Reklama

Dceři se zhoršil váček nad zubem na dovolené

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 22.08.18 17:38
Dceři se zhoršil váček nad zubem na dovolené

Ahoj,
Potřebovala bych poradit! Moje 6-ti letá dcera má už asi měsíc a půl váček(i když teď to vypadá strašně-jako visící kus dásně pres zoubek, lehce to zakrvácelo, když jsem na to dala peroxid).Byli jsme s tím 4× u naší zubařky, která zkoušela prevrtávat plombu, ten váček či co to je se udělal nad vrtanym zoubkem. Rekla, že když to malou nebolí, tak s tím nebude nic dělat. Byli jsme před odjezdem na dovolenou i u naší dětské doktorky a odsouhlasila to, že když se to nezvetsuje, neboli, tak nic. Predevcerem to vypadalo klidně a teď přišla, že je to"sirsi".Potrela jsem to peroxidem a pak Actimaris gelem na prstu, opravdu tam cítím jak se tam „hýbe maso“.Já jsem nikdy takový problém se zubem neměla, tak nevím, zda je to běžný váček nebo valit do nějaké ordinace? Jsme v Chorvatsku, máme dobré připojištění. Poradi někdo prosím? Posílám fotku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

35ja
Kecalka 402 příspěvků 22.08.18 17:43

Zkuste řepík nebo šalvěj čaj…a čistit tím je to proti zánětu

Lioness34
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 22.08.18 17:47

To se musí vyčistit - ideálně odvrtat. Nechápu ze dceru s tímto nechala odjet na dovolenou … někdy se tam dávání dren a pokud by měla teplotu je to na antibiotika.
Je na zvážení zda to neodezinfikovat a propichnout - jinak k zubari do Chorvatska bych nesla - tam ji to pravděpodobne vytrhnou pokud je to mléčný zub…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 17:48

Jako malá holka jsem to měla každou chvilku,máma tyhle věci nijak neřešila…
Tam se nehýbe maso :D ale hnis.pokud ji to nebolí…bude se to zvětšovat,pak to praskne a bude.. když to teď budeš nějak mackat tak to půjde hodně s krví a bude ji to bolet.
Nechat to být…

Samarlenka
Kecalka 226 příspěvků 22.08.18 17:50

Je to naplněné hnisem, to se ti tam hýbe, pokud to nebolí, tak to pravděpodobně vyteče, stejně je pak léčba ten zub vytáhnout, což počká do ČR-dětský čtverky tohle dělají dost často, je to malej zoubek a skoro každej kaz je na ten zub už moc rozsáhlý.

Helileli
Závislačka 2862 příspěvků 22.08.18 17:51

Ten zub měl jít před dovolenou ven. Mám super zubařku, zachranit zub je její priorita, i mléčné, synovi vyplnila u mléčného zubu kanálky. Ale jakmile se u mléčného zubu udělá váček, tak říká, že nemá význam ho tam dal nechávat.
Takže bych si nechala asistenční službou doporučit zubaře a jela bych požádat o vytržení. Jeden den bude dcera na zmrzlině a druhý už o tom nebude vědět.

Samarlenka
Kecalka 226 příspěvků 22.08.18 17:52

@Lioness34
V Česku jí to taky vytrhnou, kanálky se u dětí moc nečistí

bloesty
Kecalka 218 příspěvků 22.08.18 17:57

Tohle je chronický zánět, jak už tu holky psaly, ten váček je v podstatě chronický absces, který se naplňuje hnisem a pak zase splaskává. Je celkem běžné, že na dovolené (nebo těsně před ní) se to náhle zhorší, ale může se to zhoršit kdykoliv. V první řadě je chyba, že ten zub ještě není venku, nechápu, proč to tam ta vaše zubařka nechává…
Nevím jak dlouho jste ještě na dovolené, ale asi bych dceru nestresovala trháním zubu v cizí zemi u cizího zubaře. Chlaďte to, pořádně čistit zuby a kdyby se to rozjelo (otok, bolest, teplota), tak okamžitě upalovat k místnímu zubaři. A po návratu z dovolené ho doporučuji co nejdříve nechat vytrhnout.

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 22.08.18 17:58

No, ona jí ten zoubek jednou už prevrtavala.Nechala tam nějakou provizorní plombu a po týdnu, když to nic nedělalo, dala tam zase bílou.Ten váček byl ovšem stejný.Pak jsme u ní s tím byli ještě dvakrát, že se nám to nezdá a nechtěla to říznout , čistit, nic.Je to zubařka, ke které chodíme všichni a měla jsem k ní důvěru. Propíchnout nevím, ono to krvacelo , když jsem na to dávala peroxid a na pohmat se tam hýbe jakoby kus dásně a visí to přes ten zoubek trochu.Ten Actimaris je protizanetlivy­.A nevím ten zubař v Chorvatsku, to bych zaplatila já a pak by mi to v Česku dala zpět pojistovna? Doufám, že to nebude treba.Nevim, jsem naštvaná, celkem 5 návštěv u dvou lékařek a teď tohle :zed:

mroe
Extra třída :D 14317 příspěvků 22.08.18 18:03

S proplacenim bych moc nepocitala. Hned jak pojistovna zjisti, ze jste s tim uz odjizdeli a ze to mela uz pred odjezdem nevyresene, neuspejes.

bloesty
Kecalka 218 příspěvků 22.08.18 18:07

@BlueFox Njn, ona spousta zubařů nerada trhá dočasné zuby, není to přijemné pro nikoho ze zúčastněných, ale někdy to bohužel jinak nejde. Peroxid nedoporučuju, spíš ten heřmánek/řapík/šal­věj. Myslím, že ano, že bys to platila ty, vzala si účtenku a pak si to vyřizovala tady s pojišťovnama. Většinou se pojišťovny hoooodne handrkujou, když jde o zubní ošetření, ale tady by myslím bylo bez diskuse, že je to akutní první pomoc, tak by to mělo mít ok. Lékařskou zprávu si určitě nech napsat. Každopádně doufám, že nic z toho nebude potřeba a vydržíte to domů;-).

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 22.08.18 18:08

@mroe No,jak jsem psala,tak jsme to řešili.Já přece důvěřuji svému lékaři a nebudu si sama určovat léčbu, ne?

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 22.08.18 18:11

@bloesty Koupím tady ten řepík.Peroxidem jí to čistila právě i ta naše zubařka, tak jsem myslela,že je to dobrý.

-Evka-
Závislačka 3646 příspěvků 22.08.18 18:11

Pokud ji zub nebolí, tak bych to na dovolené neřešila.
Jako dítě jsem měla pár váčků (ale nevím jestli to bylo od jednoho zubu nebo ne), taťka to řešil tak, že namočil jehlu do slivovice a propíchl mi to a občas něco vytlačil. Zub mě asi nikdy nebolel, neboť si nepamatuji,že bychom to řešili až na poslední případ, kdy jsem váček neměla, ale ve tváři jsem měla nějakou pohyblivou kuličku (asi uzlinu), tak jsem přes pediatra skončili u zubaře, kde vytrhli nějakou stoličku.

AnastazieB
Echt Kelišová 8325 příspěvků 22.08.18 18:12

Pokud ji to nebolí, tak bych o nechala tak, případně to potírala tím gelem. Řekla bych, že to vydrží do návratu do ČR.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >