Dceřina absence (nemoc) - maturita

Anonymní
21.10.19 12:22

Dceřina absence (nemoc) - maturita

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala na váš názor. Má dcera je ve čtvrtém ročníku a čeká jí maturita. I přesto, že je už dospělá (19 let) a sama dobře ví, jak ji je, chci se poptat na zkušenosti. Před dvěma dny ji začalo bolet v krku, potom se to změnilo na kašel a pak dokonce úplně ztratila hlas. Dnes byla u doktorky a ta ji něco předepsala a řekla, že má zůstat doma 2 - 3 dny. Když kašle, tak ji to bolí (a to i v hlavě), stále ještě nemůže kloudně mluvit. Mám ale obavy, aby ve škole nějak nezameškala, aby o něco nepřišla. Jindy bych to nehrotila, kdyby nematurovala. Říkám si, jestli má zůstat doma, nebo radši do školy jít, aby zkrátka neměla absenci v tak důležitém období.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2249
21.10.19 12:27

Tri dny ovlivní maturitu která je za půl roku? Ať to vyleží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
382
21.10.19 12:28

Co blázníš, vždyť je teprve říjen. A opravdu by vám spolužáci nepoděkovali, že budou od holčiny nemocný taky. Ať se vklidu doma uzdraví. Učení jí neuteče. Okruhy k maturitě bude znát a bude na ní jak a kdy se to naučí a ne na škole. Stejně se začne učit až týden předem. Matko v klidu, věř své dceři :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
21.10.19 12:36

Já jsem před maturitou chyběla snad 2-3 měsíce někdy v zimě a taky jsem to dohnala. 2-3 dny fakt nic není. Ať se vylezi. Zápisky že školy ji může kdokoliv vyfotit na mobil a poslat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
21.10.19 12:38

Ja pred maturitou chybela 14 dnu a nic se nezameskalo, dulezity je leden, unor. Nech ji doma at se v klidu vylezi 8o 8o kamosky ji stejne budou psat, co se deje, takze v klidu klidne i do konce tydne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 12:38

Hele když to nevyleží tak může být za týden znovu nemocná… Maturita je až za půl roku, nech ji v klidu vyležet. Však může věnovat čas třeba maturitní četbě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 12:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
ráda bych se zeptala na váš názor. Má dcera je ve čtvrtém ročníku a čeká jí maturita. I přesto, že je už dospělá (19 let) a sama dobře ví, jak ji je, chci se poptat na zkušenosti. Před dvěma dny ji začalo bolet v krku, potom se to změnilo na kašel a pak dokonce úplně ztratila hlas. Dnes byla u doktorky a ta ji něco předepsala a řekla, že má zůstat doma 2 - 3 dny. Když kašle, tak ji to bolí (a to i v hlavě), stále ještě nemůže kloudně mluvit. Mám ale obavy, aby ve škole nějak nezameškala, aby o něco nepřišla. Jindy bych to nehrotila, kdyby nematurovala. Říkám si, jestli má zůstat doma, nebo radši do školy jít, aby zkrátka neměla absenci v tak důležitém období.

Chyběla jsem na gymplu takovou slabší polovinu docházky a taky jsem to udělala :oops:
Takže 3 dny budou ok, řekla bych..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16986
21.10.19 12:42

Tak pokud není lempl tak může chybět měsíc a odmaturuje, co bude platná ve škole když jí je blbě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
21.10.19 12:49

Ve ctvrtaku se stejně spíš opakuje, většinou témata k maturitě přímo, takže pokud má normálně poznámky z učiva předchozích let, fakt ji neohrozí ani kdyby teď byla doma měsíc. Během toho přece může taky opakovat nebo číst povinnou četbu či si vypracovat otázky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
21.10.19 12:50

Vždyť maturuje v květnu/dubnu, ne pozítří :nevim: to co zmešká so doplní od spolužáků, popř. samostudium…o nic nejde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
21.10.19 13:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Vůbec bych to neřešila, i kdyby měla do maturity měsíc. Je nemocná, tak ať to vylezi. Nemyslim si, že přijde za tu dobu o něco, co bude nepostradatelne pro úspěšné složení maturitní zkoušky. I kdyby byla doma 2 týdny, tak by se nestalo vůbec nic.Za prvé tam předpokládám předchozí 3 roky chodila normálně a za druhé ji může kdokoliv poslat poznámky s probíraného učiva a ona se na to mrknout doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6225
21.10.19 13:24

Tak pokud normálně nechybí, neřešila bych to. Problém by mohl být, kdyby nesplnila určitá procenta docházky(za nás jsme mohli v určitém předmětů chybět jen do 25%),musela by v pololetí dělat rozdílovky. Ale tři dny ji to neovlivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22472
21.10.19 14:23

Hehe, já na gymplu v maturitní ročník chodila do školy jen tak, abych měla splněnou docházku, nezameškala testy a zkoušení. Maturitu jsem udělala na poprvé.

Neboj, o nic nepřijde, jen ji nech vyležet, at se to pak nezvrhne v něco horšího

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 14:25

To myslíš vážně? Ať se vyleží, co bylo ve škole si snad umí zjistit od spolužáků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 19:48

Mě zas zkolil slepák v maturitním ročníku. Necelé 3 týdny jsem byla mimo. S absencí se nedalo nic děla, za to jsem nemohla a vše jsem zvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama