Dekorativní kosmetika pro suchou pokožku

27
3.4.21 22:17

Dekorativní kosmetika pro suchou pokožku

Dobrý večer,
je tady někdo, kdo má problémy se suchou až atopickou pokožkou a doporučil by mi, čím bych se mohla malovat? Myslím prostě makeup, pudr, tvarenka a rasenka. Děkuji moc :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
3.4.21 22:23

Ja muzu doporucit krem pod ten make up - Ultra Facial Cream od Kiehls. Je super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
3.4.21 22:25

Děkuji, určitě se podívám 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995
3.4.21 22:29

Tak jako tak to budeš muset vyzkoušet na vlastní obličej, co ti sedí a co ne.
Klíčové je

1. opravdu důkladně hydratovat, pečlivě a jemně čistit - hlasuju za dvojité čištění - olejem a nějakou jemnou pěnou a používat SPF kdykoliv jdeš ven.

Ohledně pudru/make-upu - až to bude možné, zkus zajít někam kde ti pomůžou otestovat minierální pudr lily-lolo/bare minerals a nebo jiný přírodní minerální pudr - je k tomu potřeba naučit se ho nanášet a mít správný štětec, ale tím jak v něm je zinek, tak je to dost pečující věc a nevysušuje. Plus to funguje i jako make-up a nepotřbuješ pod něj primer.

Zároveň ty značky co dělají minerální pudry mívají i další dekorativku.

A dermatokosmetické značky mívají i dekorativky - Avene, La roche possay, Vichy.

Plus vyzkoušej přírodní kosmetiku, už se pomalu dostávají k přijatelné kvalitě a snaží se být primárně nedráždiví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
3.4.21 22:32

Děkuji, samozřejmě každému sedí něco jiného, ale spíš potřebuju typy. Děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995
3.4.21 22:36
@Sardelka píše:
Ja muzu doporucit krem pod ten make up - Ultra Facial Cream od Kiehls. Je super :palec:

No tak tohle bych teda na ekzematickou pleť fakt nedávala

• silikony, alkoholy, BHT, hydroxid sodný, chlorphenesin a phenoxyethanol.

AQUA / WATER • GLYCERIN • CYCLOHEXASILOXANE • SQUALANE • BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE • SUCROSE STEARATE • STEARYL ALCOHOL • PEG-8 STEARATE • MYRISTYL MYRISTATE • PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE • PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL • PHENOXYETHANOL • PERSEA GRATISSIMA OIL / AVOCADO OIL • GLYCERYL STEARATE • CETYL ALCOHOL • ORYZA SATIVA BRAN OIL / RICE BRAN OIL • OLEA EUROPAEA FRUIT OIL / OLIVE FRUIT OIL • CHLORPHENESIN • STEARIC ACID • PALMITIC ACID • DISODIUM EDTA • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • CARBOMER • PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL / SWEET ALMOND OIL • XANTHAN GUM • ETHYLHEXYLGLYCERIN • SODIUM HYDROXIDE • TOCOPHEROL • GLYCINE SOJA OIL / SOYBEAN OIL • PSEUDOALTEROMONAS FERMENT EXTRACT • MYRISTIC ACID • HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE • BHT • SALICYLIC ACID • CITRIC ACID

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
miliruz
3.4.21 22:53

Vyzkoušej kosmetiku Faberlic je přesně dělaná na tenhle typ pleti.
Hlavně pro dost citlivou pleť, ale díky kyslíku funguje dost rychle.
Dekorativní kosmetika je suprová.

• Citovat
  • Nahlásit
17495
3.4.21 23:16

Faberlic je sr. ačka. To ani nezkoušej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17495
3.4.21 23:17

Na atopickou bych si radit netroufla, to se musí zkusit. Co sedí jedné, nemusí sedět druhé a může to vyvolat reakci, která ty atopické projevy tak zhorší, že se toho budeš pak zbavovat dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
miliruz
3.4.21 23:22

Sra*ka v čem? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
miliruz
3.4.21 23:25

Kdo nevyzkouší neví no. Asi proto ho používají atopici.
Bohužel v dnešní době je toho hodně a člověku nezbývá než zkoušet.

• Citovat
  • Nahlásit
27
4.4.21 09:00

Děkuji, vyzkouším, právě na trhu je toho hodně a člověk neví, co zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
4.4.21 12:18

Já bych nejdřív začala pečující kosmetikou. Pořádně hydratovat, mít SPF, to je hodně důležité. Taky mám hodně suchou pokožku a každý večer používám na pleť bambucké máslo. Používá se na vlhkou pokožku (stačí voda nebo květinové vody). Druhý den ráno mám obličej jak dětskou prdýlku :D Používám růžovou vodu i během dne, je vhodná i na fixaci makeupu a jeho osvěžení. Když vidím pod makeupem suché místečko, stříknu ho růžovkou, zapracuju houbičkou a je po problému. Používám značku Purity Vision a jsem s ní naprosto spokojená, ale je spousta jiných značek. Mají i růžové krémy, které mají být vhodné na atopickou pleť, ale já jsem je nezkoušela.
V dekorativce se pak vyhni těm alkoholům, které vysušují, to už tu psala Ou. Výrazná parfemace taky nic moc. Vyber si nějakou bázi pod makeup, která je hydratační, zvlhčující.
Omlouvám se, že jsem nenapsala žádnou konkrétní značku dekorativní kosmetiky, ale nejsem atopik, mám jenom suchou pokožku. Nemám vyzkoušené produkty na atopickou pleť :nevim: Snad jsem i tak pomohla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19466
4.4.21 13:09

@drina1972 já jsem nadmíru spokojená s makeupem od Syncare , já mám suchou plet a zároveň trpím na akné :roll: :roll:, tak používám ten z řady akne, ale mají i normální…

na spřáteleném webu o kosmetice AROME můžeš najít také pár recenzí, jsou tam stejné přihlašovací údaje, jako na emiminu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
4.4.21 13:15

Děkuji, růžová voda zní fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu