibrozou ale to je dle meho nazoru blbost. Ale nikdy tak dlouhoi zahlenena nebyla nebo se to nejak vyvinulo do rymy kasle apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 17:46

Já dala ten mucosolvan a spustila se trochu ryma… jinak jsme zkoušeli vše možné od sirup acc, sinupret, jitrocel atd.. ale jestli má hodně hlenu zkus opravdu udělat ten čaj ze slezu.. a nebo ještě na pročištění heřmankovy čaj samozřejmě když oboje tak s rozestupem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
7.12.19 17:53

@Verca8a8 mně ještě napadlo, abyste zašly na ORL, ten krčař přece vidí do krku líp, než dětská, jinak sinupretem a těmi čaji určitě nic nezkazíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6080
7.12.19 18:07

Dcera taky dostala ATB, CRP se nedělalo, bylo to preventivní před zápalem plic.
Dcera byla zahleněná a jen kašlala, asi 1 měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 18:08

@stinga
Me to napadlo taky ze pro jistotu skocime jinam protoze u nas to stoji za nic ten doktor z orl ma spatniu pověst a ja mu neverim. Udelal ji teda vyter ale koukl do krku stejne jak nase doktorka detska nijak vic ne. Jo jeste prosvitil dutiny teda. Premyslim nad orl ve vetsim meste, tam je to snad lepsi ale nevim jestli nepotrebuju doporuceni a nevim jestli me ho detska da kdyz mi uz jedno dala tady u nas.
Zatim teda budu davat jeste sinupret par dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 18:15

Nejvic me vydesilo ze mela dvakrat ten hlen s trochou krve v tom hlenu ale pak uz se to neopakovalo. Pak nasledovali ty vysetreni a ze to prej mohlo byt ze si stourala v nose ale z nosu je krev nikdy netekla. Uz jsem z toho na nervy kdyz vidim jak nese na prstech zas obr hlen :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
7.12.19 18:15

@Verca8a8 na ORL se teda většinou doporučení nepotřebuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
7.12.19 19:45

Na nejakou dobu omezit ci vyradit mlecne vyrobky, doktori sice rikaji, ze to nema vliv, ale sama na sobe jsem zpozorovala, ze ma, alespon u me.. Kdyz jsem zahkenena, fakt mi pomuze to vyradit. A pry jeste inhalovat kafr.. Ale to jsem nezkusila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 14:00

@Verca8a8 ahoj, přišli jste s dcerou na něco? Mám stejný problém. Hlen z krku bez nachlazení. Někde jsem se dočetla, že to můžeš být alergie nebo ze stresu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 06:08
@Anonymní píše:
@Verca8a8 ahoj, přišli jste s dcerou na něco? Mám stejný problém. Hlen z krku bez nachlazení. Někde jsem se dočetla, že to můžeš být alergie nebo ze stresu…

Doktorka z orl nam nasadila nasofan kortikoidy do nosu i kdyz teda rymu nema spis možná malililinko ucpany nekdy a prej to tam muze zatikat z nosu. Po tomto vychrchle hlen sice stale kazdy den ale jen malo a treba jedniu max. dvakrat. Spis ji nasla teda nosni mandli ktera uz by tam byt v jejim veku nemela a to muze byt pricina ale nemusi. Takze doporucila odstranit, me se to nezda doted nikdy nebyvala nemocná (krome školky ale taky tak v norme) ani jine potize nema, stale nekasle ani nesmrka, jen vychrchle hlen kdyz ho uciti v krku. Takze vyckavame a pujdeme jeste k jinemu orl na konzultaci protoze tahle nas odmita lecit pokud nejdříve nedame pryc mandle. Zkusime asi po tom mesici vysadit ten sprej do nosu a pokud se to vrati zas vse zpet tak me klepne. Jeste jde pry vyzkoušet neco proti alergii mi rikala alergolozka nez se k ni dostaneme(ale nemyslim si ze je alergicka zrovna ted ze by najednou na podzim zacla) Takze moc neporadim, sama nevim co s ni delat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama