Decapeptyl a případné těhotenství - IVF

Anonymní
25.4.20 15:45

Decapeptyl a případné těhotenství - IVF

Ahoj. Máte prosím někdo zkušenost s Decapeptylem? 23.DC jdu na kontrolní UTZ a pak bych měla začít pichat Decapeptyl. Můj dotaz zní, kdybych nějakým zázrakem v tomto cyklu byla těhotná spontánně (doktor by rozhodne zatím nic nevidel), mužu tento lék užívat? Mám ho prý na “útlum” před samotnou stimulaci na IVF (četla jsem, ze navozuje umělý přechod) děkuji :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3096
25.4.20 18:10

Neres hlouposti a ber leky jak ti lekar rekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 21:35

@Safrik mně ještě nic nerekl, teprve tam jdu a jde o mé 3. IVF a z jednoho mám syna. Takže v mém případě neřeším hlouposti, ale možnost, ze bych třeba byla těhotná a co by se stalo po Decapeptylu. Takže Ti děkuji za “přínosný” komentář, který mi je úplně k ničemu. Vím, jak IVF a vše kolem probíhá i to, ze musím brat léky, jak doktor řekne, nejsem hloupá a o dítě stojím. Zeptám se lékaře, to bude jistota

• Citovat
  • Nahlásit
3096
26.4.20 12:01
@Anonymní píše:
@Safrik mně ještě nic nerekl, teprve tam jdu a jde o mé 3. IVF a z jednoho mám syna. Takže v mém případě neřeším hlouposti, ale možnost, ze bych třeba byla těhotná a co by se stalo po Decapeptylu. Takže Ti děkuji za “přínosný” komentář, který mi je úplně k ničemu. Vím, jak IVF a vše kolem probíhá i to, ze musím brat léky, jak doktor řekne, nejsem hloupá a o dítě stojím. Zeptám se lékaře, to bude jistota

Nemas zač. Ale hloupisti resis sance otehotnet prirozene je asi minimalni ne? A jeste kdyz budes brat decapeptyl. Utlumuje funkci vajecniku. Tohle by me nenapadlo resit behem priprav na ivf.Proc si neco nalhavat. Doufej ze budes mit hodne kvalitnich vajicek a znich embrya. A ne ze otehotnis behem stimulace, kdyz se ti to prirozene nepovedlo nikdy. (Syn z ivf)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
26.4.20 17:39

V pripade, ze zacnes pichat, tak by bylo lepsi si davat pozor, protoze hormony muzou pro pripadny plod byt rizikove..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 08:08

@Safrik asi nechápeš situaci a zbytečně ze mě děláš “zoufalku”. Já zatím stimulaci neprochazim. Tu začnu nejdřív po kontrole. CAR byla uzavřena pro současnou situaci a mně volali až před par dny, ze můžeme znovu začít. Neznáš mou situaci a ani důvod, proč jsem neotehotnela prirozene. U nás není úplně vyloučené, ze by se to nemohlo povest, ale jsou zadání faktory, které to pravděpodobně způsobují. Náhoda je blbec, jak se říká a nikdy nevíš. To je cele. Zajímala mě zkušenost někoho, kdo třeba řešil podobnou situaci nebo ho ta možnost taky napadla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 08:09

@Serafina01 děkuji za reakci, poradím se s lékařem :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 08:14

@Safrik a ještě, kdyby sis můj dotaz přečetla poradně, tak bys zjistila, ze s Decapeptylem začnu cca 23. den cyklu i možná dele. Takže kde stojí, ze chci otěhotnět při IVF ještě prirozene? Dotaz zněl, ze bych na kotrolu už teoreticky mohla jít těhotná, ale v tomto dni by lékař nic nemohl ještě vidět, aby řekl, ze to rozjíždět nebudeme a pockame další mesic. Asi jsi nepochopila dotaz. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 09:14
@Safrik A jeste kdyz budes brat decapeptyl. Utlumuje funkci vajecniku. Tohle by me nenapadlo resit behem priprav na ivf.

A ještě tohle :lol: vážně myslis, ze bych se snažila otěhotnět, až při užívání decapeptylu, který navozuje umělý přechodu, tudíž jak píšeš utlumuje f-ci vaječníku? :lol: to snad ne. Zrušili nám IVF na nedohledno, logicky jsme se tedy snažili prirozene, možná se povedlo, možná ne. V tom mi zavolali, ať prijdu 23. DC. a začneme utlumovat a následně stimulovat. (Už po styku v době ovulace).Tak pořad nevím, co je tak hloupého na mem dotazu.
U syna jsem toto řešit nemusela, protože jsme si od začátku v daném cyklu dávali už pozor, když mělo dojít na Decapeptyl, v té době žádný Covid nebyl a nic nám nezrusili :zed: teď nikdo nevedel, zda to bude na mesic, dva nebo nám půl roku

• Citovat
  • Nahlásit
13.5.20 20:20

Ahoj, nevím, zda je to stále aktuální, ale vím o čem mluvíš. Aktuálně mám za sebou 8 i měkčí decapeptyl a sama řeším, zda jsem či ne těhotná. Ovulaci jsem měla 1.5. a první injekce proběhla 6.5. To bylo bez dance zjistit zda jsem možná těhotná… sice máme dceru přirozeně, ale o další mimčo se snažíme více než 2.5 roku. Zatím jsem zjistila, ze decapeptyl by na případně tehotenstvi nemel mít vliv, takže se uklidňuji, ze to tak opravdu je. Minulý rok jsem musela ve 13. tt na indikovaný potrat kvůli genetickým vadam a tak mám o to větší obavy. Snad se opravdu nic neděje. Dnes jsem měla dostat menstruaci a zatím nic… Tak uvidím. Držím palce🤩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
14.5.20 08:21

@LuckyLucy111 decapept. oddaluje menstruaci.Mne o 6 dní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 23:36
@LuckyLucy111 píše:
Ahoj, nevím, zda je to stále aktuální, ale vím o čem mluvíš. Aktuálně mám za sebou 8 i měkčí decapeptyl a sama řeším, zda jsem či ne těhotná. Ovulaci jsem měla 1.5. a první injekce proběhla 6.5. To bylo bez dance zjistit zda jsem možná těhotná… sice máme dceru přirozeně, ale o další mimčo se snažíme více než 2.5 roku. Zatím jsem zjistila, ze decapeptyl by na případně tehotenstvi nemel mít vliv, takže se uklidňuji, ze to tak opravdu je. Minulý rok jsem musela ve 13. tt na indikovaný potrat kvůli genetickým vadam a tak mám o to větší obavy. Snad se opravdu nic neděje. Dnes jsem měla dostat menstruaci a zatím nic… Tak uvidím. Držím palce🤩

Ahoj, už mám rozjetý nový cyklus IVF, dlouhý protokol a doktorovi jsem své obavy řekla a prý to vůbec nevadí ikdybych těhotná už byla a začala pichat injekce :palec: prý tam i nedávno měli případ, ze paní nakonec byla prirozene těhotná, protože decapeptyl muže navodit i druhou ovulaci v cyklu :lol: já jsem těhotná nebyla, ale uklidnilo mě to a bez černého svědomí jsem mohla začít decapeptyl užívat. Teď už jsem přidala Gonal a začíná samotná stimulace :palec: taky držím palce a děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
15.5.20 06:45
@Anonymní píše:
Ahoj, už mám rozjetý nový cyklus IVF, dlouhý protokol a doktorovi jsem své obavy řekla a prý to vůbec nevadí ikdybych těhotná už byla a začala pichat injekce :palec: prý tam i nedávno měli případ, ze paní nakonec byla prirozene těhotná, protože decapeptyl muže navodit i druhou ovulaci v cyklu :lol: já jsem těhotná nebyla, ale uklidnilo mě to a bez černého svědomí jsem mohla začít decapeptyl užívat. Teď už jsem přidala Gonal a začíná samotná stimulace :palec: taky držím palce a děkuji :srdce:

Ahoj,
tak já zatím píchám decapeptyl a zuby va mi jeste 5 injekci. Menstruaci zatím nemam, ale myslím, ze ani těhotná nejsem. Dnes budu pro jistotu volat doktorovi a snad bude vše v poho a neoddali se to nějak. Budu ráda, když se podělíš o to, jak pokračuješ. Přeci jen řešit to s někým, kdo prožívá v danou chvíli totéž je jiné než s někým kdo to nikdy nezažil… Můžeš si mě přidat i jako přítele. Jsi tu anonymně a tak ja nemůžu. Zatím držím palce a myslí pozitivně :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
15.5.20 08:27

@LuckyLucy111 jeee,tak to mame podobné. Já 6 injekci a ve ctvrtek si jedu pro gonal🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 19:02

@LuckyLucy111 @Serafina01 holky tak já jedu už 3. balení Decapeptylu (dnes 17.injekci) a zároveň se třetím balenim jsem začala pichat ten Gonal. Dnes 3. dávku :) jen teda trochu zlobí MS, stále bezi. Normálně to vypadalo, ze skoncila a dnes je to 10. den a zase celkem dost, takže nevím. Po telefonu mi řekli, ze se uvidi v pondělí na kotrole, co se děje. Tak snad nebudeme muset přestat se stimulaci. Ale nevím, zrovna s tímhle jsem nikdy problém neměla. @Serafina01 jaky mas protokol, ze zacinas s Gonalem už tak brzy? :) krátký? Já si ten krátký u sebe už nepamatuji, ten jsem měla před par lety úplně poprvé

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat