Dědictví jsem naštvaná a zklamaná

Anonymní
17.7.21 14:23

Dědictví jsem naštvaná a zklamaná

Ahoj všem, takže jde o to že babička odkazala svůj dům jen mojí sestřenici. Pro celou rodinu to byl velký šok, nebylo sice tajemstvím že sestřenice byla její oblíbenkýne, ale mysleli jsme si že je babička spravedlivá. Pak nastal ještě menší šok, když jsme zjistili že babička ještě za života přepsala rodinou hrobku zase jen na sestřenici. Vůbec mi to nepřijde spravedlivé a trápí mě to, sestřenice si jen tak přišla k doslova k zámku a já trčím s dvěmi dětmi v bytu 2+1 a
manžel ještě musí mít dvě práce aby jsme
vůbec splácelí hypotéku a měli i na další výdaje. Navíc jsem se dozvěděla, že sestřenice pronajala jedno patro a zkrátila si úvazek v práci. Takže ona si teď užívá a já někdy po nocích pláču. Zažili jste taky takové nespravedlivě dědictví? Ještě jen doplním, že o babičku se sestřenice nestarala, babička měla ošetřovatelku.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
3884
17.7.21 14:27

Preventivně nic nečekám a předpokládám, ze ani nic po prarodicich nedostanu.
Bylo to babičky a ta se rozhodla, sestřenice ji patrně pistoli u hlavy nedrzela, neudělaš nic

• Nahlásit
5767
17.7.21 14:27

Jo holka…nespravedlnost světem vládne :hug: A nic s tím nenaděláš.

• Nahlásit
1968
17.7.21 14:29

Můžeš to zkusit soudně napadnout. Jaká je ale šance na úspěch to si vůbec netroufám odhadnout.

• Nahlásit
1434
17.7.21 14:31

A co naděláš, bylo to rozhodnutí babičky co udělá se svým majetkem. Šlo ti jen o majetek? Jedna babička přepsala za života dům na tetu a můj otec nedostal nic a ještě jim řekla ať se spravedlivě rozdělí, když to bylo dávno přepsáno.
Druzí darovali dům jedné z tet a ho nechtěla a přepsala ho na jejího syna. Někomu to může připadat nespravedlivé, ale většinou to nikdy nebude spravedlivé.

• Nahlásit
361
17.7.21 14:32

Přesně, neuděláš nic.. Nám umřela babička - měla dědit mamka s tetou. Jenže pár měsíců na to zemřela i mamka. Měla dědit ta Teta a já s bráchou. Teta všechno shrabla a nám dala směšné drobné… Jenže to byla naše chyba, podepsali jsme ji plnou moc. Až pak jsem se mlátila do hlavy! Můžou být sebelepší vztahy ale prachy (dědictví) vždy tu rodinu rozhazi.

• Nahlásit
2779
17.7.21 14:34

No jo, babička se tak rozhodla, za života přepsala, tak je vyřešeno. Důvod k tomu, že svého pohledu, měla. Když toto kolem sebe pozoruju, tak fakt blaze tomu, kdo nic nemá.

• Nahlásit
361
17.7.21 14:34

@prokr jak by to mohla napadnout?? Nijak. Babička sepsala vůli a nazdar… S kým se má soudit, to je blbost.. :nevim:

• Nahlásit
Anonymní
17.7.21 14:35

Po mojí babičce zdědil dům jen bratranec. Měla ho mít především moje maminka se svým sourozencem. Co naděláme. Dům je celkem hodnotný, taky mě to štve, zplácíme skromný domeček. Ale snažím se to nijak nepitvat.

• Nahlásit
21661

Tvůj život sis nalajnovala sama :nevim: byla ciste babičky věc komu dá dědictví nebo jestli ho třeba rozfrca v kartách :nevim:

• Nahlásit
18126

Hele ale to je rozhodnutí, bylo, babičky. Tobě se líbit nemusí, ale je to tak. Smůla.

• Nahlásit
6447

A co jako? Respektuj přání babičky. To je hnus, že se nestydíš. Aby ses nepo kvůli penězům a majetku. Pokud ti přijde, že máš málo, tak přestaň fňukat a začni makat. A že jsi s dvěma děckama v dvoupokojovým bytě? No, tak holt mělas s druhým počkat až do většího :nevim:

• Nahlásit
1836
17.7.21 14:36

Ale ty nemáš nárok na dědictví, takže ať se ti to zdá nespravedlivé jak chce, tak nic s tím neuděláš. Mně by nenapadlo něco vůbec čekat. A nechápu proč po nocích pláčeš, to si do toho baráku investovala nebo ses podílela finančně.

• Nahlásit
52099
17.7.21 14:37
@Anonymní píše:
Ahoj všem, takže jde o to že babička odkazala svůj dům jen mojí sestřenici. Pro celou rodinu to byl velký šok, nebylo sice tajemstvím že sestřenice byla její oblíbenkýne, ale mysleli jsme si že je babička spravedlivá. Pak nastal ještě menší šok, když jsme zjistili že babička ještě za života přepsala rodinou hrobku zase jen na sestřenici. Vůbec mi to nepřijde spravedlivé a trápí mě to, sestřenice si jen tak přišla k doslova k zámku a já trčím s dvěmi dětmi v bytu 2+1 a
manžel ještě musí mít dvě práce aby jsme
vůbec splácelí hypotéku a měli i na další výdaje. Navíc jsem se dozvěděla, že sestřenice pronajala jedno patro a zkrátila si úvazek v práci. Takže ona si teď užívá a já někdy po nocích pláču. Zažili jste taky takové nespravedlivě dědictví? Ještě jen doplním, že o babičku se sestřenice nestarala, babička měla ošetřovatelku.

Jen si skodis. K cemu ti to uzirani je? Kdyz se tim budes zabyvat, zmeni se neco?
Hod to za hlavu, jsou dulezitejsi veci.

Prej a bude ti prano

• Nahlásit
1968
17.7.21 14:40
@Krista 1 píše:
@prokr jak by to mohla napadnout?? Nijak. Babička sepsala vůli a nazdar… S kým se má soudit, to je blbost.. :nevim:

To není tak úplně pravda.
Třeba přímé dědice/děti/ jenom tak vydědit nelze. Jak je to v případě vnoučat to nevím… Nebo jsou případy, kdy starý člověk odkáže majetek ošetřovateli v DD a příbuzní se potom soudí. Úplně beznadějně bych to neviděla, ale to by se musela zakl. poradit s právníkem.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat