Dceři to ve škole nejde a já nevím, jak na to

1074
17.2.20 22:10

Dceři to ve škole nejde a já nevím, jak na to

Ahoj prosím o radu zkušenější maminky. Dcera má problémy v první třídě a v rodině není zkušenost jak to řešit, všichni jsme bývali jedničkari, oba s manželem jsme šli na osmiletý gympl a pak VŠ. Před nástupem do školy jsem nepozorovala žádné varovné náznaky az na to že byla dcera pomalejší, poslední ve školce v oblékání atd. Jinak ale už před nástupem do školy četla, moc hezky kreslila a kreslí, vyhrává výtvarné soutěže. Má také ráda hudbu a zajímá se o ní, třeba (na rozdíl ode mě) od sebe rozpozná všechny Smetanovy symfonické básně. Chodí do ZUŠ. No, nicméně, píše do pisanky (prý) nejhůř ve třídě, dostává dvojky a brzy prý bude hůř, blbě to nese, jiní mají jedničky, zvláště holčičky, píší už perem…ona tužkou…Otáčí zrcadlově číslice a dostává za to dvojky i z matiky, i když třeba spočítá všech 30 příkladů dobře a dvě číslice obráceně zapíše. Dále prý vyrušuje, je nepozorná. Zajímavé je že když kreslí, vydrží hodiny. Nedobře si zapisuje do úkolníčku úkoly a pak luštíme co se má vlastně dělat; a zdržuje stále na obědech, při oblékání- vše umí, ale je ukecaná s kamarádkami, zasněná,,mimo'. Kouká… zapomíná věci ve škole, má nepořádek v tašce, pořád si do ní vylévá pití, když si dotaci, tak to neutahne a hodí to do hlavní kapsy, je jí to fuk, takže jak vypadají sešity, ani nezmiňuju… jediné čtení jí jde dobře, ale to si zas čte napřed nebo pod lavicí knihu z knihovny a nedává pozor. Scházíme se s učitelkou, neporadí, jen si stěžuje. Zákazy, tresty nefungují. Vůbec netuším co s tím. Co bude v čtvrté, páté, když jsou teď dvojky? No a do toho nejmenovaný člen rodiny prej po kom to asi má, naráží na mýho tátu bez VŠ…mě ale nepřijde blbá.. jo ve třídě je nejmladší, červnová. Odkladové jarní děti jsou starší o rok a něco, jim už bude osm, ji ještě nebude sedm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3392
17.2.20 22:14

A není to tím že by to u ní bylo spíš na odklad? Z toho popisu mi to přijde že ještě nebyla na školu dost zralá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 22:15

Ahoj, asi bych zkusila pedagogickou psychologickou poradnu, když máte učitelku na baterky. A jinak - o nejhloupějším členu rodiny mám jasno. Takové kecy může mít fakt jen pěkný vůl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
17.2.20 22:19

Já nevím ale mě nepřijde že by psala úplně katastrofálně. Možná jen potřebuje doma potrénovat více. Nepíšeš o tom jak dlouho třeba procvičujete. Tak si kupte takový sešit aby měl stejné linky do jakého píšou třeba diktáty a doma trénovat a trénovat. Malý u nás zase pletl v diktátech linky psal všechna písmena třeba L a P na jeden řádek, pomohlo procvičovat. Obecně platí že děti píšou mnohem lépe perem než tužkou. A paní učitelky bych se asi zeptala co by vás poradila když si jen stěžuje. U nás je taky syn roztržitý a tak každé ráno opakujeme jak se má chovat atd…pití bych prostě vyřešila tak že bych se ji snažila vysvětlit že má na něho přihrádku v tašce a tam si to bude dávat jinak pokud si polije sešity tak bude zle. :nevim: Já jinak nevím co bych poradila. To že je nejmladší podle mě taky hodně dělá. Ona se spraví časem sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
17.2.20 22:21

A ten váš intelektuál v rodině je pořádný debil, to nestojí ani za rozčilování se. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3700
17.2.20 22:26

Hele, za mě bude asi problém učitelka, pokud neporadí, zvážila bych přestup. Na pedagogicko psychologické poradny mám svůj názor, pokud tam půjdeš, dobře vybírej. Budu za exota, dle popisu normálni dítě, nechala bych ji dejchat. Na vysoké život nestojí a nepadá. Rozvíjela bych to, v čem je dobrá. Dnešní doba je stejně děsná. Jak dítě nejede podle tabulek, hodíme mu diagnózu. :zed: edit: nejmenovaného člens rodiny pošli rázně do perd.le. U mě by takhle srazil moje dítě jen jednou. Víckrát by si to už nedovolil. A nelpěte tak na těch titulech. Ty má dnes kde kdo.

Příspěvek upraven 17.02.20 v 22:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5505
17.2.20 22:27

Podívej, malá vůbec nemusí být hloupá ani pomalá. Prostě potřebuje pravidelnou přípravu a váš čas. V tomto případě (i když si o nich ve valné většině myslím svoje) bych i zvážila PPP a případná podpůrná opatření. Ale bacha, i tak budete muset s malou pracovat. On prostě jen musí zaplout do školního tempa…

Já měla na prvním stupni docela problémy se psaním, docela i věřím, že kdyby mě tehdy diagnostikovali, něco by se zaručeně našlo. Tehdy to nebylo zvykem, tak jsem prostě musela máknout (samozřejmě s odporem a se řevem) doma (díky, mami!) - a ono se to poddalo. Z prvního stupně jsem šla jako průměr, pak jsem začala stoupat. A nakonec jsem jako jediná ze ZŠ třídy vystudovala VŠ ( a ne, fakt nemám vystudovaný pajdák ;) ). Zrovna nedávno mi máma líčila, jak jsem ve třetí třídě mále propadla z matematiky - z té matematiky, ve které mám v klidu a s přehledem magisterský titul. ;)

Příspěvek upraven 17.02.20 v 22:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
17.2.20 22:28

@Amelie30

Jeeeeee konečně člověk s normálním názorem. :pankac: :srdce: Paní učitelky nemají rády když nějaké dítě vybočuje buď jedním nebo druhým směrem. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 22:28

@Rezii Mě to psaní nepřipadá zas tak hrozné :nevim: Holčička bude asi spíš umělecká, bohemska duše, chytrá je dost, to spíš paní učitelka jede podle tabulek a nekouká na pravo na levo.. Hrozny, že už v první třídě je na děti takový nátlak, kazdopadne jak už tu někdo radil zašla bych do poradny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48140
17.2.20 22:29

Bobatko male. Je teprve prvnacka, teprve prekrocila pololeti a vse se uci, vse je nove.
Protoze rodice maji VS, tak musi mit same 1 a nic jineho se nepripousti? Clenove rodiny se dopousti zverstva na male holcicce a verim, ze se to bude v tak omezene spolecnosti stupnovat. Proc delate takove ukvapene zavery a hysterii?
Proc si na ni nekdo honi ego?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3912

Jako by jsi psala o mé dceři loni. Vynikající čtenářka, co čte místo všeho ostatního. Miluje kreslení. Jinak strašně pomalá, zasněná, mimo a ve všem bordel!
V první byla loni - popis seděl na 100 procent. Dvojky byly.
Letos ve druhé s jinou učitelkou o cosi zralejší - už je to lepší. Trochu se zrychlila, víc si na své věci myslí, ve věcech už není takový zmatek. Známky převážně jedničky. Dvojek minimum.
Pomohl podle mě nejvíc čas a to že dozrává. Jinak asi to, že jsem se vždy snažila ukázat jí, jak si udělat ve věcech systém, ale nikdy jsem nedělala věci za ni. Když něco neměla, nestihla, pokazila, byl to její problém, ze kterého jsem nedělala žádnou vědu. Prostě si to opravila, vzala, dodělala a jelo se dál. Když si 10× zapoměla nasadit zástěru při VV a zničila nevypratelnýma barvama už většinu školních trik, tak si ze svého kapesného koupila nové. Letos už se to neděje - asi se poučila 8).
Mluvili jsme o tom všem, že by mohla mít lepší výsledky, kdyby se víc soustředila atp, ale vždy způsobem, že to určitě časem zvládne a vše pujde líp.
Neomlouvám, nedělám věci za ni, ale taky nijak nedramatizuju. Učitelky dle mého občas dramatizují děsně - říkám jakožto učitelka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671

Jako mě pride podle toho co čtu, že vaše dítě musí být nejlepší. Není to spíš že očekáváte od ní moc? Vy Ste nejlepší a okamžitě i Vaše dítě bude taky. Nejhlupejsi člen rodiny??? Tak to prehanite? Člověk bez VS je okamžitě hloupý? Uvědomte se, tak arogantní postoj Vám nepřísluší!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3700
17.2.20 22:34

@Le_lenaz děkuji. :lol: to víš, tři děti ti hodí nadhled. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
17.2.20 22:34
@Ravedd píše:
A není to tím že by to u ní bylo spíš na odklad? Z toho popisu mi to přijde že ještě nebyla na školu dost zralá :think:

No jo ale nic tomu nenasvědčovalo. Byla bystrá, testy školní zralosti ve školce prošla bez potíží, koukni třeba, jak kreslí (a to se prý z úrovně kresby hodně pozná- kulový!), Všichni se rozplývali. Kdo to mohl vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
17.2.20 22:36
@rena621 píše:
Jako mě pride podle toho co čtu, že vaše dítě musí být nejlepší. Není to spíš že očekáváte od ní moc? Vy Ste nejlepší a okamžitě i Vaše dítě bude taky. Nejhlupejsi člen rodiny??? Tak to prehanite? Člověk bez VS je okamžitě hloupý? Uvědomte se, tak arogantní postoj Vám nepřísluší!

To přece neříkám já, já bych snad nehanela vlastního taťku;) říkám že říká jeden nejmenovaný člen rodiny a štve mě tím;). Malá se trápí, chci jí pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama