Dědičnost mého dítěte s rozštěpem

Napsat příspěvek
116
12.3.17 14:53

@Anna766 děkuju za reakci. U nás v rodině to nikdo nemá, až na mě padl ten rozdvojený lalůček. Tak to asi moc šancí, nebude, že by to dítě mělo. na plodovou bych taky asi nešla, už z důvodu te jehly :oops:
Koukala jsem kde všude genetika, nejbližší je v Plzni, přímo to centrum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85423
12.3.17 15:07
@Veju123 píše:
@Anna766 děkuju za reakci. U nás v rodině to nikdo nemá, až na mě padl ten rozdvojený lalůček. Tak to asi moc šancí, nebude, že by to dítě mělo. na plodovou bych taky asi nešla, už z důvodu te jehly :oops:
Koukala jsem kde všude genetika, nejbližší je v Plzni, přímo to centrum.

Tam jsem přímo byla.Ale už je to 15 let. Nevím jestli je to stejné. Dnes může být hodně věcí jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
12.3.17 16:53

@Anna766 asi to prubnu ať vím. Děkuju! Ale jak to tady čtu, nebude to procento tak velký. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
12.3.17 16:55

@Anna766 a platila jste něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85423
12.3.17 22:09
@Veju123 píše:
@Anna766 a platila jste něco?

Ne nic, poslal mě ovšem sám gynekolog. Jestli se to platí jinak, to ovšem nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
12.3.17 22:38

Moje tchyne se narodila s rostepem celeho patra, dnes ma jizvu pod nosem a nejak dodelane predni zuby, ale kdyby nemela tu jizvu ( svisla pod nosem, tenoucka), uz by to nikdo nepoznal a to ji operovali pred 60 lety. Ma dva syny, starsiho, ten ma pod nosem jen naznak jakoby svisle carky, jinak nic -ten ma 3 deti ( dve dcery a syn) a ty nemaji nic. A mladsiho ( muj pritel) ten nema zadny naznak rostepu, lalucek ma v poradku, spolu mame syna, ten je v poradku a cekame druheho kluka, na.1 scg vse v poradku a na druhem uvidim no. Byli jsme u obou na genetice a bylo mi receno, ze rostepova vada rtu neni duvod k ukonceni tehotenstvi, ze je dnes dobre operovatelna…a riziko jsme meli u prvniho ditete okolo 7% a u druheho okolo 4%.
Kecala bych, kdybych rekla, ze strach nemam, ale prďolku bych urcite kvuli tomu pryc nedala, i kdyz ludra tchyne ma jiny nazor. Je to byvala zdr. sestra a nesnasim ji uz kvuli tomuhle, protoze mi rekla, ze kdyby TO melo rostep, tak to dam pryc, kdyz jsme ji rekli, ze jsem tehotna a rekla mi to u obou deti. Kdyz jsme sli u prvniho ditka na scg., byli jsme rozhodnuti si dite nechat a bojovat…u druheho to same, jsou mnohem horsi vady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21434
13.3.17 07:09

@Petája Hodně štěstí a děkuju za příspěvek. Ráda čtu, že by někdo o své dítě s rozštěpem bojoval. Na tchýni se nezlob, asi nemá hezké vzpomínky na dětství, ale ono nejde vůbec srovnat kvalitu života dítěte s rozštěpem před šedesáti lety a dnes. Hezký den všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
13.3.17 07:53

@Petája to je mi líto, že tchýně je taková 8o. Dítě bych samozřejmě také pryč nedala, jen mě to zajímalo a hlavně být na něco připravená. Na gyndě to zkusím nadhodit :palec:
Děkuji za příspěvek a přeji ať je vše v pořádku, krásný slunečný den! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 08:14

@hanka.br. Vystava je tvoje a oni te neinformuji, kde zrovna je? Takze asi nevis, kdy a kam bude putovat(je-li vubec putovni?)? Nema treba nejaky stranky? Docela by me jeji tema zajimalo. Diky! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21434
13.3.17 15:43

Výstava

@CaravaggioDaMerisi píše:
@hanka.br. Vystava je tvoje a oni te neinformuji, kde zrovna je? Takze asi nevis, kdy a kam bude putovat(je-li vubec putovni?)? Nema treba nejaky stranky? Docela by me jeji tema zajimalo. Diky! :)

Psala jsem, že výstava je moje dítě a to víš, v ideálním světě bych asi věděla naprosto přesně, kde se zrovna nachází. Ale tohle nechci rozebírat. Její téma a její myšlenka směřuje k tom, aby se široká veřejnost seznámila s výsledky moderních metod léčby rozštěpů obličeje a aby se poněkud zmírnily předsudky o tom, že rozštěpoví pacienti mají v obličeji stigma, které z nich dělají sociálně vyčleněné jedince, jak o tom nedávno promluvila paní doktorka Dušková v Sama doma. To je důvod, proč se stále velké procento maminek raději rozhodne pro UPT, obávají se o kvalitu života svých dětí. Výstava dokládá, že navenek rozštěp kvalitu života ovlivnit nemůže, pokud je takové přesvědčení i uvnitř rozštěpového pacienta. Ale tohle už není úkol pro lékaře, jako spíše pro rodiny a taky pro nás všechny, kteří rodinám pomáháme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
13.3.17 19:30
@hanka.br. píše:
Psala jsem, že výstava je moje dítě a to víš, v ideálním světě bych asi věděla naprosto přesně, kde se zrovna nachází. Ale tohle nechci rozebírat. Její téma a její myšlenka směřuje k tom, aby se široká veřejnost seznámila s výsledky moderních metod léčby rozštěpů obličeje a aby se poněkud zmírnily předsudky o tom, že rozštěpoví pacienti mají v obličeji stigma, které z nich dělají sociálně vyčleněné jedince, jak o tom nedávno promluvila paní doktorka Dušková v Sama doma. To je důvod, proč se stále velké procento maminek raději rozhodne pro UPT, obávají se o kvalitu života svých dětí. Výstava dokládá, že navenek rozštěp kvalitu života ovlivnit nemůže, pokud je takové přesvědčení i uvnitř rozštěpového pacienta. Ale tohle už není úkol pro lékaře, jako spíše pro rodiny a taky pro nás všechny, kteří rodinám pomáháme.

Moc krasne jste to napsala, hlavne ten zaver :srdce:  :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 08:42

@hanka.br. No jo, idealni svet.. chapu a vlastne znam i z praxe. Hlavne ze je ale vystava realizovana! Mela jsem spoluzacku s rozstepem - na pohled to bylo znat, ale nic strasnyho, trosku to ovlivnovalo i jeji vyslovnost, ale psychicky to byla snad nejvyrovnanejsi osoba z oboru, moc fajn holka. Vsichni ji brali jako kohokoli jinyho, dokonce ani holky se nijak nepozastavovaly, aby jeji vzhled zdrbly (ale pravda, byli jsme extremne nedrbaci obor). Takze asi i diky teto zkusenosti mam pohled na problematiku obl. rozstepu jasnej uz davno a taky uz jsem se na toto tema s par lidma pohadala - vzdycky to ale byli lidi bezdetni, coz mozna melo (mimo nedostatecne informovanosti) nejvetsi vliv na jejich nazorovou radikalitu. Proto je skvely, ze ses do toho pustila, mam za to, ze prave neinformovanost (at se to tyka cehokoli) je hlavni pricinou nejakejch nazorovejch zkratu extremismu apod.

Diky! A kdyztak sem pak treba pls postni, kde lze vystavu momentalne zhlednout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama