Dcera(14) žárlí na manžela i mladšího bráchu

2.1.20 13:17

Dcera(14) žárlí na manžela i mladšího bráchu

Ahoj všem,
Mám dceru 14 let z předešlého vztahu. Jsme v plné pubertě, je to dost složité období, ale snažíme se, jak se dá..
Problém je v tom, že dcera by mě chtěla mít nejlépe jen pro sebe. Nedává manžela a mladšího bratra. Chtěla celou dobu sourozence, moc mě mrzí, že jsem jí ho mohla dopřát až v jejích 11 letech. Když jsem poznala mého manžela, žárlila na něj, trvalo jí to cca rok, než si k němu našla cestu, rozuměli si, každý z okolí si pochvaloval, jak mají hezký vztah. Jenže začala puberta a nám se pak narodil chlapeček. I jeho má ráda, jen žárlí a žárlí čím dál víc, s manželem se nesnese, chtěla by, aby se odstěhovali a my dvě zůstaly samy dvě jako předtím. Chodím za ní každý večer aspoň na chvilku po tom, co přečtu pohádku mladšímu, 1× za 14dní máme holčičí odpoledne jen my dvě a jdem do kina/ nakupovat..co se nám chce. Doma se po ní samozřejmě taky něco chce, aby pomohla s domácími pracemi a tak.. s tím má velký problém, protáhlou pusu a spoustu řečí, to mě strašně rozčiluje, takže se dost křičí, jak já na ní, tak ona na mě.. to asi není nejlepší, ale ona mě tak vytáčí!!
Chodili jsme i půl roku do rodinné poradny já, dcera a manžel, moc to nepřineslo, ve finále nesnášela i psychoterapeuta, protože nám dával kolikrát za pravdu a dceři se zdálo, že je s námi proti ní:(
Je to jak na houpačce, chvíli je dobrá, škola ok a pak měla i období kdy na školu kašlala, lže a podvádí, zneužila mou platební kartu ke koupi blbostí z wishe ( kapesný dostává, na eshopech spolu občas něco koupíme, kdyby normálně přišla a třeba si i přispěla neměla bych s tím problém) celé to vypadá, že na sebe upozorňuje. Stále se to točí kolem té žárlivosti, nevím, jak to zlepšit doma, už jsem fakt v koncích.
Je hodně citlivá, hodná holka, introvertka, dost negativní a výbušná ( asi po mě), trochu víc nám visí na mobilu a u TV, korigovat čas na tom strávený se určitě snažíme, bohužel je to čím dál těžší, nerespektuje moc pravidla a to je často dalším zdrojem křiku a hádek.. :zed:
Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo víte někdo poradit, co bychom pro větší klid doma mohli udělat? ( ptala jsem se i dcery, co bychom měli dělat, aby se cítila líp? Řekla, že vlastně vůbec neví,..)
Předem děkuji všem za rady/ postřehy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3331
2.1.20 13:28

Bohužel byla zvyklá být sama. Je dost velká na to, aby tohle nedělala. Nepřemýšlela jsi nad tím se jí zeptat, zda nechce k tátovi tedy pokud spolu mají samozřejmě dobrý vztah a táta se stará? Tohle je strašně těžké, byla jen ona a ty a bohužel je sobecká, připomíná mi mou dceru. Chodili jsme k psycholožce a ta nám řekla že si slečna má plni své povinnosti atd že roztáčí pro svou potřebu sociální spirálu, která omezuje absolutně celou rodinu a jediný komu to vyhovuje je ona sama. Bohužel jen pevná pravidla nic jiného nepomůže. Držím palce a bohužel celé se toto podepisuje jen na mladším dítku. Snad najdete ideální řešení. Pokud by jsi byla někde kousek od Prahy doporučila bych Mgr. Doksanskou/Pelikovskou je opravdu dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 13:48

Tomu se říká puberta a tady se zdá, že těžká…chce to pravidla a hodně trpělivosti..asi tak do 18-19 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 13:54

Děkuji za reakci, Praha je bohužel pro nás daleko, jsi hodná, díky.
No je mi to jasný, že to má tenhle důvod..navíc ve vzduchu je otázka, zda nebude ještě jedno dítko, a to je pro ni úplná katastrofa, má hysterický záchvaty, že ani náhodou si nesmíme pořídit dalšího prcka..
Snažíme se být důslední a mít nastolená pravidla, která moc nedodržuje, pak se přikročuje k následkům typu vypnutá wifina..nic jinýho jí totiž moc nezajímá..chjoo je to pekelně těžký. Být rodičem dospívajících dětí je snad 2. maturita :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8139
2.1.20 14:07
@cocinelka píše:
No je mi to jasný, že to má tenhle důvod..navíc ve vzduchu je otázka, zda nebude ještě jedno dítko, a to je pro ni úplná katastrofa, má hysterický záchvaty, že ani náhodou si nesmíme pořídit dalšího prcka..
Snažíme se být důslední a mít nastolená pravidla, která moc nedodržuje, pak se přikročuje k následkům typu vypnutá wifina..nic jinýho jí totiž moc nezajímá..chjoo je to pekelně těžký. Být rodičem dospívajících dětí je snad 2. maturita :lol:

To že žárlí, je celkem pochopitelné, ale už je natolik velká, aby pochopila, že se svět netočí jen kolem ní. Dalšího prcka ani náhodou? Pokud se takhle sekla, tak s ní asi nehne nic, ale v klidu bych jí vysvětlila, že její chování ponese následky. To už ale asi ví že? Zkusila jsi všechno možné ale bez efektu, tak asi jen zbývá striktně vyžadovat aby se podílela na chodu domácnosti a dodržovala pravidla, jinak to prostě nejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 14:12
@arinecka píše:
To že žárlí, je celkem pochopitelné, ale už je natolik velká, aby pochopila, že se svět netočí jen kolem ní. Dalšího prcka ani náhodou? Pokud se takhle sekla, tak s ní asi nehne nic, ale v klidu bych jí vysvětlila, že její chování ponese následky. To už ale asi ví že? Zkusila jsi všechno možné ale bez efektu, tak asi jen zbývá striktně vyžadovat aby se podílela na chodu domácnosti a dodržovala pravidla, jinak to prostě nejde :nevim:

Jj, myslím, že jsme toho zkusili fakt dost, bez efektu, jen vím, že po zlým s ní nic nesvedu..no jo, takže to prostě musíme přežít, mrzí mě to, snad jednou jako dospělá bude rozumnější a na vše bude koukat trochu jinak než teď. Děkuju za tvojí reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8139
2.1.20 14:40
@cocinelka píše:
Jj, myslím, že jsme toho zkusili fakt dost, bez efektu, jen vím, že po zlým s ní nic nesvedu..no jo, takže to prostě musíme přežít, mrzí mě to, snad jednou jako dospělá bude rozumnější a na vše bude koukat trochu jinak než teď. Děkuju za tvojí reakci

Po zlým by to bylo asi ještě horší. V klidu bych jí řekla, že mě moc mrzí jak se chová. Že jí mám ráda ale takhle to prostě nejde. Za chvilku začne randit s klukama, bude se chtít chodit bavit atd, bude chtít žít svůj život a taky by se jí nelíbilo, kdybys jí v tom bránila. No, držím palce, snad jí to brzy přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
21.1.20 23:05
@cocinelka píše:
Snažíme se být důslední a mít nastolená pravidla, která moc nedodržuje, pak se přikročuje k následkům typu vypnutá wifina..nic jinýho jí totiž moc nezajímá..chjoo je to pekelně těžký. Být rodičem dospívajících dětí je snad 2. maturita :lol:

Tak to je škoda, ale normálně opravdu se poradit v nějakém poradeském místě. Ono pokud si s tím neporadíte jednak vás čeká peklo, starosti ale hlavně ona sama se tím poznamená na celý život. Pamatuji si jak starší dcera dávala deku té mladší na hlavu. Pozor Amalce nebyl ani rok a Míše 9 let. Nadávala ji a říkala že ji zahrabe do hrobu a nikdo už nikdy nebyhrabe ats
Bylo to šílený opravdu šílený

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama