Dcerka měla sexuální výchovu ve škole a teď tohle

18.10.19 16:31

Dcerka měla sexualni výchovu ve škole a teď todle

Ahoj dával jsem sem diskuzi na emimino ohledně dcery a sexualni výchově ve škole atd.. S dcerou jsem si o tom promluvila s řekla mi že ji řekli že jim je 13-14 a že mají poprosit mamky aby šli na gynekologii 8o :roll: no a to jsem nevěděla co jí mám na to odpovědět tak jsem řekla ať je v klidu že teď v brzké době určitě ji na gyndu nepůjde. Prý pouštěli video jak to chodí na 15.lete preventivní prohlídce potom video o gynekologii jak to probíhá na první gynekologicke prohlídce atd… Jakože přijde vám normální co jsem psala na začátku že mám vzít dceru na gyndu? :roll: 8o :( :? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22761
18.10.19 16:36

A proč ne, chodí se přece na prevenci stejně jako mi zubaři. V 15 už si chodi holky pro antikoncepci, není se za co stydět. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
18.10.19 16:37

Přijde mi to normální. Já byla preventivne poprve ve 14. A je to už pár let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17513
18.10.19 16:39

Lepsi jit driv jak pozdeji :nevim: Tim, ze pujde v 15na prohlidku se nic nezkazi ba naopak :nevim: Sama jsem byla na gynde poprve v 16ti pro antikoncepci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9139
18.10.19 16:40

@Katka160 Ve 13? Pokud nema zadne potize, proc by tam chodila? Prvni prohlidku bych videla tak pri zacatku sexualniho zivota. Driv ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7675

Já bych pockala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10264

A v čem je problém?

tak jako se chodí na preventivky k praktikovi, nebo k zubaři, tak je dobré si zvyknout chodit n a preventivky na gynekologii.

A pokud z toho matka nedělá aféru, tak je to pochopitelně pohodnlnější, jít tam poprvé s někým, to samozřejmě neznamená, že se na tebe dcera má dívat, když budeš na koze, stejně tak ty tam nebudeš přímo u vyšetření, pokud to dcera nebude chtít.

navíc před prvním pohlavním stykem je to spíš jen fromalita, bez nějakého problému nebude potřeba ji vyšetřovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47604
18.10.19 16:41

@Katka160 a řekli proč? Ve 13 letech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22761
18.10.19 16:42

Jinak bych z gynekologie nedělala žádnou uchylarnu, je to dost podstatný obor v životě ženy a není se za co stydět. Měla by to naopak brát jako normální věc a ne tam jít až bude hořet nebo bude těhotná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26920
18.10.19 16:43

Se 13 letou bych teda nesla, pokud nemá problémy. Na co jako? Prevenci jakoze cytologii stejně dělat nebudou ne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311

@Katka160 mé dceři brzy bude 10let a díky tomu, že jsem těhotná, tak se vyptává, někdy až koukám, kde k těm otázkám přišla, ale co se děje na gynekologii jsem ji už popsala, samozřejmě jsem brala ohled na její věk, to samé o porodu, dnes se ptala na císaře, protože ho podstupuje její bývalá druzinarka, na menstruaci se ptala tak před rokem a zděsila se, že ji bude mít každý měsíc, myslela si, že jednou a dost, snažila jsem se jí citlivé vysvětlit, že díky tomu bude moct mít v budoucnu miminko, tak to vzala.Chci tím říct, že takhle velké holky by už měli vědět co a jak, nestydět se o tom snimi mluvit a nepřijde mi na návštěvu gynekologie až tak brzy, těch 14-15let beru jako normal. A myslím, že je to tak nastavené, protože některé maminky se o tom třeba stydí mluvit se svojí dcerou, tak je dobré, že je alespoň ve škole někdo informuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490

Též mi to přijde normální. Já chodila na preventivky od 14 a to je to 17 let zpátky… spíš mi nepřijde normální to brát jako něco nepříjemného, čeho „to dítě“ musim ušetřit, času „má na to dost“ a pak se slečna ve 20 letech diví, co že je to preventivní prohlídka na gyndě a že jí nikdy nikdo neřekl, že by měla na nějaké chodit, načež následuje strach.
Je to prevence jako každá jiná. Stejně jako je dobré děti od prvního roku věku brát pravidelně k zubaři, aby to následně braly jakou běžnou součást péče o zdraví, je podle mě dobré učit stejně tak dívky, že je to běžná prevence… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13468
18.10.19 16:44

Těch 14-15 je takový normální věk kdy na tu gyndu jít :nevim: lepší dřív, než pak aby tu psala že je jí 20 a ještě tam nebyla. Dyt o nic nejde, proste tam půjde preventivně jako chodí třeba k zubaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13040
18.10.19 16:46

Mě to přijde taky jako rozumná osvěta. Kolem těchto věcí by se neměl dělat cirkus a tabu. Patří to k přirozenému vývoji a do základních prevencí. Ano, ve 13 mi to přijde brzo, ale v 15 bych už to viděla jako reálné. Proč tě to zakladatelko tak pohoršuje? Vy se doma o těchto věcech nebavíte otevřeně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5766
18.10.19 16:47

Tak ja bych ji tam poslala pred zacatkem sexualniho zivota. Ja tam sama sla az v 17ti. Kdyz jsem byla panna nevidela jsem v tom vyznam tam chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama