Dělám chyby z roztržitosti, máte rady?

Anonymní
4.4.20 11:32

Delam chyby z roztrzitosti, mate rady?

Ahoj holky. Nadpis zni jasne. Trapi me v zivote posledni dobou tato vec. A cim vic se zameruju na to, abych se chybam vyvarovala, tim spis zas nejakou udelam. Zacarovanej kruh, ktery me porad srazi psychicky dolu a v zamestnani byvam uzel nervu, co zas po…delam. Tim spis jak vnimam, ze lidi kolem me vse zvladaj levou zadni a nemyli se. Prosim, byl nekdo v podobne situaci? Dekuji a anonym protoze jo, stydim se za to.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

490
4.4.20 11:37

Každý děláme chybí, nikdo není tak dokonalí ač ti tak připadá. Já jsem si také vždy dávala pozor nato co a jak dělám a pak si řeknu, že jsem to mohla udělat úplně jinak. Záleží jaké chyby děláš a jestli si je neberes moc k srdci. Chybami se člověk učí ;) jestli ti to pomůže, napiš zprávu, mužem o tom pokecat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3422
4.4.20 11:38

Mívám to taky, když si rozdelam víc práce a pak mě tlačí čas, nebo když se příliš soustředím na to, abych chybu neudělala. Pomáhá mi soustředit se plně na to, co dělám a nemyslet na tisíc jiných věcí. Typicky dělám chyby, když u práce s někým mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
4.4.20 11:45

Zachovat vnitřní klid, nadechnout se, vydechnout, opět nadechnout, pozor nezdechnout! Ne, teď vážně, občas to tak mám. Pomůže se soustředit, vyselektovat primární věci, dělat systematicky a přestat sledovat ostatní a porovnávat se s nimi. Takže klid a systematicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13061
4.4.20 11:49

Soustřeď se na srovnání psychiky- v okamžiku, kdy budeš v pohodě, bude ti fungovat mozek tak jak má a ne ve stresovém režimu, kdy není schopný se soustředit, není schopný si zapamatovat nové věci a evidentně v tom stavu děláš zbytečné chyby a celé tě to jen stresuje a rozjíždí velmi nepříjemnou spirálu.

Potřebuješ jednak odbourat pocity méněcenosti a viny v případě, že holt uděláš nějakou chybu - k tomu potřebuješ pěstovat vlastní sebepřijetí a sebelásku. To není sobectví. Ale obyčejná laskavost a trpělivost vůči sobě samé.

Pro začátek zkombinuj tyhle knížky

https://www.kosmas.cz/…mena-stesti/
https://www.kosmas.cz/…e-sebelasky/
https://www.kosmas.cz/…nitrni-dite/

Taky potřebuješ umět rozpoznat a zarazit celou tu spirálu paniky, kterou si spouštíš z obav ze selhání - k tomu je vcelku dost mechanismů - mrkni sem https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/ - ale bude to pořádně fungovat, jen když na sebe budeš hodné.

A zároveň přitom potřebuješ pomalu, pravidelně a trpělivě trénovat věci, co potřebuješ umět. Mrkni třeba na to, jak funguje japonský přístup k věci kaizen
https://www.kosmas.cz/…esta-kaizen/

(jen si teda od japonců neber jako vzor jejich přístup k selhnání - sepukku :-D )

Pokud se ti nebude dařit vlastními silami a jen rozšířeným poznáním z knížek, tak najdi odvahu vstoupit někam do psychoterapie a využít možnost nechat si pomoci a zjistit, že tě psychoterapeut/ka fakt nebudou soudit za to, že nejsi dokonalá a máš odvahu říct si o pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2063
4.4.20 12:48

Nejsi unavena nebo nemas doma nahodou male deti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 13:21

Holky, dekuji vsem za odpovedi. Urcite si z nich vezmu neco k srdci. Hlavne od @Ou si budu v klidu muset vse procist.

@jita22 píše:
Nejsi unavena nebo nemas doma nahodou male deti?

Ano, vracim se do prace po rodicaku, 2 skolkove deti. Tolik jsem se do prace tesila a zatim se v tom spis placam :?

• Nahlásit
  • Citovat
2063
4.4.20 17:39
@Anonymní píše:
Holky, dekuji vsem za odpovedi. Urcite si z nich vezmu neco k srdci. Hlavne od @Ou si budu v klidu muset vse procist.Ano, vracim se do prace po rodicaku, 2 skolkove deti. Tolik jsem se do prace tesila a zatim se v tom spis placam :?

Podle me si musis zvyknout na jiny rezim, mela jsem to taky. Mozek odmital naskocit. Ale zlepsilo se to :) I kdyz na dobu pred detma se uz asi nedostanu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 20:19

@jita22 Jenomze uz par mesicu do te prace chodim, tak casu na zvyknuti podle me bylo az az. Proste si veci po sobe kontroluju a pak jednou za cas uplny zatmeni mozku, nejaka banalita a chyba je na svete. A ja mam zas depky z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 20:22

@Azeretereza Jako kolikrat mi hlavou litaji uplny zbytecnosti a hlavne veci mimo tema… a pak lup a je to. Naky triky jak nenechavat myslenky utikat?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 20:25

@subrag Diky, na zdechnuti to jeste nevypada :D Jen takovy pomaly a tichy trapeni :roll: Dycham, to jo. A stejne se mi kolikrat rozbusi srdce a je to v…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 20:29

@Zlobolka123 Dekuju jsi hodna, treba se ozvu… chybama se clovek uci, to mas pravdu, jenze kdyz je tech chyb uz hodne? To uz spis depta. Nepripadas si uzitecna, ale spis jako mamlas. No musim to v sobe nejak zlomit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 20:34

Já jsem takhle částečně přišla o brigádu, mladý dynamický kolektiv, hrozně rychlé tempo, samé výjimky a čím víc jsem se soustředila, tím mi přišlo, že to bylo horší. Dorazil to koronavirus, snížili počty lidí a začali těmi externími. Někdy objektivně jo, jindy tam chyba nebyla. Nejhorší to bylo, když se nahromadila práce, protože musela být do x hodin hotová bez ohledu na počet, když byl klid a normální objem věcí k revizi, tak jsem to zvládala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 20:43

No anonymni, prace pod casovym ci jinym tlakem, o tom se ani nezminuju, to je pro me peklo. Ale treba v jinacim oboru budes v pohode, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 14:10

Nevím, byla to de facto první práce a snažila jsem se vydržet kvůli praxi. Už tak měsíc zpět jsem si říkala, že mi to za to nestojí, ale chtěla jsem to dát. Co bude nevím, měla jsem nějaké inzeráty vybrané, kvůli koronaviru to odsunuli, takže zatím nic.
Ráda bych si zlepšila angličtinu - nejen slovíčka a gramatiku, hlavně mluvení. Nemáte někdo tipy na něco online, když jsme teď „zavření“? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama