Reklama

Dělají narozeným dětem ihned odběry krve?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 17:13
Dělají narozeným dětem ihned odběry krve?

Zajímalo by mě, jestli dětem po porodu dělají odběry krve, pokud ne, tak jestli na moji žádost je udělají, vzhledem k povolání jsem obezřetná a velice se bojím, toho, co se může stát. Netuším, jak to chodí na gynekologicko - porodnickém oddělení, mám strach především, aby dítě nemělo nějakou infekci. Třeba pokud je rodička GBS pozitivní, ale kultivační stěr to neodhalil, tudíž jí při porodu nebyly dány antibiotika a dítě se třeba nakazilo. Bohužel jsou pozdní fáze této nemoci, takže proto se ptám, jestli dělají dětem odběry krve, aby se případné infekce odhalily. Děkuji

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 17:15

Ne, nedělají, není důvod dělat dítěti odběry na milion „co kdyby“, když mu nic není. A já bych tomu spíš řekla hysterie než obezřetnost…

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 02.01.18 17:19

Přece při GBS pozitivní nepřeléčené matce dítě nebude mít hned po porodu tu infekci v krvi?
Dělá se až pak odběr z patičky na metabolické vady.

Kristanka
Závislačka 3593 příspěvků 02.01.18 17:20

Dělají se odbery pouze na zavazne nemoci, jako je napr. cysticka fibroza v prubehu prvniho dne. Pokud by melo dite nejakou infekci, tak i proto je hospitalizace 72 hodin v nemocnici, kde jsou miminka pod nepretrzitou kontrolou, meri se teplota, rano a vecer vizita, takze na neco takoveho by se prislo.bud v klidu, maji to zmakle :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 17:21

@Kristanka obávám se že ne, protože je velice zvláštní, že v jedné laboratoři jsem gbs pozitivní, v jiné negativní. A rozestup stěrů pouze tři dny.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 02.01.18 17:26

Dceři dělali odběr hned, jsem RH-, manžel RH+

Lerista
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 02.01.18 17:32
@dana.dv píše:
Dceři dělali odběr hned, jsem RH-, manžel RH+

Dceři ještě nikdo krev nebral, je jí už 6 let. Jen po narození, jsem také RH neg a manžel nevěděl.

pppetulda22
Kecalka 215 příspěvků 02.01.18 17:33

Ne nedelaji.byla jsem gbs pozitivni.atb se maji dat min. 3 hod pred porodem.mela jsem porod velice rychly a dali mi atb hodinu pred porodem takze jistota jestli ty atb zabraly nebo ne nebyla a i presto male zadne odbery nedelali a popravde jsem nad tim ani moc nepremyslela co by kdyby.taky jsi myslim ze u vas jde spis o hysterii.mimi bude na svete par hodin, bude se citit jak na jine planete protoze vsechno pro neho je nove a jeste ho zatezovat dalsimi odbery. myslim ze nase porodnictvi je na vysoke urovni a moc dobre vi co delaji. jinak ze jste mela gbs poprve negativni a ted pozitivni je dane mozna tim ze ty hodnoty jste mela hranicni a ten prvni vysel negativni a ten druhy pozitivni. hodnoty proste se mirne zvedly

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 02.01.18 17:47

Dceři brali krev a koukam jak puk, ze jinde ne, nebo teda nevim proč ty naši jo ani, nevim kvuli cemu :?,chudinka mela rozpichane rucicky a nakonec i hlavičku

radulaur
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 02.01.18 17:53

Bere se pupecnikova krev, z té se dělá standartně všem vyšetření na lues. Poté krevní skupina Rh a bilirubin u maminek O a Rh neg. Pokud je vyrazne zkalena voda, nebo třeba teplota matky za porodu, vysoké crp matky…da se odeslat pupecnikova krev i na crp…je to stejná biochem. zkumavka jako bilirubin…
Tak se zkuste domluvit zda by to neodeslali…jale ze zkusenosti..i vět­šina casnych sepsi ma crp z pupku negativní…prvni nastupuje klinika…a to si personál v porodnici všimne…jo a taky spousta gbs sepsi ma negativní matky…nepanikař­te…bude to dobry…

tereza12345
Echt Kelišová 9686 příspěvků 2 inzeráty 02.01.18 18:03
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, jestli dětem po porodu dělají odběry krve, pokud ne, tak jestli na moji žádost je udělají, vzhledem k povolání jsem obezřetná a velice se bojím, toho, co se může stát. Netuším, jak to chodí na gynekologicko - porodnickém oddělení, mám strach především, aby dítě nemělo nějakou infekci. Třeba pokud je rodička GBS pozitivní, ale kultivační stěr to neodhalil, tudíž jí při porodu nebyly dány antibiotika a dítě se třeba nakazilo. Bohužel jsou pozdní fáze této nemoci, takže proto se ptám, jestli dělají dětem odběry krve, aby se případné infekce odhalily. Děkuji

Byla jsem pozitivni.. antibiotika nestihly malem ani dokapat..
malymu zadny odbery navic nedelali.. 24hodin po porodu mu chodily sestricky merit saturaci a jen my rekli abych hlidala teplotu a cokoliv nezvyklyho..

kukurioko
Nováček 5 příspěvků 07.02.18 19:00

Důvod dotazu a proč by se jim neměla krev nabírat? Nechápu. :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 07.02.18 19:14

@kukurioko Třeba protože nabírat krev miminům není žádný med ani pro ta mimina, tak proč to dělat jen protože má někdo strach…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >