Dceři hrozí, že nedokončí základní školu, co s ní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 12:39
Dceři hrozí, že nedokončí základní školu, co s ní d

Ahoj,

jsme už úplně zoufalí. Neřešil jste někdo podobný problém? Dcera má od mala averzi ke škole. Například jsme řešili problémy, že dostávala ráno před odchodem do školy bolesti břicha, apod… Snažili jsme se to všemožně řešit i se školní psycholožkou, nebo v ped-psych. poradně, což jakž takž fungovalo. Přesně do chvíle, než nastoupila puberta (8. třída ZŠ). Vše se začalo zhoršovat, stupňovat, dcera prostě nosí domů samé koule s tím, že víc nedokáže (ano, není to žádný Einstein, tak ani velké nároky na ni nemáme, ale mít na ZŠ trojky snad zvládne každý, kdo nemá vysloveně sníženou inteligenci - a to ona nemá)… k tomu začala chodit za školu. Lže nám, vymýšlí si, brečí, ve škole udělala už několikrát scénu. Zkoušeli jsme spolupracovat se školou, také jsem ji donutila v létě jít vypomáhat známé do restaurace, aby si vyzkoušela, jak je to těžké pracovat a ještě na postu jako pomocná síla). Ale nic nezabralo, teď hrozí, že ani nedokončí základku. K tomu je potřeba řešit další vzdělání. Nevadí nám, že by šla na učňák, ale alespoň něco přece musí dělat. Jenže ji nic nebaví, nedá se n nic motivovat, zkoušeli jsme i po dobrém i po zlém, ale prostě nic nefunguje. Je strašně smutné se na to dívat a nemoci s tím nic dělat. K tomu máme ještě syna, který už má maturitu a nenyní si ještě dodělává další vzdělání na VOŠ, udělal si FCE, prostě je snaživý, pracovitý, není s ním problém. K oběma dětem jsme přistupovali podobně, tak já tomu nerozumím. :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 3879 příspěvků 12.01.17 12:49

Možná by to chtělo jít víc do hloubky. Dcera má očividně někde problém, který v konečném důsledku ani se školou souviset nemusí.
Najít někoho, kdo ji rozpovídá. Ke komu bude mít důvěru, komu se bude moci svěřit, aniž by se bála, že se to dozvíte vy nebo kdokoli jiný.
Nepřijde mi, že by to vysloveně měla „na háku“, ale spíš to vzdala. Možná má pocit vlastní nedostatečnosti, kdy se sama nemůže odpíchnout ode dna a tak tam prostě rezignovala.
Věřím, že na ni nijak netlačíte, aby byla jedničkářka. Ale o tomhle to není, si myslím. Přijde mi, že nevzdala jen školu, ale sebe.
Zkusila bych najít psychologa, mentora, kouče, se kterým si sedne a on se jí bude věnovat. Jen jí. Bez vás. Aby věděla, že je pro ni, že ona sama je důležitá. Že to není jen další z „odborníků“, který má vyřešit vztah dcera x rodiče x škola.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 12:50

Asi tě nepotěším, ale neuděláš nic. Máme takovou v rodině. Základku teda horko těžko dodělala. Ale ne normálně. Opakovala jeden, možná i dva roky. Byla v pasťáku, drogy, kradla… začala se učit na kadeřnici a už na to zase peče.
Vždycky chvilku seká dobrotu (alespoň zdánlivě) a pak je to zase v pr..

Jsou to dost citlivé údaje o rodině, tak prosím nechat anonym.

Třeba Anonym J.

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 12:55

Věnuj jí veškerý čas. Ukaž jí, že když bude plnit povinnosti, bude si užívat. Uč se s ní. Seďte třeba půl hodinky a povídejte si o čemkoliv. Dejte si něco dobrého. Pak jí řekni ať podá tašku, že se kouknete na školu. Jen tak listuj sešity a mluv s ní o tom, co probírají. Obyčejně, jen jako že se ty zajímáš. Až skončíte, pusťte si spolu třeba film nebo si nalakujte nehty…prostě ať je vám dobře. Potom bych přidala i to, aby se do těch sešitů nejdříve sama podívala a potom, až si zas popovídáte a půjde pro tašku, aby ti dokázala nějaké minimum říct. Nenutit, neječet, nevyhrožovat. Snažit se spíš namotivovat. nevykládat o budoucnosti. To puberťáky, kteří mají temno jako tvá dcera budoucnost opravdu zajímá. Potřebují motivaci a vidět, že to nic není. Všechno může mít, až splní povinnosti. Jinak odevzdat veškeré komunikační nástroje. PC, tablet, tel. Nebude mít žádná privilegia, dokud nebude spolupracovat. Do restaurace v životě dítě na brigádu neposílej. Co se tam asi tak naučí? Kouřit, chlastat a ponocovat :zed: :zed: :zed:
Bohužel si myslím, že od prvopočátku jste nebyli dost důslední. Já bych i použila násilí. Ztřískala bych ji, dokud by nezačala spolupracovat. Prostě MUSÍ plnit svoje povinnosti. Musíte ji donutit. Ne jen slovy, ale i všechno opravdu realizovat. Holčička v osmé třídě je pořád dítě a dělá jen to, co jí rodiče dovolí. Klidně bych ji do školy vodila a pak vyzvedávala osobně. Za záškoláctví nářez. Když se chová jako blbeček, tak bude bita jako blbeček. Nic jiného nemusí, než chodit do školy a plnit úkoly. Držím palce. Musí to být očistec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 12:57

Ahoj. Řeším podobný problém, jen jsme na tom o trochu líp… zatím.
Syn je v osmé třídě, od první třídy má ke škole odpor, že nic ho tam nebaví, nic nezajímá.
Vloni na vysvědčení dvě čtyřky, letos to bude asi ještě horší. Odpoledne jdu na rodicak a už teď je mi špatně.
Taky nevím co s ním, že nepomáhá nic… ani po dobrým ani po zlým. Také neříkám, že patří k nejchytřejším.. ale on na vše vyloženě kašle.
Vse dělá z donucení, stále ho musím hlídat a kontrolovat, vše mu připomínat.
Vše dělá vyloženě s odporem.
Také jsem to řešila s psycholožkou i v poradně, ale vše marné.
Nic ti vlastně neporadím, že protože se v tom také placam… :)

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 12.01.17 12:59

Každý je jiný, já třeba taky nejsem tak ambiciózní jako moje sestra, i když jsem prý chytřejší (slova mojí babičky). Pokud s ní nehnete, zkuste to řešit s OSPOD případně jí nechte umístit do diagnostického ústavu. Náš výcvikář z cvičáku dělá vychovatele v diagnostickém ústavu a občas ty děcka vezme sebou na cvičák, občas se s námi děti zapovídají a až mě udivilo, kolik jich tam je kvůli záškoláctví.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:00

Já mám vlastní zkušenost.
Taky jsem málem nedokončila základní školu, chodila jsem za školu, bylo mi neustále špatně a snažila jsem se dělat všechno možné proto, abych tam nemusela chodit.
U mě šlo ale o šikanování. A s tím mi nepomohl nikdo, skoro nikdo to nechápal, samozřejmě.
A pomohlo mi teda to, když mi začali vyhrožovat, že mě dají do děcáku a mamka kvůli tomu bude mít celkem velký problémy, to mi pomohlo uvědomit si co dělám za blbosti a holt ty dva roky jsem tam protrpěla.

Určitě tohle nedělá jen tak, musí to mít nějaký důvod. :nevim:

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:01

Ano, @Halamka má pravdu. Ale ona nemá rozum, aby pochopila, že to jak je jí lhostejná přítomnost bude mít dopad na její budoucnost. je jí to jedno. Dělá všechno proto, aby nic nemusela. Je znechucená, nic ji nebaví, nemá mantinely, tápe, zkouší a posouvá hranice…nejdřív se neučila, pak přestala dělat úkoly, nosit pomůcky a teď už záškolačí. Děcko v osmé třídě si hraje na volného ptáka, který nic nemusí. Dejte mi ji na 14 dní. Vrátím vám svědomitou žačku.

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:02
@Anonymní píše:
Já mám vlastní zkušenost.
Taky jsem málem nedokončila základní školu, chodila jsem za školu, bylo mi neustále špatně a snažila jsem se dělat všechno možné proto, abych tam nemusela chodit.
U mě šlo ale o šikanování. A s tím mi nepomohl nikdo, skoro nikdo to nechápal, samozřejmě.
A pomohlo mi teda to, když mi začali vyhrožovat, že mě dají do děcáku a mamka kvůli tomu bude mít celkem velký problémy, to mi pomohlo uvědomit si co dělám za blbosti a holt ty dva roky jsem tam protrpěla.Určitě tohle nedělá jen tak, musí to mít nějaký důvod. :nevim:

to mě vůbec nenapadlo. :hug: :hug: :hug:
Ale snad dnes už se děti nebojí o tom mluvit A jsou i různé anonymní poradny a tak…já doufám… :,(

Moise
Hvězda diskuse 38240 příspěvků 20 inzerátů 12.01.17 13:04

Anonymní, a co chce tedy dělat, když ne chodit do školy? Probírali jste to?

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Generální žvanilka 20520 příspěvků 12.01.17 13:04

Taky mě napadla šikana. Pokud holka není vysloveně cácora co roste pro chodník (a kolik takových doopravdy je??), tak bych v tom viděla něco skrytého. Buď se jí v hlavě fakt děje něco špatnýho, nebo je v tom šikana, zhrzená láska,…

Já mluvím jen teoreticky, ale pokud bych nenašla nic klidným přístupem (řekni o co jde, vyřešíme, zařídíme, třeba i přeřadíme na jinou školu, ale mluv), tak bych zřejmě plánovala okružní jízdu mezi děcákem, diagnosťákem, feťáckými doupaty a psychiatrickou léčebnou, ať si vybere, kde skončí, protože tak skončí, pokud se nevzpamatuje :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:11
@kdochcekam píše:
to mě vůbec nenapadlo. :hug: :hug: :hug:
Ale snad dnes už se děti nebojí o tom mluvit A jsou i různé anonymní poradny a tak…já doufám… :,(

No, se mnou se to táhlo snad od první třídy, měla jsem ekzém po celém obličeji a každý se mě štítil, dokonce i učitelka byla zasedlá, a ano, na tak malé dítě :roll: Pak mě dali na jinou školu, a tam to pokračovalo, pořád se mi někdo smál, štítil se, nesměla jsem se nikoho doktknout :zed: A samozřejmě se mi tam chodit nechtělo, no.
Nemyslím, že dnes to je jiné, jestli jí někdo ubližuje, tak se třeba bojí to říct.
( Jo a jsem to já, co psala ten příspěvek z vlastní zkušenosti, zapomněla jsem se nějak podepsat :P třeba Anonym M. )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:12

@kdochcekam samozřejmě jsme zkoušeli i seřezat - ale to jí odpor prohloubilo. Prostě si to spojila, že dostala na zadek kvuli škole, ne kvuli tomu, že neplní základní povinnosti. Můžu to vysvětlovat milionkrát, ale je to jako do dubu. Jinak s tou restaurací - to si netřeba představovat jako zakouřený pajzl. Jedná se právěže o slušný podnik na vyšší úrovni. Ona tam dělala pomocné práce v kuchyni, pomáhala s úklidem, myla nádobí…nebyla tam po večerech ani nic podobného. Cílem bylo, aby si vyzkoušela, že peníze se vydělávají těžko, a že taková práce je skutečně namáhavá a nevydělá si skoro nic, tak jsme všichni doufali, že ji to motivuje k tomu se alespoň trochu ve škole snažit. Ale to je marné… na druhý stupeň šla na jinou školu, než kde byla původně, protože jsme doufali, že pomůže změna. Ona sama říkala, že do tý původní školy už prostě chodit nebude. Tak jsme jí dali podmínky, že ji tedy dáme na jinou školu, ale že nebude dělat problémy. Opět se to jenom zhoršilo. Tak jsme ji nabídli, že se může vrátit na původní ZŠ, o tom už nechtěla vůbec ani slyšet. Byli jsme se s ní podívat i na soukromé základce, kde je ve třídě méně dětí, tak jsme ji nabídli, že může tam, ale utekla nám. Tak jsme ji opět seřezali a řkeli, že sebou nenecháme takhle kývat. Prostě že má víkend na to rozhodnout se, na jakou ZŠ chodit bude a jestli se nerozhodne, že to vybereme my a tečka. Potom jsme ji sebrali i kapesné a najeli jsme na režim, že dostane peníze za odměnu (podmínkou je chodit do školy a dělat úkoly a k tomu navíc může něco dostat za pomoc v domácnosti). Doma celkem i pomůže, ale prostě tu podmínku s chzením do školy a děláním zákadních úkolů opět nesplnila a takhle je to furt dokola. Kdo to nezažil, těžko si představí tu bezmoc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:15
@Anonymní píše:
Já mám vlastní zkušenost.
Taky jsem málem nedokončila základní školu, chodila jsem za školu, bylo mi neustále špatně a snažila jsem se dělat všechno možné proto, abych tam nemusela chodit.
U mě šlo ale o šikanování. A s tím mi nepomohl nikdo, skoro nikdo to nechápal, samozřejmě.
A pomohlo mi teda to, když mi začali vyhrožovat, že mě dají do děcáku a mamka kvůli tomu bude mít celkem velký problémy, to mi pomohlo uvědomit si co dělám za blbosti a holt ty dva roky jsem tam protrpěla.Určitě tohle nedělá jen tak, musí to mít nějaký důvod. :nevim:

Moc mě mrzí, že jste toto musela zažít. Nás šikana napadla - samozřejmě. V příspěvku níže popisuji konkrétněji, jak jsme postupovali - měnili jsme školu apod…ale o šikanu podle všeho nešlo.

lampicka11
Závislačka 3544 příspěvků 5 inzerátů 12.01.17 13:15
@Anonymní píše:
Já mám vlastní zkušenost.
Taky jsem málem nedokončila základní školu, chodila jsem za školu, bylo mi neustále špatně a snažila jsem se dělat všechno možné proto, abych tam nemusela chodit.
U mě šlo ale o šikanování. A s tím mi nepomohl nikdo, skoro nikdo to nechápal, samozřejmě.
A pomohlo mi teda to, když mi začali vyhrožovat, že mě dají do děcáku a mamka kvůli tomu bude mít celkem velký problémy, to mi pomohlo uvědomit si co dělám za blbosti a holt ty dva roky jsem tam protrpěla.Určitě tohle nedělá jen tak, musí to mít nějaký důvod. :nevim:

Mela jsem ten samy proble. Anonymka T.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest je moc tvrdý, rozhodnutí soudu mě překvapilo, uvedl Řepkův advokát Jankrle

Devět měsíců tak zní rozhodnutí okresního soudu, který předešlé rozhodnutí,... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >