Dcerku nevzali do školky - rodičák, pracák, těhotenství

377
24.5.18 13:51

Dcerku nevzali do školky, rodičák, pracáku, těhotenství

Ahoj, poraďte prosím jak se zachovat. Dcerku nevzali do školky, v červenci ji budou 3 roky. V srpnu mi končí rodičák. Rozhodnu se asi tedy zůstat s ní ještě rok doma, jde prodloužit rodičák? Budu zřejmě pobírat absolutní minimum, prostě zbytek z těch 220 000. Nebo se mám od září nahlásit na pracáku? To je ale zase nesmysl, protože do práce bych stejně nastoupit nemohla :pocitac: Máme tedy ještě v plánu další dítě, ale to taky nebude hned, ach jo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
24.5.18 13:53

Můžeš se nahlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě. Pak budeš mít uhrazené zdravotní a nemusíš nic řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
24.5.18 13:53

Stačí ti když budeš pobírat klidně 50 Kč toho rodičáku aby za tebe stát odváděl zdravotní pojištění, nebo můžeš jít na pracák na podporu 5 měsíců a pak třeba zase skončit, nebo se můžeš nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let

• Citovat
  • Nahlásit
3599
24.5.18 13:54

Jsi zaměstnanec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
24.5.18 13:54

@Šárka1989 a do kdy beres rodicak? normalne az ti skonci, tak pote se přihlas na UP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817
24.5.18 14:14

Soukromá školka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11716
24.5.18 14:51

A jsi zaměstnaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18928
24.5.18 15:08

A nevezmou ji nekam ani na odvolani? U nas dávalo spousta lidi vic přihlášek a jak se v tom prvnim kole nekam přiřadí tak se pulka mist zase uvolni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
24.5.18 15:29

Zaměstnaná nejsem, smlouva mi skončila už v těhotenství a neprodlouzili mi ji, což je logický. A soukromou školku si nemůžeme dovolit, když nebudu pobírat žádný peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
24.5.18 15:39

Holky na tu pojištovnu se musim nahlasit jako osoba pečující o dítě do sedmi let, ikdyž jsou dceři teprve dva roky a skončil mi rodičák? Budu sní ještě rok doma. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
24.5.18 15:43

@Korculalala a budeš doma zadarmo, nebo to manžel utáhne? Můj přítel by to sice utahl, ale žili bysme z ruky do huby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73293
24.5.18 16:13

@Korculalala Pokud nemáš zaměstnání tak ano, pokud trvající smlouvu máš, tak si stále na RD a nikam nic nehlásíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
24.5.18 16:17

Bud ti to prodloužíš a nebo nastoupíš na UP- kde máš nároka na podporu a nebo osoba pečeující…
Záleží na rodinné situaci.. Já si prodlužovala, chodilo mě 1800 kč měsíčne, penězově nám to vycházelo.. Někde třeba muž vydělává míň, tak se třeba holky ´hlásily na UP..
Takže pořádně rozmyslet..Máš tři možnosti, pokud se nepletu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
24.5.18 16:48

Nebylo to v plánu, malá měla jít do jesliček a já do práce ale čeká mne operace s dlouhou rekonvalescencí takže budu s dcerkou doma bez příjmů protože by jesle byly zbytečné. Ale o to kdo co utahne mi tady nejde. Jen o to, abych nemusela platit sociální a zdravotní pojištěnì. Pracovní smlouva mi skončila v průběhu RD takže jsem nezaměstnaná. Takže pujdu na pojišťovnu aby bylo vše v pořádku. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2942
24.5.18 16:56

@Korculalala nebo si běž prodlouzit pobiraní RP, třeba do jejích 3 let, já takhle posledních pár měsícu brala asi 600 korun měsíčně…jo a v práci jsem jen nahlásila, poslala poštou, že si prodlužuji RD do 3 let dítěte… puvodně jsem měla nstupovat ve 2 a pul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama