Dědické řízení a šikana od matky a sestry

Anonymní
29.10.20 22:19

Dědické řízení a šikana od matky a sestry

Ahoj, prichazim z dotazem. A možná se jen trochu vypovídat.. Před 4 měsíci se mi zabil tatínek (krásných 50 let - po odchodu mojí matky, která si našla jiného chlapa - také táta od rodiny s 2 dětmi). Bohužel to táta vyřešil tím nejhorším možným způsobem.. Ale k věci zůstala jsem já se sestrou (17let), která se ze začátku stavěla k matce s odporem a nezájmem. Protože jediné o co matce jde je majetek a peníze.. Jde doslova přes mrtvoli.. Hned druhý den po tátově smrti začala řešit peníze a majetek s úplně kamennou tváří..Matka ji bohužel nějakým způsobem napovídaly bůh ví co a stáhla “na svou stranu”. Doma jsem v celém baráku sama, Máti žije s tím svým chlapem bůh ví kde a sestra se odstěhovala k jejímu příteli. Problém je v tom, že sem obě dochází třeba každý druhy den a opravdu jen proto aby mě psychicky šikanovali, vyhrožovali mi a vydírali mě. Vše jen kvuli majetku- každý má nárok na nějakou část domu. Dědické řízení je odloženo do sestřiych 18 což bude cca půl roku. Minuly týden mě dokonce sestra strčila ze schodů.. Chtějí mě vyštvat z domu aby se mohl prodat a měli z toho pak peníze. Vyhrožují mi i tím že pujdou na policii s tvrzením že můj přítel u nás v domě bere peníze a moje kamarádka s mým bratrancem jí poškodili auto.. samozřejmě nic z toho pravda není.. a to ani nemluvím o tom co mi jsou schopné říct… Dnes s matkou dokonce přišel i její bratr který mě hned ve dveřích a po pozdravu zavalil holdou nádávek ve stylu že jsem fracek a parchant a bůh ví co ještě. moje otázka zní řešil jste někdy někdo něco podobného přes policii? Po případě jakou mám šanci že uspěji bez nějakých důkazů? Jen s mým tvrzením..?? Jsem studentka VŠ..

Příspěvek upraven 30.10.20 v 01:35

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
300
29.10.20 22:32

Pekna rodinka, bola by som zvedava na pohlad druhej stranu. Sestru zo schodov nestrci niekto len tak 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
29.10.20 22:32

Vše nahrávat, vše zaznamenat a dobře uschovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 22:33

Tak to bohužel nevím jak poradit, jediný co mě napadá, tak si po taji nahrát na diktafon v telefonu či natočit jak se k vám chovají…

• Citovat
  • Nahlásit
5510
29.10.20 22:35

No a dům je teda koho? Rodiče už byli rozvedení? Já bych si asi hledala jiný bydlení. Nebo co jsi s tím domem zamyslela. Peníze na vyplacení zbytku rodiny asi nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.10.20 22:37

@Gita17 věřte že strčí, takovou povahu bohužel má. několikrát na mě zaútočila i před tím, ještě když byli rodiče spolu.. jen protože jsem “neposlechla” Zametala jsem schody a ona mě několikrát vyzvala že je zametat prostě nebudu protože mám jít do svého pokoje a zůstat tam. Když jsou tu nemohu si jít uvařit ani čaj. Prostě jí vadí moje přítomnost. Na nadávky a urážky většinou nereaguju nebo je sklidným hlasem územním a to je pak ještě horší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.10.20 22:40

@JancaS84 Dům je v součást dědického řízení - rozvedení nebyli. Matka má 4/6 a my dvě každá 1/6. Záleží kolik by po mě chtěli. Součástí dědictví je i byt, kde máme každá 1/3. O to jim právě jde abych šla a k prodeji přistoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3633
29.10.20 22:42

Prodejte dům, penize rozdělte na 3 díly, pokud nemáš na vyplacení a uz se s nima nemusíš nikdy vidět. Já osobně bych asi nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.10.20 22:43

@spetrs To mě napadlo také ale dávají si pozor, po každé když mám telefon někde poblíž tak nic. To a samé když tu se mnou někdo je - kamarádka, přítel, babičky - už si dávají pozor. A nic se nedeje jen když jsem sama..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6085
29.10.20 22:43

No a ty s tím domem zamýšlíš co? Chceš je vyplatit? Protože jakožto spolumajitelky domu tě budou moct šikanovat dál, to už bych radši udělala to, co chtějí ony - prodat a rozdělit peníze dle vlastnických podílů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.10.20 22:45

@sediza Je mi z toho všeho prostě zle.. Nikdy by mě nenapadlo co majetek dokáže udělat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.10.20 22:47

@Michelle_M Kdyby bylo na mě. Zkusila bych je vyplatit. Nejhorší je, že celé dědictví se začne řešit nejdřív za půl roku. A tohle začíná být opravdu neúnosné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
29.10.20 22:50
@Baffyna píše:
@spetrs To mě napadlo také ale dávají si pozor, po každé když mám telefon někde poblíž tak nic. To a samé když tu se mnou někdo je - kamarádka, přítel, babičky - už si dávají pozor. A nic se nedeje jen když jsem sama..

Člověk nemusí být úplně sám. 8)
https://www.datart.cz/diktafony.html?…
Důkazy, důkazy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6085
29.10.20 23:03
@Baffyna píše:
@Michelle_M Kdyby bylo na mě. Zkusila bych je vyplatit. Nejhorší je, že celé dědictví se začne řešit nejdřív za půl roku. A tohle začíná být opravdu neúnosné..

No a čím si teda ty dvě pomůžou, když tě z toho domu vyštvou? Stejně s ním nemůžou nijak nakládat dřív, než to řízení proběhne a peníze potom dostanou tak jako tak - buď od tebe, nebo z prodeje domu. Ale popravdě řečeno, tobě se s nimi chce dohadovat na vyplácení? Je ti jasné, že tě budou chtít sedřít z kůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.10.20 23:08

@Michelle_M Samozeejmě že nechce, na druhou stranu nemám potom úplně kam jít.. studuji a mám 3 kočky. Na brigády chodím ke škole - privydelavam si už par let.. Mysela jsem že kdybych je nějak zkusila vyplatit měla bych aspoň zázemí, především vzpomínku na něco co táta cely život budoval pro mě ten dům má nesmírnou hodnotu díky tátovi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama