Dceřino chování vůči příteli

Anonymní
23.7.21 09:11

Dceřino chování vůči příteli

Dobrý den, mám dvě děti, dceru 14 a syna 9. Syn nemá s mým přítelem žádný problém, naopak ho má rád a řeší s ním takové chlapské věci. Ale dcera se k příteli nechová zrovna dobře, ani ho neoslovuje jménem, když s ním mluví říká mu „ty“. Nevadí proti němu svého bratra, dělá si z přítele a jeho rodiny legraci, je na něho drzá. Navíc mi neustále říká, ať se s ním rozejdu. Vůbec to nechápu, partner je super a chová se k dětem moc hezký. Nechci dceru nějak nutit, aby ho měla bůh ví jak ráda a říkala mu táti. Chci jen aby se k němu chovala šlušne. Ale žádné moje kroky nepomáhají. Nějaké nápady?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24529
23.7.21 09:19

No těžko radit, když neznámé vaší historii. Proč nejsi s jejím otcem, kde on je, jak dlouho jsi s přítelem, bydlíte spolu? jestli on bývá s detmi sám… Prostě ji nemusel sednout, nebo za tím může být něco vážnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4742
23.7.21 09:22

Prostě na něj není zvědavá a navíc je v pubertě :nevim: Nějaké násilné sbližování nemá cenu, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 09:35

@Kriss Tina Otec děti zemřel, s přítelem jsme spolu rok a půl, z toho se rok zná s dětmi a budou to dva měsíce co spolu bydlíme. Přítel je hodně v práci, takže s dcerou nikdy nebyl o samotě víc jak 10 minut. Dceři nesedlo spoustu lidí, a taky se k nim chovala podobné jako k příteli. Ale to jsem vždy dokázala vyřídit. Jen s tímhle si nevím rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 09:37

To ani neplánujú, jen chci aby se k němu chovala šlušne. Přítel je super, ale taky ho nemusí pořád bavit snášet nevhodné chování pubertačky vůči němu. Kdyby měl přítel dceru a ona se ke mně chovala, tak jak moje dcera k příteli. Tak hned zdrhám. Nechci aby mi to s přítelem zničilo vztah.

• Citovat
  • Nahlásit
33226
23.7.21 09:42
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Otec děti zemřel, s přítelem jsme spolu rok a půl, z toho se rok zná s dětmi a budou to dva měsíce co spolu bydlíme. Přítel je hodně v práci, takže s dcerou nikdy nebyl o samotě víc jak 10 minut. Dceři nesedlo spoustu lidí, a taky se k nim chovala podobné jako k příteli. Ale to jsem vždy dokázala vyřídit. Jen s tímhle si nevím rady.

Tak ona chudák nemá na výběr, nikdo se jí neptal, jestli chce doma nového chlápka anebo ne.

je bohužel v pozici dítěte, od kterého se vyžaduje poslušnost a nadšení z nápadů své matky.
Na tohle je to dětství blbé, ta očekávaná poslušnost a předpokládané nadšení z různých nápadů svých rodičů.

Navíc je v blbém věku, se ztrátou otce se nejspíš taky nevyrovnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24529
23.7.21 09:47
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Otec děti zemřel, s přítelem jsme spolu rok a půl, z toho se rok zná s dětmi a budou to dva měsíce co spolu bydlíme. Přítel je hodně v práci, takže s dcerou nikdy nebyl o samotě víc jak 10 minut. Dceři nesedlo spoustu lidí, a taky se k nim chovala podobné jako k příteli. Ale to jsem vždy dokázala vyřídit. Jen s tímhle si nevím rady.

Tak tomu bych dala čas, asi není moc srovnaná se smrtí otce a nového nechce. Nesnaz se násilím holku donutit, aby někoho měla ráda, buď ho přijme nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14804
23.7.21 09:57

Nastav dceri pevna a jasna pravidla, pres ktera nejede vlak. Musis se vymezit, jinak to bude jen horsi.
(Klidne at mu nerika jmenem, nechtej nic navic. Pozdravit, poprosit, nedrzkovat a staci.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 10:00

@free333 A to jsem měla zůstat samá, dokud dcera nebude dospělá? Nic hrozného se jí s přítelem neděje, a pokud jde o stěhování tak je dcera spokojená. Bydleli jsme totiž v bytě, kde dcera neměla žádné soukromí a měli jsme problémy se sousedí. Teď bydlíme v přitelověm domě, kde má dcera vlastní pokoj. Vodí si domů kamarády a chlubí se tím… Se ztrátou jejího otce jsem se nevyrovnala ani já. Občas si zajdu na hřbitov, kde si s manželem „povídám“ a pobřečim si. Dcera to má take těžké, to nepopírám, možná to má i těžší. Ale nedává jí to přeci žádné právo chovat se k někomu nešlušne. A ano chápu že je i v pubertě, přesto má všechno své hranice.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 10:02

@Lucie_Sx Pravidla jsem jí nastavila. Jen jaksi dcera si z toho nic nedělá.

• Citovat
  • Nahlásit
6377
23.7.21 10:08

Těžká situace a dcera v blbém věku..
kdysi jsem to měla stejné, naši rozvedeni, mamka si našla nového pána, mě bylo 14let. Nastěhoval se k nám, ségra odjela do USA a já rozhodně nebyla zvědavá na nového chlápka. Dělala jsem mu ze života peklo a nutila mámu, aby ho vykopla…noo, mamka si se mnou jednou „promluvila“..pak už jsem byla hodná holka, nemusela jsem ho, ale chovala jsem se slušně…máma mi tehdy řekla: není to tvůj táta, nemusíš ho mít ráda, ale je to muž, kterého mám ráda já a je mi s ním dobře…
u mě to fungovalo, mamka trochu zahrála na moje city..nekřič na ní, řekni jí výhody toho, když tam bude s Vámi, nevyžaduj lásku, ale slušnost. Nemusí ho mít ráda, ale respektovat ho jako dospělou osobu. Ať si klidně pro něj vymyslí přezdívku (slušnou)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
23.7.21 10:13

Jo, tohle je nejlepsi.
Deti prestehovat, predhodit cizimu chlapkovi a divit, ze se jim to nepozdava. Ale co, jsou to deti, tak se holt musej prizpusobit, prece nezustanes sama :mrgreen:
Co rict, sklizis, cos zasela.
Snaz se si nepodelat si s ni vztahy i ty. Za par let budes babicka a predpokladam, ze budes chtit videt vnoucata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
23.7.21 10:29

Jak dlouho uplynulo od smrti otce? Měla čas to vstřebat? Měla by ho respektovat, musíte si spolu promluvit. Ona je teď v pubertě, neuspěchali jste stěhování, mohli jste se s partnerem zatím navštěvovat, jestli jste se hned stěhovali k němu. Pro ni to mohlo být příliš brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
23.7.21 10:36

Tohle je uplně nejblbější věk. Mluvila jsi s ní před stěhováním? A teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12023
23.7.21 10:58
@Anonymní píše:
To ani neplánujú, jen chci aby se k němu chovala šlušne. Přítel je super, ale taky ho nemusí pořád bavit snášet nevhodné chování pubertačky vůči němu. Kdyby měl přítel dceru a ona se ke mně chovala, tak jak moje dcera k příteli. Tak hned zdrhám. Nechci aby mi to s přítelem zničilo vztah.

Tak jí to takhle prostě řekni :nevim: Zeptej se jí, jak by se jí líbilo, až si jednou přivede kluka, že se k němu budeš chovat tak, jak se chová ona? Přítele nemusí milovat, ale prostě se bude chovat slušně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat