Dělat na DPČ, DPP nebo jak? Prosím o radu.

6051
7.1.19 12:11

Dělat na DPČ, DPP nebo jak? Prosím o radu.

Mám práci, doteď na DPP. Hodnocená od hodiny. Teď jsem přešla na pravidelnou práci během celého týdne, je to cca 17 hodin týdně a je tam fixní plat. A vedoucí pravila, ať si zjistím, jak se mi to nejvíc vyplatí a podle toho podepíšem další smlouvu. Pečuju o postižené dítě, sociální a zdravotní mám hrazený státem. Tudíž mi ta dohoda stačí. Ale chápu to správně, že teď to bude muset být na DPČ, protože DPP je max do 300 hodin ročně? Víc DPP za sebou se dát v roce se stejným zaměstnavatelem nedá, je to tak? Díky moc za odpovědi, tyhle věci mi hlava nebere :D Jo a dosáhnu i na daňovej bonus za děti. A u toho nevím, když si vezmu v létě volno na měsíc, samo neplacený, nesníží mi to roční příjem tudíž aby mě pak nehonili z finančáku, nerada bych něco musela vracet???

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

320
7.1.19 12:49

Je to tak, víc DPP u stejný nejde. :think: Upřímně mně tyhle smlouv rozčilovaly a prostě fakturuju - je to míň opruzu pro zaměstnavatele i mě (po zařízení živnosťáku a nahlášení se na socce a zdrávku). Ale samozřejmě záleží na Tvé situaci. Počkám si na další reakce, samotnou mě zajímají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6051
7.1.19 12:57

@Monulie to jsem nezjišťovala ani, jestli by nebylo lepší bejt osvč, mně to takhle vyhovuje, žádný starosti navrch. hlavně mě zajímá jak je to s tím bonusem a teda to vypadá, že nejspíš budu dělat na dpč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5365
7.1.19 14:15

No, nevím, neorientuji se v tom, ale zkus nějakou tu kalkulačku, třeba zde:

Namátkou jsem zkusila na DPČ mzdu 10.000 s postiženým dítětem ZTP a vyšlo velmi zajímavé číslo:-).

https://www.penize.cz/…acka-dpp-dpc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6051
7.1.19 14:30

@Fazulina jj já vím, mam tri deti celkem a výsledek by byl super. Ale deset fakt mít nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5365
7.1.19 17:31
@Tarjei píše:
@Fazulina jj já vím, mam tri deti celkem a výsledek by byl super. Ale deset fakt mít nebudu.

To já jsem jen tak zkusmo plácla, nicméně 17 hodin týdně je skoro půlúvazek, to by těch min. 10 být mohlo/mělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6051
7.1.19 17:36

@Fazulina je to jen uklid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
3.3.19 18:48

Holky, prosím, já už jsem z toho magor. Dává se smlouva ještě na DPP? Tedy zdanění nad 10.000? Já měla za to, že tato brigádnická smlouva je již zakázaná, kvůli neodvádění sociálního a zdravotního. A myslela jsem si, že už se povinně přešlo na DPČ,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3406
3.3.19 18:55

jen pro lidi registrované na UP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
3.3.19 19:25

U nás v práci se dává dpp úplně běžně 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
3.3.19 19:27

Je to blbost, že by to bylo zakázané, nic takového není. Uzavíráme několik desítek dpp každý měsíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9054
3.3.19 19:38

DPP je zakázaná u práce přes personální agenturu (tzn. pokud jsi zaměstnanec agentury, který je přidělen do nějaké firmy, DPP mít nesmíš). Dále v případě registrace na ÚP, tam už si můžeš přivydělat jen na DPČ nebo smlouvu. Ale jinak je to stále platný vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, s omezením 300h ročně. A zdaněná je i do 10tis., ale bez odvodů pojistného, nad 10tis. se odvádí pojistné (jak zaměstnancem, tak zaměstnavatelem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
10.12.19 14:31

Zdravím lidičky. Prosím o radu. jsem na pracovním úřadu a beru podporu. jak je to teď s DPČ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
10.12.19 14:33

Vím že když půjdu pracovat na DPČ tak se mi podpora zastaví. Kolik si můžu vydělat na DPČ, a zdaňuje se? děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7814
10.12.19 17:02

Na DPČ pracovat můžeš a vydělat si můžeš do poloviny minimální mzdy (v hrubém). Pokud podepíšeš prohlášení poplatníka, tak daň ti při tomhle výdělku pokryje sleva na poplatníka. Ale sociální a zdravotní se odvádí od výdělku 3000 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama