Dcery jsou drzé a nezvládají školu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

me57h
Povídálka 34 příspěvků 29.10.18 13:26
Dcery jsou drzé a nezvládají školu

Ahoj holky, řeším problémy se svými dcerami, a to hlavně s tou starší. Na úvod bych ráda řekla, že mám skoro dvouletého syna a nemám na holky tolik času :( A ony mi moc nepomáhají. Starší (18) nekomunikuje, mlží o tom, co dělá, když je na víkendy pryč s klukem nebo na brigádě, nevolá pravidelně v domluvené termíny, jak jsme se dohodly. Když se zeptám, co spolu dělali o víkendu, že nutně musela být tam, řekne většinou, že byli na výletě, a pak obvykle už mlží a nechce dál o tom mluvit, i když se jí normálně hezky vyptávám, co spolu dělají. Výsledky tomu neodpovídají, teď ve čtvrťáku se strašně zhoršila, když vynadám za další čtyřku z matiky, odsekne jenom „nebaví mě, maturovat z toho nebudu, a na VŠ kde se chci hlásit taky nebude“ a to je všechno :roll: Přitom vím, že má na víc a jde jí to, ale místo aby se o víkendu učila, tak se tahá kdovíkde. Furt mi odsekává, teď je zas nachlazená a někde na internetu si našla, že jí pomůže zazvorovy čaj, tak ho pije. Mi nezabral, tak říkám, že je jí to úplně na h…o, ona řekne: „na h…o je mi gutalax“, jde do pokoje a dál si dělá svoje. Ta mladší (15) ty její manýry chytá taky, vzteká se, že jí nic nedovolím a jak to, že té starší jo, závidí jí že je každý víkend pryč a puberta s ní třískám snad ještě víc než s tou starší :roll: Na SŠ má teď trojky a to tam je takovou chvíli. Já vím, že jsem to zadrbala sama, s tou starší už asi nic neudělám, ale snažím se alespoň držet na uzdě mladší :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Reakce:

divine woman
Echt Kelišová 8876 příspěvků 29.10.18 13:31

Podle tvého příspěvku soudím, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Zázvorový čaj na nachlazení pomáhá a způsob jakým se svou dcerou mluvíš mi připadá nevhodný. Je plnoletá, a pokud ti nechce říct, co dělá o víkendu asi s tím nic neuděláš.

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 29.10.18 13:34

No řekla bych, že v tomto věku je uz na výchovu pozde, to by mel clovek sklizet to, co v ranem detstvi zasel.
Každopádně na nás byli rodiče tvrdí, když to bylo potřeba. Pokud jsme se neozvali v domluveny čas, jednou dobrý, zapomene každý, příště zákaz někam jít. Pokud byly špatně známky z ocividneho vlaky i, nastoupilo doučování a omezení večerních vycházek. Doteď si pamatuju, jak brácha bojoval, když ho mamka na střední zkousela z uciva na písemku. Příště si to rozmyslel, naučil se dobrovolně a večer si mohl dělat, co chtěl. Na nás hodně fungovala metoda cukr a bic. Za dobře chování výhody, za špatně tresty. Ale i tak to nebylo jednoduchý a ne vždy to zafungoval, ne vždy na to rodiče měli nervy.

Uživatel je onlineeliskaj
Kelišová 5531 příspěvků 29.10.18 13:35

@me57h do školy chodí, zvládá ji, chce jít na VŠ. Ma kluka, chodí na brigády… nevidím problém. To, ze je drzá - pokud ji reknes doslova, ze zazvorovy čaj je ji na hovno, tak se nedivím. Mluvit se mnou moje máma sprosté, tak s ni taky nebudu komunikovat. Za me je třeba zázvor lepší, než kdejaký prasek. :nevim: je ji 18, už to není žádné malé dítě.
Evidentně spolu úplně kamaradsky vztah nemáte, tak nemůžeš očekávat, ze se ti bude svěřovat, co soli dělají. Takový vztah se pěstuje od dětství a je ti strašně těžké. Sama si strašně přeju, aby se mi to povedlo a byla jsem při dceru v období puberty a dal nejenom “máma” ale hlavně kamarádka a spřízněna duše

a12
Vesmírná mluvilka 32285 příspěvků 29.10.18 13:35

A proc ji rikas, ze zazvorovej caj je ji k hovnu? Bud rada, ze se aspon snazi nejak sama lecit :nevim: je ji 18,ja taky mame v 18ti nerikala co delam se svym pritelem a nikdy se me na to ani neptala teda :mrgreen:
A v tomhle veku muzes bejt rada, ze odmaturuje, samy snad netreba :mrgreen:

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.18 13:36

Souhlas s výše uvedeným. Sama píšeš že nemáš čas se jí tak věnovat, ona zase nemá čas když ty nutně ten její čas vyžaduješ. Ano, možná je tam nějaká míra schválnosti, ale jako popravdě, my doma nikdy sprostě nemluvili a nemluvíme a kdybych mamce řekla, že se nějak chci „sama“ léčit a ona by mi na to řekla, že dle ní je to na hov… , tak jí už pak taky nic neřeknu. :?

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 29.10.18 13:37

Co by asi tak s přítelem dělala :-) Se nedivím, že o tom nechce mluvit a že mlží :-)

divine woman
Echt Kelišová 8876 příspěvků 29.10.18 13:39

@eliskaj Sama si strašně přeju, aby se mi to povedlo a byla jsem při dceru v období puberty a dal nejenom “máma” ale hlavně kamarádka a spřízněna duše :mrgreen: :mrgreen: krásná teorie, ale praxe většinou pokulhává. Držím ti palce, abys měla s dcerou pěkný vztah, ale ty jsi prostě matka a ne kamarádka. Tohle v pubertě fakt nefunguje nebo jen výjimečně.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19958 příspěvků 29.10.18 13:39

Hele,já v 18 byla na tom podobně. Jezdila jsem na víkendy k příteli a o tom co jsme dělali radši pomlcim ( nic na kriminál,ale mamince jsem fakt nereferovala). Z matiky i fyziky obvykle za 4, z fyziky to bylo z milosti. Nematurovala jsem z toho,nebavilo mě to,nešlo mi to,lepší známky by byly vydřené. Mám VS bez problémů, ale humanitního směru. Takze jsem se soustředila na jiné předměty.
Ano,zázvor pomáhá,nechápu jak si můžeš dovolit její názor takhle srážet. Odpověděla drze,ale pravdivě. Dej jí pokoj a když ji nebudeš vyslýchat,jednou to bude fajn.

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 29.10.18 13:41

máš dvě normální inteligentní holky, nesleduj a nebuzeruj a bude dobře vám všem a že ti nepomáhají s malým no proč by měli ? zkus to za odměnu

Uživatel je onlineeliskaj
Kelišová 5531 příspěvků 29.10.18 13:41

@divine woman mezi mnou a moji matkou ti tak funguje a fungovalo. Tak pevné věřím, ze to muže vyjít i me :palec: nikdy jsem neměla problém se máme svěřit s čímkoliv… a to ani v 15,18 nebo teď ve 30

G.a.b.c.a20
Kecalka 353 příspěvků 29.10.18 13:42

A to jako chces aby ti treba rekla ze cely vikend byli spolu v posteli a proto nemela cas ti volat? :lol: boze vzdyt je dospela nemusi ti rikat o kazdem svem kroku jeste kdyz pises ze na ni nemas cas. :roll: a za druhe si nemyslim ze kdyz ma trojky ve skole znamena ze nezvladaji skolu..

Diaceny
Stálice 63 příspěvků 29.10.18 13:44

Gutalax je jí na hov… =D =D =D, tak je aspoň vtipná.
Je to puberta, normální… Akorát bych jim nedovolila, aby nosili domů 4, ať už z toho maturuje nebo ne. Musí si zvyknout na to učit se a mít výsledky, jinak budou mít problémy na VŠ. Domluvit se, že pokud nebudou 4, může chodit ven, pokud budou, zůstane doma než si to opraví nebo na víkend bude pryč jenom třeba v neděli a musí se učit a pak ji přezkoušet nebo ať si domluví doučování. A 3 by neměla mít aspoň z předmětů, které bude potřebovat na přijímačky či na maturitu, to je vážně blbý. Jinak bych je nechala, ať si s nima puberta mlátí, ale výsledky ve škole jsou prostě důležité a není to jen jejich věc.
Samozřejmě do určité míry, pokud chodí s nějakým drogovým dealerem nebo se chodí o víkendu sjíždět a chlastat, tak bych ji nikam nepustila =D.
A když máte doma mimčo, taky bych e trochu zapojila, ať pomůžou, jdou s ním na procházku a domluvit se na pravidelnosti, třeba ty tento den odpoledny, ty tento… Výchova by měla být tvrdší, nikdy jsem nechápala, co za rodiče mají ty děcka, co nosí domů 4 na gymplu a neučí se.

smurfka
Nadpozemská drbna 29812 příspěvků 29.10.18 13:45

já nevím no..v pubertě to bylo stejné..mamka - co ve škole, já - nic, mamka - máš známky, já - ne, mamka - kam jdeš, já - ven, mamka - s kým, já - ty neznáš..
nebyli jsme zas takové kamarádky abych se jí svěřovala kde, kdy s kým, proč, jak.. :nevim:
prostě pokud na ně nemáš čas, oni to poznají a taky na tebe nemají čas. Ted už to ale těžko změníš..myslím že ani s tou patnáctkou..tam nastává teprve začátek puberty a něco tam hustit je jako házet hrách na stěnu..

andelka83
Neúnavná pisatelka 19958 příspěvků 29.10.18 13:46

@Diaceny ve 4 ročníku mi to přijde zbytečná buzerace ty známky. Zvlášť když z těch předmětů nematuruje a na VŠ to nepotřebuje.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >