Dědí se porodní váha miminka?

50
16.8.21 10:00

Dědí se porodní váha miminka?

Zdravím :kytka:
Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Já měla při narození cca 3,8 Kg a partner skoro 5 Kg :) Myslíte, že naše dítě bude taky velké nebo to na to nemá žádný vliv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32445
16.8.21 10:02

Na stoprocent ti to neřekne nikdo. Pravděpodobně bude dítě větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
16.8.21 10:04

Dědí, alespoň podle slov doktorky, která řešila váhu mé dcery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19529
16.8.21 10:07

Porodní váha se spíš nedědí, ale dítě, které má 5kg porodní váhu pravděpodobně v dospělosti nemá 160cm a 50kg, takže dítěti logicky předá i své „větší“ geny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32490
16.8.21 10:13
@unuděná píše:
Porodní váha se spíš nedědí, ale dítě, které má 5kg porodní váhu pravděpodobně v dospělosti nemá 160cm a 50kg, takže dítěti logicky předá i své „větší“ geny.

tak znám dítě, které mělo kolem šesti kil po narození a teď v dospělosti vypadá jak z koncentráku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19529
16.8.21 10:13
@vokishka píše:
tak znám dítě, které mělo kolem šesti kil po narození a teď v dospělosti vypadá jak z koncentráku.

Těhotenská cukrovka? Nebo nějaký jiný zdravotní problém? Určitě to není obvyklé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2843
16.8.21 10:14

U nás v rodině to docela sedí, z matky na matku. Váha v partnerově rodině u nás roli nehrála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32490
16.8.21 10:18
@unuděná píše:
Těhotenská cukrovka? Nebo nějaký jiný zdravotní problém? Určitě to není obvyklé.

nevím, nepídila jsem se po tom,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.8.21 10:37

@Jaja08 Nedědí, somatotropin přebere svojí funkci až v jednom roce dítěte, pak se projevuje genetická výbava ohledně velikosti. V těhotenství ovlivňuje růst inzulin, záleží tedy na výživě - fce placenty, eventuální těhotenská cukrovka atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10058
16.8.21 10:42

Mně bylo řečeno, že to dědičné je. Ale jistotu nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8833
16.8.21 11:02

@Jaja08 Myslím, že to možné je. Aspoň znám dva páry, u kterých se řešily malé míry (hlavně váha, ale i délka) plodů, na hranici normálu. Obě děti se narodily v termínu nebo lehce po termínu s váhou kolem 2400g a délkou pod 50cm. Chlapeček to dohnal během kojeneckého věku, holčička ještě ve dvou letech vypadala jako z koncentráku. Přitom rodiče chlapečka jsou velmi vysocí s normální postavou (ani hubení, ani tlustí), rodiče holčičky jsou výškově i váhově lehce nadprůměrní. Čili oba páry by měly mít děti spíš větší, navíc měly obě matky těhotenskou cukrovku. V obou případech tuto anomálií děti podělily po svých otcích. Nutno dodat, že jsou jinak zdravé a šikovné a dřív nebo později se srovnaly s vrstevníky.
U nás v rodině (opět ze strany otců, u mých dětí z obou stran) se zase dědí porodní váha ke 4kg, takže nad 50 percentil, přičemž dětem až do mladšího školního věku růstová křivka stabilně klesá. Můj muž začal prý růst až kolem 10 roku, synovec (dítě vysokých rodičů) byl až do 13 let nejmenší že třídy a až v těch 13 se začal vytahovat. Chlapi z rodiny, co už jsou dospělí, mají mezi 180 a 190cm, dospívající děti k této výšce taky směřují, předškolní a mladší školní děti jsou prťata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
759
16.8.21 11:06

U nas to sedi celkem. Starsi syn je do manzela a mel pres 4kg, mladsi je spis na me a mel krasnych 3,6…zalezi do jake strany se vrtne. urcite to neni matka-matka..je to o tom zda je do manzelove nebo do tvoji strany, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
16.8.21 11:06

@Jaja08 U nás to nebylo. Ja měla 4,10kg, přítel 3,6kg a náš syn se narodil s 2,92 kg 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1338
16.8.21 11:17

U nás se v ženské linii „dědí“ děti s malou porodní váhou - pod 2 500g už několik generací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
16.8.21 11:31

Já se narodila s vahou 2,4 kg. a moji kluci měli 2,7 a 2,8 kg., takže také menší :) Teď jsem v 7. měsíci těhotenství, téměř bez břicha, což gynekoložka přisuzuje právě mé nízké porodní váze, takže tam asi genetika nějakou roli hraje :) Manžel byl naopak větší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat