Dělá kravál a budí miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aida
Stálice 56 příspěvků 11.05.09 11:50
Dělá kravál a budí miminko

Ahojte maminky, potřebuju poradit, co s dcerou. Má 2 a 1/4 roku a je strašně hlučná. Pořád něčím tříská, rachotí nebo s něčím hrká. A když už ničím nedělá kravál, tak aspoň brečí, křičí, směje se enbo aspoň nahlas mluví. Leze mi to hrozně na nervy, ale mnohem horší je, že tím budí mladší dceru (5 měsíců). Já ji pracně uspím, ta straší zaječí nebo něčím třískne a malá se samozřejmě vzbudí. Bohužel usíná dost špatně a v podstatě jen na rukách nebo v kočárku, takže když mi ji starší vzbudí, mám zas dobře půlhodinu co dělat a pokaždé ji ani znovu neuspím. Pak je unavena a brečí a ta starší ječí, že jsem furt s miminkem a s ní ne. A tak to jde pořád dokola. Máte někdo nějaký nápad, jak ji trochu uklidnit. Domlouvání naprosto nepomáhá. Má ze mě jen strandu.

Reakce:
anlea
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 11.05.09 11:59

Ahoj,
radu pro tebe nemám ale chci tě povzbudit že v tom nejsi sama,mám dceru sice starší ale stejné " naschvály" dělá zrovna tak,mě přijde že si ti starší strhávaj na sebe pozornost,teda aspoň u nás to tak je,můžu ti jen držet palce ať se to brzy uklidní a tobě pevné nervy :wink:

Mava
Generální žvanilka 24837 příspěvků 11.05.09 12:32

Malému jsou 4 a tohle dělal taky. Teda asi prvních 14 dní co jsme byli doma z porodnice. Upozorňoval na sebe. Teď už je to lepší a Linda si na hluk taky zvykla, takže lecos zaspí.

Radu asi dát nejde. Prostě vydržet dokud dcerka trošku nezmoudří.

Jolynka
Extra třída :D 13624 příspěvků 11.05.09 13:10

Mam to samy, reknu ji Andrejko potichu, Kristynka spinka, kdyz ji vzbudis bude zase brecet. Odkejve mi to, vydrzi chvili potichu a pak zacne zase nahlas :roll: muzu ji to opakovat porad dokola, ale ona to nedela naschval, proste chvili na to mysli, ze ma byt potichu a pak zapomene no. A bohuzel mi to dela i manzel :evil: on ani snad potichu byt neumi. Takze ja holky drzim kazdou v jine mistnosti kdyz Kristynka spi. Bud je ona v loznici v postylce a Andrejka se mnou v obyvaku, nebo soupnu do loznice Andrejku a Kristynka spi na gauci.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 11.05.09 13:23

ahojky,

můžu tě uklidnit, že u nás je to to samé. větší pořád něčím tříská, hrká, piští, kříčí…snažím se to řešit tím, že chodíme dvakát denně ven, takže menší se vyspí hlavně v kočárku a doma už ten spánek tolik nepotřebuje. ale jsou dny kdy furt prší ( jako dnes) a to pak je opruz, protože ta menší spánek přes den holt potřebuje…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 11.05.09 17:28

nejlepší je asi vymyslet hru na šeptandu a malou šupem odvést z dosahu (doslechu) miminka. Mimochodem, náš Honzík (pomalu 4roky) nám tohle dělá o víkendu ráno… Přiběhne do ložnice a na plnou pusu zařve něco o tom že už je ráno.. (cca 5:30…) No je to na budku to mi věř…

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 12.05.09 10:23

Bojím se, že v tomhle věku je to normální, když se kouknu na naši Zuzku. Ta takhle ječí a vyvádí, a to mimčo ještě není na světě. Občas si vezme nějakou hračku, co dělá zvuky, jde ke mně, chrastí mi u břicha a tvrdí, že chrastí miminku :wink: . Takže nás to asi taky čeká.
Jo, a když s ní chci jít ven, jak tu někdo radí, ječí a vyvádí ještě víc, že nechce (přerušit, co dělá, i když nic nedělá, oblíkat…). A pak zas nechce zpátky. Takže to by pro dobrý spánek miminka taky asi nebylo to pravé :roll: .

liduska28
Povídálka 24 příspěvků 30.05.09 12:46

tak to se mám na co těšit, taky si říkám, jak to u nás bude. Nám se má mimi narodit tak za měsíc.já se s ním sama nervuju, když nezavře třeba hodinu pusu. Tak mě teď napadlo, že to mimi si asi po čase zvykne, nebo bude muset :-) Tak uvidíme, pak napíšu, jak to teda u nás vypadá :-D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >