Dcery kamarádka x pití její matky

Anonymní
7.5.21 20:36

Dcery kamarádka x pití její matky

Dobrý večer,
zajímal by mě Váš názor na situaci. Zda mám dceřino přátelství tolerovat a podporovat, nebo se ho spíše snažit omezit.
Dceři je 9 let kamarádí se spolužačkou ze školy. Už asi rok u sebe navzájem celkem pravidelně přespávají o víkendech, prázdninách ap. Musím říct, že dcera má se spaním jinde než doma značný problém-prostě nechce a jenom u této kamarádky s tím problém nemá. Domů se vrací v pořádku a spokojená. Bavíme se o tom, jak se u kamarádky měla a co dělaly. Ne pokaždé, ale taky ne ojediněle vypráví o tom, že venku hrály nějakou bojovku, nebo pátrací či jinou hru, kterou jim mamka kamarádky nachystala. Jídlo a hygiena mi tam taky přijde v pořádku.
S maminkou jsem v kontaktu po telefonu i osobně- celkově se mi její způsob komunikace zdá úplně v pořádku.
U nich doma jsem byla jednou…dovedu si představit větší tzv"uklizenost", ale rozhodně to nebyl žádný nepřežitelný chlívek.
Ale nyní konečně k věci. Z několika na sobě nezávislých zdrojů jsem se dozvěděla, že matka té dceřiny kamarádky s prominutím „chlastá první ligu“.Mají pár metrů od domu obchod, kam chodí denně nakupovat, znám se s jednou prodavačkou od tama…prý je to litr až dva vína denně :oops: I jinde jsem ledacos zaslechla…
Omlouvám se za anonym, pokud by nebyl možný prosím o smazání zakládajícího příspěvku. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3761
7.5.21 20:40

A je jistě, že si to kupuje pro sebe? Nebo, že to nejsou jen drby? Tobě se zdála někdy opilá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8442
7.5.21 20:42

Takže o děti se stará, o cizí děti se stará nadstandardně. Všechny jsou spokojené. Ale z drbů jsi slyšela že chlastá. A otázka je teda jaká? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 20:46
@Cenarius píše:
Takže o děti se stará, o cizí děti se stará nadstandardně. Všechny jsou spokojené. Ale z drbů jsi slyšela že chlastá. A otázka je teda jaká? 8o

Otázky jsem přeci psala hned v úvodu zakládajícího příspěvku.

• Citovat
  • Nahlásit
7.5.21 20:47

Litr az dva denne uz bude na ženè poznat, bude vypadat nemocne. Tak dceru doprovazej a vyzvedavej a uvidis. Urcite bych nedala jen na drby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2820
7.5.21 20:49

Já nevím, tohle mi přijdou takový drby jako Máňa z konzumu říkala :nevim:
Pochybuji, že by se u alkoholičky dcera cítila dobře a že by jim vymýšlela hry apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
7.5.21 20:50

Dala bych na vlastní instinkty jak na drby.
Zdá se ti opilá? Myslíš, že něco zanedbává, když je tvá dcera u ní?
Hele můj táta si pravidelně každý pátek jezdil do místního obchodu pro 5 piv - na víkend a na dědině byl hned alkoholik :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15017
7.5.21 21:03

Tak třeba pije, ale pokud jsou děti spokojené, nezanedbává je, neleze po čtyřech, nehrotila bych to…možná si dává víno, až když děti usnou… :nevim: Pokud pak zvládne další den normálně fungovat, je to její věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2346
7.5.21 21:04

Byla bych rada, ze ma dcera dobrou kamaradku a jeji mamka se jim hodne venuje. Neposlouchala bych drby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
7.5.21 21:10

Se zeptej dcery, jestli jí maminka kamarádky přijde opilá, jako my třeba děti přespávat u nikoho nenecháváme, ale zase na drby bych nedala, spíš bych jí začala víc pozorovat… řekla dcěři, že kdyby se cokoliv dělo, tak at zavolá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11450
7.5.21 21:32

Jestli takto pekne funguje a do toho pije, tak asi holt hodne vydrzi.
Pokud je nekam nevozi autem, neresila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
7.5.21 21:47

No ty kráso, ty máš tedy krásné uvažování, jen co je pravda. Opravdu mě tedy těší, že jsem v dětství měla kamarády, kteří mě drželi nad vodou, když mi bylo kvůli alkoholikovi v rodině zle. Koukám, že jsem si třeba mohla jako bonus užít ještě pocit, že jsem nějaká odmítaná špína kvůli tomu, že někdo z mojí rodiny chlastá. Ono i kdyby to byla pravda, tak rodinu si totiž nevybereš zakladatelko. A trestat tu holčičku za její matku netolerováním přátelství mezi nimi… to je docela silné kafe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
7.5.21 22:14

Hele, pul láhve vína za večer zvládnu bez problemu, klidně i několik dní za sebou. Je to 3,5 deci. Naleju si v půl šesté, když vařím večeři, dopiju v devět… Opilá fakt nejsem. To máš lahev obden.
Předpokládejme, že tvá kamarádka přehání, a není to 1-2lahve denně, ale 1 za dva dny.
Navíc ta pani může mít chlapa, chodí za ní kamarádka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24346
7.5.21 22:34

Takhle, když dá ženská či večer láhev vína, tak uz podle mě alkoholička je. Na druhou stranu znám ne úplně málo ženských, co dají flašku denně, max. obden a jsou to dobrý mámy. Prostě večer popijou :nevim: já to nechápu, ale jejich vec. Furt lepší než fotrové, co každy odpoledne zapadnou s kumpánama „na tři“ a na děti ser*ou. Takže pokud funguje, hraje si s holkama, nechlasta přímo u nich (to by se dcera asi zmínila), nemota se, nevozí je autem, tak bych to asi moc neřešila. Hlídala bych bedliveji to chování okolo, ale zase bych holce nezakazovala dobrou kamarádku.

Příspěvek upraven 07.05.21 v 22:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7150
7.5.21 22:34
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
zajímal by mě Váš názor na situaci. Zda mám dceřino přátelství tolerovat a podporovat, nebo se ho spíše snažit omezit.
Dceři je 9 let kamarádí se spolužačkou ze školy. Už asi rok u sebe navzájem celkem pravidelně přespávají o víkendech, prázdninách ap. Musím říct, že dcera má se spaním jinde než doma značný problém-prostě nechce a jenom u této kamarádky s tím problém nemá. Domů se vrací v pořádku a spokojená. Bavíme se o tom, jak se u kamarádky měla a co dělaly. Ne pokaždé, ale taky ne ojediněle vypráví o tom, že venku hrály nějakou bojovku, nebo pátrací či jinou hru, kterou jim mamka kamarádky nachystala. Jídlo a hygiena mi tam taky přijde v pořádku.
S maminkou jsem v kontaktu po telefonu i osobně- celkově se mi její způsob komunikace zdá úplně v pořádku.
U nich doma jsem byla jednou…dovedu si představit větší tzv"uklizenost", ale rozhodně to nebyl žádný nepřežitelný chlívek.
Ale nyní konečně k věci. Z několika na sobě nezávislých zdrojů jsem se dozvěděla, že matka té dceřiny kamarádky s prominutím „chlastá první ligu“.Mají pár metrů od domu obchod, kam chodí denně nakupovat, znám se s jednou prodavačkou od tama…prý je to litr až dva vína denně :oops: I jinde jsem ledacos zaslechla…
Omlouvám se za anonym, pokud by nebyl možný prosím o smazání zakládajícího příspěvku. Děkuji.

Tak pozvi maminku kamarádky na skleničku a uvidíš, kde je pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat