Dcerka se sama odstavila

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lili2323
Stálice 57 příspěvků 31.08.19 23:56
Dcerka se sama odstavila

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda začít dávat UM když se dcerka sama ve 14 měsících odstavila od kojení? :think: Co jsem nacetla tak do 2 let je to prý dobre ale radši bych osobní zkušenost :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ginuš
Hvězda diskuse 38772 příspěvků 01.09.19 00:15

@Lili2323 já bych UM dávala. Dceři je 3,5 a UM furt vyžaduje ráno a večer. Na UM jsme přešli cca 8 měsících.

stinga
Echt Kelišová 9142 příspěvků 01.09.19 00:16

@Lili2323 do dvou let jsem dávala UM, pak plnotučné kravské

Lendeš
Kelišová 6830 příspěvků 01.09.19 00:19

Nevidím žádné pozitivum na dávání UM pro děti nad 1 rok. Od roka jsme k pití dávali kravské plnotučné.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 01.09.19 00:42

Určitě dávej UM, do 2 let by měla mít denně i mléčnou složku a kravské mléko se obecně doporučuje až později

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 01.09.19 00:51

Ne, rozhodně batole nepotřebuje umělé (U. M.Ě. L.É) mléko. Zdravě a zcela v pořádku prospívá na běžných mléčných produktech a pevné stravě. Není to kojenec.

A samozřejmě že výrobci umělé výživy se snaží prodat co nejvíc výrobků ) a samozřejmě že se snaží tlačit reklamu ledaskam a to i skrytou.

@Beckyttine5 píše:
Určitě dávej UM, do 2 let by měla mít denně i mléčnou složku a kravské mléko se obecně doporučuje až později

Vřele doporučuju přečíst si složení umělé výživy - základní složkou je kravské mléko. Jen průmyslově zpracované - což teda jeho stravitelnost rozhodně nezlepšuje.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 01.09.19 00:54
@Ou píše:
Ne, rozhodně batole nepotřebuje umělé (U. M.Ě. L.É) mléko. Zdravě a zcela v pořádku prospívá na běžných mléčných produktech a pevné stravě. Není to kojenec.

A samozřejmě že výrobci umělé výživy se snaží prodat co nejvíc výrobků ) a samozřejmě že se snaží tlačit reklamu ledaskam a to i skrytou.

Vřele doporučuju přečíst si složení umělé výživy - základní složkou je kravské mléko. Jen průmyslově zpracované - což teda jeho stravitelnost rozhodně nezlepšuje.

Děkuji za tip, tohle jsem nevěděla, nicméně se mě to stejně moc netýká, protože dceru 23m ještě kojím a zdá se, že to jen tak neskončí… jen vím, že na prohlídce 18m mi pediatrička říkala, že do 2 let má být mléčná složka, tak pokud nekojím dávat mléčné produkty, říkala i to denní optimální množství, ale ne kravské mléko.. tak se omlouvám, pokud jsem poradila špatně

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 01.09.19 01:03

@Beckyttine5 no a to je ta skrytá reklama. To že to doporučuje doktorka je dost smutné. Buď to dělá vědomě a nebo z neznalosti, což je asi ještě horší varianta.

Aby to nebylo sušené kravské mléko + bíklovinový extrakt a třeba palmový olej, tak to musí být speciální výživa pro děti co nemůžou kravskou bílkovinu, ale v běžné výživě prostě je běžné kravské mléko.

Lili2323
Stálice 57 příspěvků 01.09.19 04:49

:think: Tak to je pro mě dilema je pravda že jsem Sunar zkoušela dát když jsem ji nemohla kojit ale nijak ji nenadchl a prso vyloženě nechce :nevim: tak jsem si říkala že bych zkusila třeba ten ochuceny Sunar :nevim: jinak ji dělám mléčnou kaši abych jí to mléko zatím nějak dopřála a co se týče kravskeho mléka tak to tady neseženu leda že bych si tu kravku pořídila na dvůr :mrgreen: je

Martina98
Stálice 79 příspěvků 01.09.19 05:56

@Lili2323 určitě se nejedná o samoodstav, ale o bojkot kojení. Většinou z nějakého důvodu. Samoodstav přichází postupně až po druhém roce. Pokud byste chtěla kojení zachránit, tak kontaktujte kvalitní LP. Pokud ne, tak naše pedi doporučuje Um minimálně do 2 let. Kravské mléko bych rozhodně nedávala takto malému dítěti. Ani my dospělý ho nepotřebujeme. Spíš ho pijeme, že nám chutná. Mějte se

Jana206
Nadpozemská drbna 28610 příspěvků 01.09.19 06:02

Jedna dcera se taky odstavila brzy, sice trochu pozdeji, okolo 17 měsíců. Um nechtela, deti, které ho nejsou zvyklé pít si ho nevezmou. Dostavala jogurty, sýry. Mléko ne. To není vhodné k pití pro děti do dvou let pro vysoký obsah bílkovin.

Ano, výrobci UM tlačí na prodej a používají skrytou reklamu, ale to platí až pro děti od dvou let. Zakysané mléčné výrobky děti tráví líp a je možno podávat.

beruska9
Extra třída :D 11401 příspěvků 01.09.19 06:04

Do roka urcite UM, po 2 uz ho nepotrebuji, mezi tim je to takova trochu seda zona, doporuceni se lisi, takze je to na tobe. Vzhledem k tomu, ze aktualni doporuceni kojit je do 2 let I dele, tak by davalo v pripade nekojeni smysl davat nahrazku, coz je UM, ktere je ale stejne na kravskem mleku zalozene…ja z toho mela hlavu jak balon, tak jsem radeji kojila, co to slo :lol: Ale kdyz to nejde…ja bych asi volila kvalitni kravske, pripadne jeste lepsi je pry kozi, ze je bliz lidskemu…a jsou I deti, co mliko pit nechteji, pokud ji jogurty, syry atd tak by to az tak vadit nemelo.
Kdyz kravske, tak v omezenem mnozstvi. Ne jenom kvuli bilkovinam, ale prilis velke mnozstvi kravskeho mleka vede u malych deti k nedostatku zeleza.

Příspěvek upraven 01.09.19 v 06:06

Jana206
Nadpozemská drbna 28610 příspěvků 01.09.19 06:05

@Martina98 Bojkot je typický pro vek okolo 8 nebo 9 měsíců. Po prvním roce může být samoodstav. U dcery to taky bylo postupně. Vynechavala si kojení na frekvenci rano a večer. Jednou večer mi řekla, že to mám schovat :mrgreen: Bylo jí skoro rok a půl.

Jana206
Nadpozemská drbna 28610 příspěvků 01.09.19 06:08

Kravské mléko se driv redilo vodou podle věku. Minimálně do roku a půl, někdy do dvou let. Nikdo nedával rocnimu dítěti pít neupravené.

Martina98
Stálice 79 příspěvků 01.09.19 06:13

@Jana206 bojkot může být v jakémkoliv věku. Bývá způsoben lžičkou, lahvičkou, dudlíkem, pitkem, brčkem, cucáním prstů,… Ve 14 měsících to samoodstav není. My ho měli od 4 do 5 měsíce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama