Dejme příležitost dobru!

Budeme sledovat tendence v naší společnosti, které nejsou optimistické. Zdravý rozum a svědomí má přednost před sobectvím a hloupostí. Kritika má upozorňovat na nebezpečí pro náš vývoj a podněcovat vůli k hledání řešení problémů.

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 20.05.19 02:22
Dejme příležitost dobru!

Je zřejmé, že země v EU nemůžou překonat své iracionální, historické komplexy z Ruska. Nekonečná konfrontace s Ruskem stále víc zabírá mysli a soudy zemí, víc než skutečné problémy, což je strategicky velmi škodlivé. Rusko nikdy nezmizí z mapy moderního světa. Čím dříve si uvědomíme tyto neměnné geopolitické skutečnosti, tím lépe pro nás. Jediná šance jak se ocitnout v moderním světě je zahodit škodlivou rusofobii do koše a pěstovat s Ruskem přátelské a mírové styky. Navrhuji proto zrušit protiruské sankce a navrhnout Rusku strategické partnerství. Musíme si uvědomit, že pokuď nebudeme iniciativní a nevyužijeme příležitost opustit stará dogmata a předsudky, tak nikdy nepřekročíme svůj vlastní stín. Pokuď se budeme upínat na staré vzorce a traumata, zůstaneme zahořklí a bojácní. Naše pasivita bude zdrojem našeho negativismu a alibismu. Nesmíme zpohodlnět a musíme začít soustředěně sledovat svou cestu. Máme jasný cíl. Odblokovat stagnaci, nastolit všudepřítomný mír na Evropském kontinentu a projevit přátelství k Rusům. Naše schopnost odpoutat se od minulosti a mít důvěru v budoucnost bude dobrým příkladem k následování i pro zbylé národy v Evropě. :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 20:42

Kam Ty deš, já jdu vocuď! :jazyk:
V sedmičce jsem si povinně (strategické přátelství) psala ze Světlanou už ani nevím odkud, na adrese dole bylo CCCP. :andel:
Poslala mi plyšovýho olympijskýho medvjožka a fakt příšerný čokoládový bonbóny. :think:
Já proti Rusákům nic. :kytka:

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 21.05.19 20:49
@sirikit píše:
Kam Ty deš, já jdu vocuď! :jazyk:
V sedmičce jsem si povinně (strategické přátelství) psala ze Světlanou už ani nevím odkud, na adrese dole bylo CCCP. :andel:
Poslala mi plyšovýho olympijskýho medvjožka a fakt příšerný čokoládový bonbóny. :think:
Já proti Rusákům nic. :kytka:

Skopčákům jsi odpustila horší věci, tak proč ne Rusákům? Oni nejsou snad o nic horší? Takže?

sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 20:52
@Božislava píše:
Skopčákům jsi odpustila horší věci, tak proč ne Rusákům? Oni nejsou snad o nic horší? Takže?

Ježiš, Bohuš, reaguj na psaný text, nebo si s tebou nikdo nebude povídat. :jazyk:

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 21.05.19 21:01
@sirikit píše:
Ježiš, Bohuš, reaguj na psaný text, nebo si s tebou nikdo nebude povídat. :jazyk:

Já jenom, že z Rusů děláš Rusáky, tak já z Němců Skopčáky.

sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 21:03
@Božislava píše:
Já jenom, že z Rusů děláš Rusáky, tak já z Němců Skopčáky.

To je mi úplně jedno, hovorově jim tak říkáme taky. 8)

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 21.05.19 21:04
@sirikit píše:
To je mi úplně jedno, hovorově jim tak říkáme taky. 8)

A Židům říkáš hovorově Židáci?

sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 21:08
@Božislava píše:
A Židům říkáš hovorově Židáci?

O Židech nějak ani nemluvím :think:, ale "seš strašnej židák! :cert: :cert: " už jsem určitě párkrát řekla. Ba i o dalších národech a etnicích jsem schopna mluvit pejorativně. :oops: :oops:
Buď se jim to dosud nedoneslo, nebo to nesou velkoryse: přes držku mi zatím nikdo nedal. 8)

sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 21:09

…Hele, i Amíci klidně řeknu! Jsem přísná, ale spravedlivá. :mrgreen:

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 21.05.19 21:11
@sirikit píše: …Hele, i Amíci klidně řeknu! Jsem přísná, ale spravedlivá. :mrgreen:

No, dobře. Máte u vás Cigoše, negry a slimáky?

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 21.05.19 21:13

Cigoš=Rom negr=černoch slimák=muslim

sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 21:13
@Božislava píše:
No, dobře. Máte u vás Cigoše, negry a slimáky?

Nemáme!! :dance: :dance:
Jsme etnicky čistá, multikulturně nezajímavá vesnička. :srdce: :nevim:

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 21.05.19 21:14
@sirikit píše:
Nemáme!! :dance: :dance:
Jsme etnicky čistá, multikulturně nezajímavá vesnička. :srdce: :nevim:

Mostecko je silně multikulturní a multietnické.

sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 21:16
@Božislava píše:
Cigoš=Rom negr=černoch slimák=muslim

Bohuš, já bych na Tvém místě s těma vysvětlivkama opatrně. :think: :think:

sirikit
Vesmírná mluvilka 30381 příspěvků 21.05.19 21:16
@Božislava píše:
Mostecko je silně multikulturní a multietnické.

Blahopřejeme, ale nezávidíme. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny