Definitivní smíření - definitivní bezdětnost

Anonymní
1.6.20 14:12

Definitivní smíření - definitivní bezdětnost

Milé ženy,

ráda bych znala osobní zkušenost Vás, co už máte něco odžito a před lety jste se musely definitivně vyrovnat s faktem, že nebudete mít vlastní dítě a případně jste se necítily na adopci nebo pěstounství. Jak se Vám podařilo nastartovat „nový“ život, co Vám nejvíce pomohlo, jak jste dnes spokojené? Pokud jste tu některá, děkuji za sdílení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.6.20 14:25

A co víra? Třeba to jednou klapne a pokud ne, nic si nevycitat, dělala jste maximum

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 15:10

Já tedy ještě stále věřím, že se nám zadaří, ale už jsem s touto myšlenkou koketovala, že se prostě smíříme, že budeme bezdětný pár. Není mi sice ještě tolik, ale vzhledem k mému zdraví občas lékaři prohodí, abych se smířila s tím, že děti mít nebudu. A musím říct, že bych si dokázala představit život bez dětí, samozřejmě teď můžete říkat cokoliv a za pár let si to budete vyčítat. Myslím, že výčitky nejsou ale namístě. Jsem ve fázi, kdy jsem se naučila brát život takový jaký ho mám, prostě nic nelámat přes koleno. Jestli mít děti nakonec nebudu žádnou cestou mít, tak se svět nezhroutí, pořád si ten život můžu užít. A nepřemýšlim jestli budu sama nebo zůstanu s manželem, takový myšlenky jsou k ničemu akorát vás zatěžují a stejně nikdy nezjistíte jak to vlastně v životě budete mít, co vám všechno život přinese. Prostě udělala jste pro to maximum, nevím teda kolik vám je ani co máte za sebou ve snaze o dítě, ale nikdy nevíte co se může stát. Teď jste sice bezdětná, ale za měsíc už může být všechno jinak. Netuším tedy jak jste na tom zdravotně, zda máte ještě možnost děti mít, tím myslím, že máte reprodukční orgány na svým místě. Jeden lékař mi dal dvě moudré rady ohledně těhotenství, které mě drží stále ještě v naději, 1. Pokud máte dělohu, vaječník a vejcovod byť jen po jednom, šance na přirozené otěhotnění je vždy, nikdy nikomu neříkám máte nulovou šanci na otěhotnění, pokud máte jen dělohu máte šanci na „umělé“ těhotenství, 2.rada: žádné těhotenství se nedá vysedět ani udržet medikamenty pokud je neslučitelné se životem ta sice platí až ve chvíli kdy se vám poštěstí, ale je taky dobré na ní občas vzpomenout. Přeji vám ať máte krásný život a je jedno jestli s dětmi nebo bez dětí, ať si říká kdo chce co chce, život i bez dětí může být krásný.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat