Syn nechce mluvit

Anonymní
14.3.21 16:51

Dělají z něho cvoka.

Ahoj
Můj syn Daneček má 3 roky a nepromluví skoro ani slůvko 😔,tak jsme šli k Dr. a ta nás poslala na logopedii, a odešli jsme s tím že náš syn je hypochondr a má nějakou fóbii z nás, že máme jít k psychologovi 😶,tak si říkáme jestli s ním nezajet do Prahy, kámoška to doporučovala.
Máte někdo zkušenosti, nebo radu? :mrgreen: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
876
14.3.21 16:59

To je úplně normalní postup, mně pediatr nechtěl napsat žádanku na logopedii dřív než se na syna podívá psycholog. Rozhodně jsem neměla pocit, ze by z něj někdo dělal cvoka! Prostě jen chtěli vědět jak mu to myslí, jestli nemá znaky autismu, zda není opožděný mentálně… když psycholog uznal, že je v pohodě, tak doporučil vyšetření na foniatrii a neurologii. A až pak jsme začali s logopedickou péčí… synovi tou dobou byly taky 3 roky a řekl tou dobou maximálně 10 jednoduchých slov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
14.3.21 17:14

Psycholog diagnostikuje vývojové vady řeči, takže ten požadavek je správný.
U tříletého, který nemluví, je ve hře několik diagnóz (opožděný vývoj řeči, vývojové dysfázie, mentální retardace, PAS) - tohle diagnostikuje klinický psycholog.
Lékař z tvého dítěte cvoka nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5106
14.3.21 17:16

Nejdřív smějící se smajlík, za ním brečící… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
14.3.21 17:19

Do Prahy zajeďte.
Znám plejádu dětí, které se rozmluvily při pohledu na Hradčany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 17:23

@GabinkaCh
A co je za problém? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
876
14.3.21 17:26

@Whitedog u nás dal diagnózu nakonec až logoped. Psycholožka řekla, ze má pouze prosté opoždění řeči. Což bohužel nemá.
Ale jinak jsi to napsala pěkně. A pro zakladatelku: Bylo to v Praze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30340
14.3.21 17:31
@Anonymní píše:
Ahoj
Můj syn Daneček má 3 roky a nepromluví skoro ani slůvko 😔,tak jsme šli k Dr. a ta nás poslala na logopedii, a odešli jsme s tím že náš syn je hypochondr a má nějakou fóbii z nás, že máme jít k psychologovi 😶,tak si říkáme jestli s ním nezajet do Prahy, kámoška to doporučovala.
Máte někdo zkušenosti, nebo radu? :mrgreen: :,(

Vyšetření bych podstoupila. Třeba se do léta rozmluví.

Příspěvek upraven 14.03.21 v 17:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
14.3.21 17:42

Ty budeš nějaká vztahovačná maminka.
Logopedka určitě z dítěte hypochondar nedělá (najdi si prosím význam tohoto slova - vždyť je to vtomto případě skoro oxymoron), to ty jsi spíš nepochopila její podezření na diagnózu. Nemyslela tou fóbií třeba selektivní mutismus?
V tom případě je návštěva dětského psychologa zcela logickým postupem (stejně tak jako při jakémkoliv jiném opoždění řeči nezapříčiněném např. sluchovou vadou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30340
14.3.21 17:45

Zašla bych i na ušní a nechala mu u zubaře prohlédnout pusinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 10:15

Mám 3 a půl leteho synovce. Neumi ani jedno slovo. Svagrova tvrdí, že je teď poslal dr k logopedovi ( což už mi přijde pozdě, když v září mu budou 4). Zeptala jsem se na psychologa, neurologa a foniatrii. Protoze takový je běžný postup. Na to mi řekla, že nic takového nepotřebuje. A že teď byli u toho logopeda, a ten ji řekl, že mu mají dát čas. Svagrova se o syna moc nezajímá. Nechceme, aby něco podcenili. Kluk se snaží opakovat, ale pouze foneticky. Přijde mi, že neumí písmenka. Snaží se „ptat“ co to je, tím že ukazuje na věci, takže zájem má. Rozumí dobře. Ale mluvi jako půlroční: mamama, tatata, tototo, a pak vydává zvuky, chrrrr, ouuí, ššš. A to je vše. Pak tedy umí slovo auto, ale to je podle něho všechno. Máte s tím některá zkušenost?
Anonym, citlivé údaje o rodině.

• Citovat
  • Nahlásit
1565
15.3.21 14:16

Omg, určitě z něj cvoka nedělá. Naopak buď ráda, že se synovi chce někdo odborně věnovat a nezlehčuje situaci stylem tím že je to kluk a že má čas. Můj syn také nemluví a stalo mne to dost úsilí, aby byl přijat do péče odborníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.3.21 20:51

Holka začala mluvit až po třetím roce :nevim: Na logopedii chodíme od dvou let, ale je rozštěpova, tak kvůli tomu. V jednom kuse jsem poslouchala, že ten a ten uměl v roce skoro plynule mluvit( :roll: ) a naše ani nezabuci. No a rozmluvila se ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat