Dcera 2,5 roku nechce do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez_Elča
Nováček 3 příspěvky 07.11.18 21:27
Dceři se asi něco stalo ve školce a teď tam nechce

Dobrý večer, dcera v září nastoupila do školky. Bylo ji 2,5. Plná nadšení, spokojená, celé dny mluvila a školce a super. Už jsem se radovala. Během října byla dost nemocná a poslední týden otočila a poslouchám jenom scény. Řve, až ji nabírá na zvracení, svlíkám jí řvoucí a pnoucí se na zemi. Řve, že chce domů. Chodila domů po obědě a teď ji vyzvedávám před, protože skoro nic nesní. Já si myslím, že se jí něco stalo, ale ani přes svoji velice dobrou slovní zásobu mi není schopná říct co. Celé dny poslouchám:„zítra nejdu do školky“, opakuje to i hodinu v kuse před spaním, o víkendu se dokonce ve 2 ráno vzbudila a hodinu mi opakovala, že nepůjde do školky. Učitelky si mysleli, že ji prostě po delší době školka omrzela, okoukla to a už jí to nebaví. Dnes mi ale učitelka potvrdila, že se jí pravděpodobně „něco“ přihodilo, ale neví co. Pořád jí opakuju, že kdyby ji někdo ubližoval, musí to říct paní učitelce nebo mě. A že když ji někdo bude brát hračky, musí mu taky umět trochu vyhubovat, aby jí to nebral. Už nevím co s tím :nevim: Nemáte některá podobnou zkušenost? nejvíc mě mrzí, že se jí tam fakt líbilo a najednou mám doma hromádku neštěstí, která mě místo:„půjdeme na hřiště za dětma“ řiká:„budeme doma a já si tu budu hrát“ :roll:

Přečtěte si článek: Dítě 2,5 roku: Už to jde i bez plenek

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pannda
Kelišová 6579 příspěvků 35 inzerátů 07.11.18 21:30

Chodíš do práce?

Terez_Elča
Nováček 3 příspěvky 07.11.18 21:33

chodím brigády dopoledne co tam je

Tarinka
Echt Kelišová 8210 příspěvků 07.11.18 21:34

No ja bych nerekla ani ze se ji muselo neco stat, to je klasika, v zari s usmevem a pak se rve. Ale u vas je to celkem dost, nechala bych ji jeste rok doma.

Náhodná kolemjdoucí
Povídálka 18 příspěvků 07.11.18 21:36

Nevím, z čeho učitelka dovozuje, že se dceři něco stalo, ale takové chování je dost běžné. Nejdřív byla nadšená, protože pro ni školka byla něco nového, teď už je to stereotyp a navíc jí došlo, že to není jen dočasné, že od mámy bude odloučená pravidelně.

alisekR
Kelišová 5167 příspěvků 07.11.18 21:38

Bohužel pokud ji tam potkalo něco ošklivého, tak je problém, že ve svém malém věku, to neumí popsat a je zoufalá. Pokud to nedořešiš, může být pak seklá celé roky. Je nutné, aby byla ve 2,5 letech ve školce? Já jsem měla dceru doma do 3,4 měsíců. Čekali jsme na můj druhý porod. I pak do konce školního roku chodila asi dva měsíce a to sporadicky. Byla citlivější a z velkého nadšení po 14 dnech přišlo zoufalství. Dokázala plakat v koutku. U nás byla na vině učitelka. Nikdo u ní nechce mít děti, takže naše školka je velký handl s místama. Dcera i přes málo chození do školky, se bála pak ještě v dalším ročníku, kde už měla super učitelky. Ty pak milovala, až do odchodu do školy.

AvajBr
Závislačka 4467 příspěvků 07.11.18 21:38

Presne, proc cpat 2,5letaka do školky. Klasicky prubeg, v zari zabava, neco noveho. Pak si zacne uvedomovat, ze je to naporad, onemocní a je doma s tebou. Tak se pak znova od mamy nechce. Jsou jeste mali… :nevim:

iwa83
Kelišová 6519 příspěvků 07.11.18 21:54

Nevhala bych ji doma, kdyz to takhle tezce nese. Kor kdyz to neni nevyhnutne.

U nas to.bylo naopak. V zari nic moc, kym jsen tam byla s ni, tak ok. Ale kdyz jsem se mela vzdalit, jekot. Nakonec se to preklopilo, cjodi rada. Uz tam i spala minuly tyden. Nadsena. Naopak posledne byl problem „nechci jeste domu, chci tancovat“. Ted je doma a ted vecer mi povidala jak TO rekne pani ucitelce… Takze nezevseobecnovala bych, ze 2,5 lete deti do skolky nepatri. Zalezi na personalu.

pannda
Kelišová 6579 příspěvků 35 inzerátů 07.11.18 22:15

Někdy je pro 2.5 leté dítě brzo školka, ikdyz se zdá ze zacatku v pohodě. Dítě každým měsícem zraje, takže urcite bude lip..

Jeanny21
Stálice 77 příspěvků 07.11.18 22:18

I podle mě je to brzo. Co já jsem tam všechno ztropila za scény… :oops: a to mi byly 4… :mrgreen:

Hobitka
Závislačka 3489 příspěvků 07.11.18 22:26

@Terez_Elča Taky se spis priklanim k tomu, ze se ji nic zavazneho nestalo, ale ze teprve ted pochopila, co to ta skolka vlastne je. Po nemocich ci treba vanocich, dovolene, jsme meli podobne sceny i s predskolackou. I ucitelky rikaly, ze vase situace je casty prubeh adaptace. My si to s klukem nastesti odervali behem 3 tydnu a pak dobry, ale holka se se skolkou nesmirila za celou dobu.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 07.11.18 22:31

To se stává často. Zkraje nadšení a když jim pak dojde, že je z toho povinnost a už nebudou celé dny s maminkou tak to můžou špatně nést. Někdo smutni zkraje a někomu to dojde dyl. 2,5 roku staré batole bývá na školku často nezrale. Nechala bych do aspoň 3.narozenin doma

beruska9
Extra třída :D 10691 příspěvků 07.11.18 22:32

A jak pak probiha ten den ve skolce? Krome toho, ze neji? Je tam cele dopoledne nestastna? Nebo se oklepe a hraje si? Muj triletak taky dela pravidelne sceny, ze do skolky nechce, pri predavani je nestastny, trva to tak 5 minut (potvrzeno ucitelkami, I ja jsem jednou na tajnacku zustala a nakoukala a presne tak to bylo) a odpo ho nemuzu dostat domu…a dalsi den znova 8o Takze chodi navzdory rannim protestum.

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 16426 příspěvků 07.11.18 22:41

mě se takto cukla i čtyřletá! je to naprosto běžné a stačí malý stimul - někdo jí sebere hračku, strčí do ní, nebo je jí někdo nesympatický. Nebo nechutná jídlo, nechce spát, nesedí jí program …To se často nedobereš :think:
Pokud můžeš, nech ji ještě pár měsíců doma, je malá!

z92
Kecalka 175 příspěvků 07.11.18 23:24

Jak píšou holky, na školku je ještě malá, pokud to je možné, vydrž s ní ještě nějaký měsíc doma, ty děti na to nejsou ještě uplně psychicky zralé v tomto věku, málo kdy nám do školky přijde dvouleťák, který je mentálně připravený.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >