Dědické řízení po otci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 16:05
Dědické řízení po otci

Můj otec před smrtí, přepsal svůj veškerý majetek na svou manželku. Pri dědickém řízení se to počítá jako společný majetek obou nebo my, děti, nemáme na nic nárok? Díky za info.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šáruší
Závislačka 3510 příspěvků 26.06.19 16:08

Pokud to na ni přepsal za života, neměl majetek není co dědit. Takže nemáte na nic nárok.

Monchichik
Echt Kelišová 9029 příspěvků 26.06.19 16:11

No nemůžeš počítat něco jako společný majetek, když to přepsal na někoho jiného, takže je vlastníkem někdo jiný. Pokud otec nic nevlastní, nemáte co dědit.

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 26.06.19 16:16

Pěkná zlatokopka, ta manželka :nevim:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 26.06.19 16:21
@Bubla_Bučková píše:

Tezko rict, mozna k tomu mel otec nejaky duvod a deti se ted jen vztekaji :nevim:

samá práce
Závislačka 2892 příspěvků 26.06.19 16:25
@Bubla_Bučková píše:

Proč. Taky se to vysvětlit, že děti se ozvali otci jen jednou měsíčně smskou, kdy přijdou alíky a teď by po něm ještě rádi dědili. Koneckonců jednu takovou znám. Holt si tatík našel ženu, která si zasloužila jeho pozornost i po smrti. To jen tady se předpokládá, že rozvedený muž musí cálovat bejvalý rodině furt i když se k němu chovají přezíravě. ;)

Šáruší
Závislačka 3510 příspěvků 26.06.19 16:28
@Bubla_Bučková píše:

Taky nesouhlasím, člověk si může se svým majetkem naložit tak, jak chce. patří jen jemu, ne jeho dospělým dětem. Pokud chce vše dát své manželce, je to jeho výsostné právo. Třeba je ta manželka anděl a děti čertíci, to přeci nemůžeš vědět. Každopádně je to jeho majetek a může si ho za života dát třeba mraveništi a nikdo nemá právo ho soudit.

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 26.06.19 16:33
@Šáruší píše:
Taky nesouhlasím, člověk si může se svým majetkem naložit tak, jak chce. patří jen jemu, ne jeho dospělým dětem. Pokud chce vše dát své manželce, je to jeho výsostné právo. Třeba je ta manželka anděl a děti čertíci, to přeci nemůžeš vědět. Každopádně je to jeho majetek a může si ho za života dát třeba mraveništi a nikdo nemá právo ho soudit.

To jo, já třeba nečekám nic a taky se moc nestarám. Já to brala tak, že jsou překvapený, tak to nečekali. Ale jako důvod měl určitě „starý“ pan, to je jasný.

Hanney
Závislačka 2789 příspěvků 26.06.19 16:37
@Anonymní píše:
Můj otec před smrtí, přepsal svůj veškerý majetek na svou manželku. Pri dědickém řízení se to počítá jako společný majetek obou nebo my, děti, nemáme na nic nárok? Díky za info.

pokud přepsal veškerý majetek za života na manželku, zemřel jako nemajetný. Není co dědit.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 26.06.19 16:42

Mám v okolí podobný případ. Známá se x let starala o nemocnou maminku. Po její smrti zjistila, že už kdysi dávno vše přepsala na její sestru, která na ní ale kašlala. Říct na čí straně je v tomhle případě morálka je dost těžké. Každopádně ta známá nedostala nic.

Lalelale
Závislačka 4977 příspěvků 26.06.19 16:48
@Serpentini píše:
Mám v okolí podobný případ. Známá se x let starala o nemocnou maminku. Po její smrti zjistila, že už kdysi dávno vše přepsala na její sestru, která na ní ale kašlala. Říct na čí straně je v tomhle případě morálka je dost těžké. Každopádně ta známá nedostala nic.

by mě zajímalo, co k tomu ty lidi vede, vlastně „vydědit“ dítě, které se jako jediné zajímalo a staralo. Podobných případů bych dokázala jmenovat několik.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 26.06.19 17:02

@Lalelale To, že nečekají že se na ně ti na které ten majetek přepíšou, vyprdnou. Nikdo neví co bude. :nevim: Já mám v okolí ještě jeden podobný případ a tam dotyčná vše přepsala za života, aby se děti po smrti nehádaly o peníze. U jednoho dítěte myslela, že dostane od movitých rodičů partnerky (což se nestalo) a tak jeho jediného vynechala, protože by jinak musela nemovitosti prodat a rozdělit peníze namísto těch budov. No a tak jeden potomek ostrouhal, stará se o dotyčnou on a ještě jeden sourozenec, ostatní se staví jednou do roka na návštěvu. Zajímavé je, že co jsem tak slyšela, tak nejde o nic výjimečného.

Lalelale
Závislačka 4977 příspěvků 26.06.19 17:11

@Serpentini sice mi není nic do toho, jak si kdo vyřešil majetek, ale spoléhání se na to, že někdo něco dostane od cizích rodičů partnerky, mi prostě nepřijde fér. trochu mi to připomíná jeden dost smutný případ v okolí, kdy žena chtěla po rodičích, aby vydědili ostatní sourozence, jelikož její sourozenci si už na své domy našetřili a ona neměla nic, a tedy jí přišlo nefér, aby se o dům měla dělit. Ale ještě k tomu starání se, v okolí právě spíš šlo o to, že majetek přepsali na někoho, kdo už v té době se zrovna moc nezajímal. to je pro mě to nepochopitelné.

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 26.06.19 17:14

@Lalelale ano klasika… Tvůj manžel má dobrou práci. Nebo vy máte pěkné auto (služební) a bydlení (hypotéka na100 let), tak nic nepotřebujete :mrgreen:

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 26.06.19 17:20
@Lalelale píše:
by mě zajímalo, co k tomu ty lidi vede, vlastně „vydědit“ dítě, které se jako jediné zajímalo a staralo. Podobných případů bych dokázala jmenovat několik.

Třeba protože ti, co se starají, to přece dělají jako samozřejmost.

Ty, co se nestarají, je potřeba si koupit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama