Mrzí mě průběh dědického řízení

Anonymní
10.11.20 20:24

Dedicke rizeni mrzi me to

Dobry den. Mamce umrel tatinek a resi se dedicke rizeni. Mamka ma jeste jednoho bratra a domlouvaji, co udelaji s domeckem po dedovi. Jeden zajemce by byl a to moje sestrenice respektive, mamcinyho bratra dcera. Ona ma jeste nejake placeni uveru a proto mamka na to, ze po neteri nebude chtit vyplaceni cele castky, ale jen cast, pry nebude zadluzovat jeste vic neter a navic na domecku bude potreba celkova rekonstrukce, takze si bude muset vzit hypoteku. Mamka rikala, ze tu cast by mezi me a meho bratra podelila. Mam v budoucnu v planu si poridit sve bydleni, doposud jsem v najmu a hypoteka me stejne nemine. Abych se dostala k tomu, proc to pisu. Strasne me to od mamky ranilo. Zadluzovat neter nechce a co ja? Jsem z toho vselijaka. Vim, ze to moje vec neni, ale strasne me to od mamky zaskocilo. Mame spolu hezky vztah, tak o to vic jsem zaskocena. Co byste zeny delali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5611
10.11.20 20:29

Nic, bych nedelala. Nemusela si dostat taky nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
10.11.20 20:31

V klidu bych si s ní o tom promluvila, že by se ti peníze hodily jako základ hypotéky. Nemovitost bych ocenila a půlku hodnoty ať je zaplaceno tvoji mamce a následně rozděleno mezi tebe a bráchy.
Prostě bych s mamkou v klidu hodila řeč. Možná jí to ani nedošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
10.11.20 20:33

Kdyby me to trapilo, tak bych se na to zeptala mamky a ne emimina. Ale dedictvi bude mamy, to ze je deli mezi tebe a bratra je od ni hezke. Podekovala bych a vic nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
10.11.20 20:33

Blbě řečeno z právního hlediska ty nejsi žádný dědic…Pokud mámě umřel tatínek, tak je dědic ona a může si s dědictvím dělat, co chce…pokud má bratra on také, to si řeší oni dva mezi sebou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
10.11.20 20:36

Mne osobne spis vadi, kdyz se lidi zacnou pri dedictvi chovat jak supi, navic je to mamcin podil a kdyby to rozfofrovala za pozlaceny rousky, tak ti to imo muze byt jedno ne? Bych spis chtela, at si to necha a po covidu si udela dovolenou, ale ona i tak chce podelit deti a ty jeste budou prskat, ze mohli mit o dve jablicka vic a jak to neni fer? Fer neni, ze mame umrel tata a za to, ze se sveho dedictvi v podstate celeho vzda pro vas a neter, ji misto vdeku cekaji hrabive ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 20:43
@Nicole 1234 píše:
V klidu bych si s ní o tom promluvila, že by se ti peníze hodily jako základ hypotéky. Nemovitost bych ocenila a půlku hodnoty ať je zaplaceno tvoji mamce a následně rozděleno mezi tebe a bráchy.
Prostě bych s mamkou v klidu hodila řeč. Možná jí to ani nedošlo.

Asi jo, treba ji to nedoslo. Promluvim s ni v klidu. Urcite na to prijde rec

• Citovat
  • Nahlásit
2059
10.11.20 20:43

Normalne bych si s ni o tom promluvila. V cem je problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
10.11.20 20:44

Já tě chápu, něco jiného by bylo, kdybyste byli jako rodina zajištěni, ale takto… V klidu bych s mamkou promluvila, že vám by se ty peníze hodily také… Na druhou stranu kromě toho, že to je dědictví mamky, tak i sestřenice investuje do rodinneho majetku, stavba nového domu by ji asi vyšla levněji, tak je mamka možná ráda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
10.11.20 20:45

A problém je kde? Dostaneš část, nemusis dostat ani korunu. Fakt lidi by radsi znicili rodinu, jenom aby náhodnou nekdo nedostal vic :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
10.11.20 20:46

Sama píšeš, že už sestřenice má nějaký úvěr plus dá další peníze tvojí mamce za barák a rekonstrukce taky nebude zadarmo. Ty nepíšeš nic o tom, že už by si byla nějak zadlužená z toho mi vychází, že sestřenice je na tom finančně pořád hůř jak ty, která dostaneš část peněz z baráku. Tvoje mamka není povinná ti dávat nějaké peníze. Naprosto tvoji mamku chápu, nechce ždímat rodinu. Ty by si měla být ráda, že ti vůbec něco chce dát, taky by si je mohla nechat pro sebe a užít si je ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3945
10.11.20 20:46

Z právního hlediska si máma samozřejmě se svým dědictvím může dělat, co chce. Z morálního mi přijde trochu zvláštní upřednostnit neteř před vlastními dětmi. Asi bych mámě v klidu řekla, že mě její rozhodnutí zaskočilo. Že sestřenici ten dům přeju a chápu, že bude potřebovat každou korunu na rekonstrukci, ale jestli si máma uvědomuje, že já si taky časem budu bydlení pořizovat a budu se kvůli tomu muset zadlužit. Třeba jí to nedošlo.

Přijde mi, že nejde ani tak o ty peníze, jako spíš o pocit, že jsi pro mámu méně důležitá než sestřenice. A tohle je potřeba si vyříkat, jinak to mezi vámi zůstane stát napořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
10.11.20 20:49

Já asi nějak nechápu, co řešíš. Mamka něco zdědí, v rámci pomocí rodině se rozhodne, že nebude nárokovat plnou částku. To je od ní moc pěkné. Pak chce nabyté peníze rozdělit mezi tebe a tvého bratra a tobě vadí, že dostaneš málo? Styd se. Buď ráda, že ti chce vůbec něco dát a podekuj. Je to její dědictví a může si s ním dělat, co chce. Sama píšeš, že i sestřenice si bude muset půjčit na rekonstrukci. Ty si půjčíš taky. Tak kde je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
10.11.20 20:49

Nechápu… nejsi dědic, tím je tvoje mamka a její sourozenec. Uvědom si, že tvoje mamka by za ty peníze taky mohla jet třeba na dovolenou nebo zrekonstruovat svoje bydlení, poridit si nejake vybaveni,.. a vy byste s brachou mohli tal utřít. Ne, ona vás chce podělit a tobě je to ještě málo???
A druha vec - pokud domek je stary a potrebuje velkou rekonstrukci, mohl by se zajemce o koupu shanet dlouho a hodnota by klesala, takze byste na tom mohli byt stejne ne-li hur. Co si budeme.. rekonstrukce někdy stojí víc, než stavba nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
10.11.20 20:50
@Kassy píše:
Z právního hlediska si máma samozřejmě se svým dědictvím může dělat, co chce. Z morálního mi přijde trochu zvláštní upřednostnit neteř před vlastními dětmi. Asi bych mámě v klidu řekla, že mě její rozhodnutí zaskočilo. Že sestřenici ten dům přeju a chápu, že bude potřebovat každou korunu na rekonstrukci, ale jestli si máma uvědomuje, že já si taky časem budu bydlení pořizovat a budu se kvůli tomu muset zadlužit. Třeba jí to nedošlo.Přijde mi, že nejde ani tak o ty peníze, jako spíš o pocit, že jsi pro mámu méně důležitá než sestřenice. A tohle je potřeba si vyříkat, jinak to mezi vámi zůstane stát napořád.

Mám na to úplně stejný názor. Moje matka se podobně kdysi vzdala dvou lukrativních nemovitostí ve prospěch příbuzných. Máme s nimi velmi hezký vztah, jsou to nesmírně hodní lidé, ale já a moji sourozenci jsme prostě zásahem matky nedostali nic. Dodnes to mezi námi a matkou visí jako nedoresena krivda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat