Dcerka dva a půl roku neumí držet správně tužku

Anonymní
4.1.20 19:49

Dcerka dva alů roku neumí držet správně tužku

Ahoj dceři budou tři roky v dubnu a ještě neumí správně držet tužku, je to už pozdě?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17384
4.1.20 19:52

:zed: to jako vazne? a na kole jiz jezdi? plave? co nejaky hudebni nastroj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3555
4.1.20 19:52

Já teda držení tužky ve 3 letech nikdy neresila. Za mě je to brzy řešit. Ale já jsem dost neřešící, pokud nejde o otázku života a smrti. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 19:54
@Anonymní píše:
Ahoj dceři budou tři roky v dubnu a ještě neumí správně držet tužku, je to už pozdě?
Děkuji

Mně je 35 a taky to neumím. Držím špatně i příbor.
A teď vážně. Není pozdě. Děti by se to měly naučit do školy, takže času dost. Podívej se na správný vývoj úchopu, ono to může vypadat, že drží špatně, ale v rámci vývoje to je správně.
Jsem učitelka a tak 50% děti v první třídě drzi tužku špatně a hodně se to nenaučí.
Můj pětiletý drží mimo veškery správný vývoj. Existují různé pomůcky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 19:57

Děkuji ona to drží jako kladivo a tchán mi říká že by to měla umět? Já jsem taky zastáncem toho že je čas a nechat to přirozeně ale zblbnul mě

• Nahlásit
  • Citovat
199
4.1.20 19:57

Tak jestli umí dobře stínovat, tak bych to neřešila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
4.1.20 19:58
@Anonymní píše:
Mně je 35 a taky to neumím. Držím špatně i příbor.
A teď vážně. Není pozdě. Děti by se to měly naučit do školy, takže času dost. Podívej se na správný vývoj úchopu, ono to může vypadat, že drží špatně, ale v rámci vývoje to je správně.
Jsem učitelka a tak 50% děti v první třídě drzi tužku špatně a hodně se to nenaučí.
Můj pětiletý drží mimo veškery správný vývoj. Existují různé pomůcky.

Mohu se zeptat jaké pomůcky? Syn (3,5 roku) také drží tužku hrozně, ráda bych ho to naučila správně, ale zatím se mi to vůbec nedaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2986
4.1.20 19:59
@hicha píše:
Tak jestli umí dobře stínovat, tak bych to neřešila :D
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
4.1.20 20:00

Syn má za 4 měsíce 5 let a taky drží špatně tužku. Nechápu, že tak dokáže docela slušně vymalovávat. Ani příbor nedrží normálně. Ukazuju mu, jak na to. Opravuju mu ruku, ale on si to stejně přendá, jak chce. Myslím, že má ještě čas :think: O vaší malé ani nemluvím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13207
4.1.20 20:04
@prue22 píše:
Mohu se zeptat jaké pomůcky? Syn (3,5 roku) také drží tužku hrozně, ráda bych ho to naučila správně, ale zatím se mi to vůbec nedaří.

ideální jsou trojhranné patelky, které jsou široké a mají výřezy pro prsty. Ale ty se používají až u předškoláků. V tomto věku se většinou začíná s voskovkami ve tvaru kapky, které drží jakoby v hrsti. Tím se naučí „špetku“ a pak přejdou právě na ty pastelky a tužky s výřezy. Ale určitě na veškeré malování doporučuju ty široké pastelky. Dělají i fixy. Jen je to vše dost drahé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 20:05

Jestli drží ve dvou a půl letech tužku jako kladivo, tak ji drží naprosto správně k danému věku. :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
4.1.20 20:23

Dítě potřebuje mít přijatelný úchop tužky v době, kdy jde do školy.

Ve dvou a půl letech na to ani nemá základní motorické dovednosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 20:44

Holky děkuju jsem už klidná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
6350
4.1.20 20:56

Ty jo, taky díky za příspěvky. Pár týdnů zpět začala tchyně brát synovi pastelku, neustále mu ji v ruce opravovala a na mě spustila, že to mu MUSÍM neustále opravovat, jak je možné, že pastelku nedrží správně? Jsou mu čerstvě 3 roky, pisátka ho do nedávna nezajímala vůbec a ani mi nepřišel jeho úchop vyloženě bijící do očí. Tak jsem ráda, že není běžné už od prvních úchopů pastelky ruku jaksi tvarovat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3005
4.1.20 21:19

@Petule030 ten muj ani moc nemaluje. Holky ve skolce jedou nekolik obrazku denne a on zadny. Tak ho obcas opravim doma, kdyz uz a on je tedy tomu nakloneny, tak se snazi. Ale cekam na predskolni tridu, tam to ucitelky i vic resi. Je mu 4.5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama