Dělají to všechny děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 01.09.10 12:40
Dělají to všechny děti?

Ahoj,

moje dcera teď nedávno začala dělat děsné scény, kdy klidně 100× za sebou zopakuje, že chce za taťkou. Nepomáhá vysvětlení, že je v práci (dřív to zabíralo). Pro úplnost: s jejím otcem nežijeme, chodí si pro ni každé odpoledne po práci (až na výjimky). Při předávání nebrečí, v pohodě. Ale jakmile se jí něco nelíbí, má pocit, že jí křivdím, nebo se třeba bouchne nebo nechce jít spát, tak začne kňourat, v horším případě hystericky plakat.

Reakce:
Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 01.09.10 12:46

Ahojky -to mluvíš o mojí malé?…to je naprosto přesné…baví mě ji odpovědět max.tak 5 krát…pak ji ignoruji a odvedu pozornost jinam…pokud se dá…když ne tak její otázku opakuji na ni a pak se zasekne a směje se…

cher
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.10 12:49

Taky jsem rozvedená a syn, když mu něco nedovolím, tak říká, že chce k taťkovi, že tam to je lepší, někdy mu i volá. Teď tam byl půlku prázdnin a zas volal mě, že už chce dom, že je taťka na něj zlý. Naštěstí s bývalým máme stejný náhled na výchovu a máme na něj stejné požadavky, takže kluk vidí, že ty jeho scénky nemají žádný význam. Ale stejně to dělá dál. Snad ho to časem přejde, důležité je, aby si dítě jeden z rodičů „nekupoval“ ať už penězma nebo různýma úlevama.

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 01.09.10 12:50

A to vám začalo až teď? My v tomhle režimu jedeme už téměř rok ;) Do roku zlatíčko, teď… raději nemluvit ;)

Teda ne s taťkou, toho máme oba až dost, ale opakování a následné vztekání… ale zvládá klidně i vztekání bez opakování :D

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 01.09.10 12:53

No právě že to začalo až minulý týden, když se vrátila po víkendu u taťky :( Mám pocit, že mě trpí jen jako nutnou přítěž, protože se ji snažím vychovávat a neustupuju ze zásad apod. A taťku má za boha nebo co. Bohužel nevím, jestli to samé dělá, když je s ním.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 01.09.10 12:56

Divím se, že vám to začalo až teď. Taky jsme rozvedení, Anežka chodí k tátovi 2× týdně odpoledne plus jednou za dva týdny víkend. Zatímco co doma musí tohle a tamto, u táty nemusí nic. Takže to slyším pořád dokola „JÁ TO NECHCI DĚLAT, CHCI K TÁTOVI“. Teď už si nechá sem tam i něco vysvětlit, ale byli doby kdy jsem ji odvedla do pokoje, ať se vyvzteká tam. Taky pomohlo, že jsem se dohodla s bývalým, že i u něj budou povinnosti, aspoň ty základní.
A přišla jsem na zajímavý přírodní úkaz, když se Anežce něco nelíbí, nafouknou se ji tváře jak balony :D („mami, to dělá samo“). Tuhle jsme si dělali legraci, že když to chce udělat schválně tak to nejde :D

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 01.09.10 12:59

Já bych doporučila domluvit se s ex na nějakých pravidlech(jestli se s ním dá mluvit)-těch zásadnějších a hlavně se zeptat jak se tam dcerka chová…

Já mám doma mamánka,takže ikdybych mu snad utrhla ruku tak bude tvrdit že jsem nejlepší :nevim: Ale tohle je taky špatně :-?

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 01.09.10 13:06

Tak já rozvedená nejsem, ale Tom dělá scény běžně, že se cítí ukřivděný, nebo když mu vynadám atd. Tak pokaždé volá tátu a že chce za tatínkem. A zas naopak samozřejmě, když jsem pryč já, dělá to jemu. TAky po pár pokusech vysvětlit, ignoruju.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 01.09.10 13:08

Měli jsme spolu vždy dost stejné názory na výchovu a myslím, že je dodržuje dodnes, ale jistě to nevím. Možná se neubrání mírnějšímu přístupu kvůli tomu, že nese dost těžce, že s malou nebydlí a je mu vzácnější (i když se vídají stejně jako dřív, taky chodil do práce). Jednou mi říkal, že taky mě volala, když jí nechtěl cosi dovolit. Ale stejně je mi to líto a vždy se mi chce brečet, že nechce být se mnou, ale s ním :cry:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 02.09.10 08:49

Já myslím, že to je normální. Kdybyste nebyli rozvedení, tak zase bude chtít jít za babičkou :wink: Nepřikládala bych tomu nějakou větší váhu (ale s otcem bych se pobavila - už kvůli ujištění, že všechno funfuje, jak má :wink: )

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >