Dcery kamarádka má zkažené přední zuby - mohu ji vzít k zubaři?

5.11.19 20:09

Dcery kamarádka má zkažené přední zuby poraďte prosím

Ahoj chci se zeptat moje dcera má kamarádku který je 13 a má přední horní zuby zkažené oba dva, vždy půlka zubu ze zadu i ze předu, její matka nemá čas ji vzít k zubaři a hlavně prý na to nemá peníze a není to opravitelne u zubaře s ní byla naposled asi před 5 lety to měla zuby ještě v pohodě. :roll: 8o Takže se chci zeptat jestli nemáte nějakou zkušenost. Je to opravitelne? Mohla by se tam dát bílá plomba nebo umělý zub? Platí se když ji ještě nebylo 15? Platí se umělý zub? Kdyby se platil tak kolik by to tak stálo? Prosim kvalitní odpověď chci tam holku vzít já když její máti nemá neustále čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6401
5.11.19 20:11

@Tamáma podrobnosti nevím, taky to může u každého zubaře být jinak. Ale nemůžeš jít se třináctiletou holkou jen tak k zubaři, pokud nejsi její zákonný zástupce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
5.11.19 20:12

@Tamáma Nedělej to, zaděláváš si na průšvih.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:13

@Tamáma
Za sebe - mám děti v pěstounské péči - ti musím říct, že to není tak jednoduché. Nemůžeš jen tak vzít cizí dítě k zubaři, nebo jinému lékaři. Pokud byla u zubaře naposledy před pěti lety, možná ji už ani nemá zaregistrovanou. S registrací musí souhlasit zákonný zástupce. Se zákrokem také.

Já třeba hledala dlouho, než jsem našla zubaře, který mi děti vzal, přestože jsem na ně měla papír o svěření do PP, většinou se bojí a chtějí souhlasy zákonných zástupců…

Co se týče kazů, tak mladší jich měl několik a za vyvrtání neplatil nic, doplácela jsem mu bílé plomby, ale nějakou sníženou cenu. Jak by to bylo, u předního takto zkaženého zubu, netuším…

Holka je chudák, co její otec, když na to matka nemá čas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
5.11.19 20:16

Až zubař zjistí, že nejste rodič, moc se s Vámi bavit nebude. Bohužel, u ošetření dětí musí být matka nebo otec a dát souhlas s léčbou. U těch možností a ceny ošetření záleží na rozsahu kazu, zda už jsou infikované i kořenové kanálky zubu, atd. Takto od stolu se to napsat nedá. Každopádně nechci ani psát, co si myslím o matce chudáka holky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2845
5.11.19 20:17

Napadne mi to připomíná diskuzi, jak stejně stará dcerinakamaradka neumí R nebo Ř, už nevím. Každopádně nemůžeš vzít cizí dítě k lékaři, pokud se nestaraji její rodiče, můžeš jim něco říct nebo holku aspoň poučit o hygieně, ať se ji to nekazi dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20867
5.11.19 20:20
@Tamáma píše:
Ahoj chci se zeptat moje dcera má kamarádku který je 13 a má přední horní zuby zkažené oba dva, vždy půlka zubu ze zadu i ze předu, její matka nemá čas ji vzít k zubaři a hlavně prý na to nemá peníze a není to opravitelne u zubaře s ní byla naposled asi před 5 lety to měla zuby ještě v pohodě. :roll: 8o Takže se chci zeptat jestli nemáte nějakou zkušenost. Je to opravitelne? Mohla by se tam dát bílá plomba nebo umělý zub? Platí se když ji ještě nebylo 15? Platí se umělý zub? Kdyby se platil tak kolik by to tak stálo? Prosim kvalitní odpověď chci tam holku vzít já když její máti nemá neustále čas

Takhle aktivní a dotěrné maminky kamarádek, to je zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:21
@Aduš8 píše:
@Tamáma podrobnosti nevím, taky to může u každého zubaře být jinak. Ale nemůžeš jít se třináctiletou holkou jen tak k zubaři, pokud nejsi její zákonný zástupce.

Domluvím se s její matkou a nějak se domluvíme jelikož prostě ona nemá čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:21
@Zabatko píše:
@Tamáma Nedělej to, zaděláváš si na průšvih.

Samozřejmě se s její matkou domluvím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:23
@Lara Farseer píše:
@Tamáma
Za sebe - mám děti v pěstounské péči - ti musím říct, že to není tak jednoduché. Nemůžeš jen tak vzít cizí dítě k zubaři, nebo jinému lékaři. Pokud byla u zubaře naposledy před pěti lety, možná ji už ani nemá zaregistrovanou. S registrací musí souhlasit zákonný zástupce. Se zákrokem také.

Já třeba hledala dlouho, než jsem našla zubaře, který mi děti vzal, přestože jsem na ně měla papír o svěření do PP, většinou se bojí a chtějí souhlasy zákonných zástupců…

Co se týče kazů, tak mladší jich měl několik a za vyvrtání neplatil nic, doplácela jsem mu bílé plomby, ale nějakou sníženou cenu. Jak by to bylo, u předního takto zkaženého zubu, netuším…

Holka je chudák, co její otec, když na to matka nemá čas?
Š otcem nežijí a chci se na tom domluvit s její matkou že ji tam vemu
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10851
5.11.19 20:23
@Tamáma píše:
Domluvím se s její matkou a nějak se domluvíme jelikož prostě ona nemá čas

5 roků nemá čas :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:24
@stinga píše:
5 roků nemá čas :zed:

Podle mě spíše líná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20603
5.11.19 20:26

Myslis, ze matka s tebou bude o tom komunikovat? Pochybuji. Chapu, ze to myslis asi dobre, ale na druhou stranu, neni to tvoje dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10851
5.11.19 20:28
@Tamáma píše:
Podle mě spíše líná

no tomu se spíš dá věřit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 20:35

Pohybuji se v zubnim lékařství a spravne byste mela kontaktovat sociálku. Ja osobne bych nejdriv upozornila matku, že je její povinnost starat se o zdraví i zuby dítěte. Zanedbává péči.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama