Dědictví po zemřelém dědovi, který umřel později než syn

2
21.1.21 20:00

dědictví po zemřelem dědovi, který umřel později než syn

Dobrý den, doufám že má zde někdo podobnou zkušenost a dokáže mi poradit.
Před třemi lety mi umřela babička ta byla v manželství s dědou a dědictví se provedlo. Půlku dostal děda a jeho dcera a můj otec se dědictví ve prospěch dědečka vzdal. Rok na to následovalo umrtí mého otce, který ale neměl žádný majetek, tudiž jsem já ani můj bratr nedědili.
Před týdnem umřel i dědeček, který měl veliký obnos majetku.
A moje otázka zní jestli máme s bratrem nárok na nějaký podníl z dědečkova majetku nebo vše zdědí jeho dcera. Zatím nevíme jestli děda sepsal závěť. Ráda bych ale byla v obraze kdyby mělo dojít k nějaký konfliktům s dědovou dcerou.
Děkuji za moc za jakoukoli odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3033
21.1.21 20:02

Jsem přesvědčená že ano, ale právník nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
21.1.21 20:03

Měli byste dědit otcův podíl, vaše teta by měla mít svůj podíl. Ale jak to dopadne se uvidí, třeba byl už majetek přepsán na tetu za dědova života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19663
21.1.21 20:08

Pokud není sepsaná závěť, budete dědit otcův podíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
22.1.21 13:46

Dědíte otcův podíl, tj. dědictví půl napůl s jeho dcerou (pokud není sepsaná závěť, ta by ale měla být napadnutelná, pokud by se vás snažili z dědictví vyloučit)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
22.1.21 14:04
@Aradhell píše:
Dědíte otcův podíl, tj. dědictví půl napůl s jeho dcerou (pokud není sepsaná závěť, ta by ale měla být napadnutelná, pokud by se vás snažili z dědictví vyloučit)

Moc děkuji, už máme právníka a ten nam vše potvrdil a bude se vše řešit. :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32781
22.1.21 17:38

Pokud děda v závěti neodkázal vše dceři, dedite otcův podíl. A dokonce v případě, že děda vše dceři odkázal, můžete tuto závěť napadnout. Jako nepominutelni dědici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 11:32

Dobré poledne, chtěla bych trošku poradit, zda někdo třeba neřešil něco podobneho, už jsem z toho na prasky. Mý prarodiče sepsali darovací smlouvu na me děti, a ponevadž jsou nezletile musel probehnout soud, ten probehl 14.9 se schvalenim aby deti dum dostali rovnym dilem, ale děda v srpnu umřel, a nevědela jsem že je závět kde veškery nemovity majetek dědí jeho jedina dcera, mám mít strach o dum? bude mít teta nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat