Dcerku nevzali do školky, jak postupovat dál?

576
5.6.17 21:10

Dcerku nevzali do školky, jak postupovat dál?

Ahoj holky, malou mi nevzali do školky (zkoušela jsem tři!!!), budu s ní tedy ještě rok doma, ale nevím jak v práci? Musím mi držet místo i dál? To asi ne, že? A mám na něco nárok? Podporu? Nevíte některá? Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

114
5.6.17 21:14

Ahoj, místo Ti ze zákona budou držet jen do 3. narozenin dítěte. Lze se ale domluvit, abys měla dále neplacené volno (není to ale povinnost). Můžeš se nahlásit u zdravotní pojišťovny jako osoba pečující o dítě a zdravotní pojištění za Tebe bude platit stát. Jinak budeš doma bohužel zadarmo… Pokud bys dala pak v práci výpověď, asi bys dostala chvíli podporu z pracáku.
Další možností je samozřejmě soukromá školka, ale chápu, že mnohdy se nevyplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19146
5.6.17 21:16

@Pifinka Dceru taky nevzali, uderem tretich narozenin pofrci na plný úvazek do soukromé. A já se budu průběžně poptávat, zda se neuvolnil místo ve státní.
Místo odpovídající tvému prac. zařazení ti zaměstnavatel musi drzet max. do 3 let veku dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4068
5.6.17 21:19

Taky jsem mela pro malou prihlasku do trech statnich v miste bydliste. Nedostalo se na ni.. Ted je v soukrome. Muzes zkusit obvolat vsecky skolky i v miste kde pracujes jestli nemaji volno nebo po ceste do prace. Takhle mi vezmou od zari malou do statni.. Pracuju 5 minut tramvajkou. Az se uvolni misto u nas ve meste, premistim ji sem. Bohuzel s tim driv jak za rok nepocitam.

Takze obvolej i dalsi skolky a nebo soukroma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49103
5.6.17 21:20

A tri roky ji budou kdy? Vis, kolikata je pod carou? Nekdy se muze stat, ze se jeste ozvou v prubehu prazdnin nebo zari, kdyz nenastoupi nekdo, kdo byl prijat pred vami. No a jinak se holt domluvit se zamestnavatelem, zda je ochoten ti az do pristiho zari misto drzet a poskytnout ti neplacene volno. Nebo zasondovat v okoli, zda by se ti nevyplatila soukroma skolka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 21:47

No a co najít nějakou hodnou paní v okolí, která by pohlídala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
5.6.17 22:10

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11919
5.6.17 22:14

Známé se taky dítě nestalo do MŠ, tak si zašla na něco se školstvím, myslím. A tam jí řekli kde ve školce mají volno. Musela ho vozit jinam a vlastně si tím i zajíždět. Ale další možnost byla jen soukromá školka a na tu ona neměla. Jinak zůstat doma a nahlásit se na pracák, tam dostaneš podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
6.6.17 09:20

My jsme museli dát děti do soukromé školky, protože dýl by mi v práci místo nepodrželi. Sice jsme na tom byli finančně po zaplacení školkovného stejně, jak kdybych byla na rodičáku, ale alespoň jsem si udržela místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama