Dehydratace? Okoralá pusinka, nic jiného

27.6.15 22:57

Dehydratace? Okoralá pusinka, nic jiného

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak poznám dehydrataci u miminka. Mám 7 týdenního kluka, který má už pár dní okoralou pusinku, která se loupe. Napadlo mě, zda není dehydratovaný, ale plenky má počůrané skoro pokaždé (cca 7 za den) a kolikrát opravdu hodně, kůže na bříšku se mu taky vrací, když udělám zkušební varhánek, když pláče, tečou trochu slzičky, fontanela nepoznám, jestli je normální, ale nepřijde mi, že byla nějak propadlá (tedy malinko dolůů je, ale to je asi normální, když je to díra mezi kostmi)… Denně vypije cca 500 ml, dávám napůl moje mléko a napůl UM Bebu. Tak nevím, jestli může být dehydratovaný (kvůli té pusince) nebo je to něco jiného. Díky za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

839
27.6.15 23:15

@Evelynka82 neviděla bych to na dehydrataci. Jen suchou pusinku - co suchý vzduch doma nebo tak něco.. Nemáš doma třeba Purelan od medely na prsa? Je to čistý lanolin, co se dává na bradavky a nemusí se omývat, je nezávadný, takže bych mu tím párkrát ty rtíky namazala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 00:01

@Evelynka82 Můžu se zeptat, kolik malý váží… já řeším to samé. S naším malým je to boj…Nemůžu do něj víc dostat… pije tak 450-500ml denně, ale váží 4,7 aktuálně… což bohužel jsou tak 2/3 toho, co by měl pít „tabulkově“. Ale sleduji čůrání - to čůrá. A pak kaká denně tak 2× průměrně. No, ale přírustky váhy jsou tak na hraně… tak se bojím a špatně to nesu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 00:46

@veveruschka No nevím, jestli ti to u mě pomůže - malý šel o 3 týdny dřív, takže měl při odchodu z porodnic 2,28 kg, teď po 7 týdnech má 3,7 kg. Vypije tak 450-560 ml denně, víc prostě nedá.

Já jsem z toho teď začala být nervozní, jak má okoralou pusinku, tak to hned vidím v černých barvách a bojím se o něj. Málo jsem teď pila, ani jsem si to neuvědomila no a teď si vyčítám, jestli nemá kvůli mě žízeň :roll:
Jo a taky, když se vyčůrá, tak když je to jednou, tak má plenku světlou, a když to vypadá, že se vyčůral víckrát, tak je ta moč taková tmavší. Tak nevím, jestli to tak má být. Na velkou mi chodí jednou za 3-4 dny, to je tím UM…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
28.6.15 07:46

Holky, nestresujte se, deti vam pribiraji, curaji, jsou spokojene, urcite nejsou dehydrovane, kdyz pijou ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2736
28.6.15 08:00

Není to dehydratace, obě děti to měly určité období také. pokud by bylo dítě dehydratované, čůralo by málo, tmavě žlutou močí. Tohle je normální, dělá to spoustě dětem i v zimě!-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama