Délka cyklu 28 - 34 dní, probíhá ovulace?

5.8.13 16:33

Délka cyklu 28-34 dní, probíhá ovulace?

Ahojte,
měla bych dotaz:Má Dr. je boužel jen ambulantně středa a pátek, a nějak jsem se zapomněla na vše optat, jen by mě zajímalo, zda, když je menstruace 28–34 dní, kdysi jsem jí měla i za 42 dní, to je mi jasné, že asi ovulace nebyla…, po braní pupálky a i pak bez ní mi to chodilo po 28 dní, nanejvýš někdy občas se stalo za 34dní. Což myslím je v pořádku? Zkoušela jsem ovulační testy, jsem nechtěla brát hormony, ovulaci mi údajně potvrdily, ale proužek byl o malinko světlejší než kontrolní čárka, což v návodu je napsáno, že je negativní že musí být stejná nebo silnější, každopádně jsem po pozitivním testu náhodou šla na gynekologii asi po 30hodinách a na ultrazvuku nic neviděla, že by něco porběhlo nebo má probhnout, tůdiž na ovu testy jsem se vyprdla, a teplotu si nechci měřit, bo se na to snažím nemyslet, ale s měřením, to by bylo ještě horší, takže vlastně nevím zda ovulace probíhá, snažíme se už rok, s tím, že menstruace je po těch 28–34 dnech a nic, ted mi Dr. napsala duphaston, s tím mi to přišlo za 34 dní, pak mi zvýšili dávku, a naposledy mi to přišlo za 28 dní, a k tomu mi ted dala clostylbegyt, na ovu, ale na 2 měsíce a když nic na mě pak pošle někam do CARU. Jsem myslela, že když je menstruace, tak to značí že ovu proběhla? A ted naposledy mě i 14dní před menstruací bolelo v podbříšku, myslela jsem si že je to známka ovulace? Je tedy možné že cyklus je pravidelný a ovulace neprobíhá? Nechci do sebe cpát hormony jen tak, ale zas nechat to tak a čekat na zázrak, se mi nechce je mi 30 let, a zas tolik času nemám.
Co by jste mě tedy poradili? Jinak přítel byl na spermiogramu a má to vpořádku, mě dělala Dr. taky něco s krve a říkala že nevidí nic špatného, a asi před rokem jsem byla 3den cyklu u Dr, a ta říkala podle krve, že je to O. K. tak jsem myslela, že vše probíhá normálně… ale podle toho, asi ovulace neprobíhá, bo za ten rok by se snad bych byla těhotná, sex je skoro každý den.
Děkuji za odpověď Lenka.Jsem s toho jelen:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10048
5.8.13 16:48

Tak cyklus mi přijde normální, spíš mi přijde že Dr. by ti ovulaci měla vysledovat přesněji, než začne dávat léky…Klidně ji můžeš mít.
Většinou je to kolem 12-14 dne cyklu, někdo sleduje pomocí hlenu, změnách na čípku, bolesti břicha a pak měření teploty..
Jak dlouho se snažíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50107
5.8.13 17:41

Menstruace rozhodně neznačí, že ovulace proběhla. Ale i nepravidelný cyklus (i těch 42 dní) může být naprosto bez problémů ovulační, jen je pak stejně nepravidelná i samotná ovulace. Každopádně bych se vykašlala na testy, jestli nedávají jednoznačnou odpověď, vykašlala bych se prozatím na hormony a klidně si zašla do CARu, aby ovulaci odsledovali ultrazvukem, pokud se k tomu dr. nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 18:33

No rok se nažíme, Dr. je fajn, jen je v obci jen ambulantně, středa a pátek, musela bych odejít, ale jelikož nevím kam, bo jsem se přestěhovala a nikoho tu neznám pořádně… takže žádné reference:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
5.8.13 18:39

@lenisek1983 hlavně, pokud se rok snažíte, tak bych vyšetřila i partnera, imunologii, a šla do CAR. Divím se, že tě tam už dr. neposlala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 20:02

To mi řekla, hned Dr. že si má partner zajít, a má to v pořádku… já jsem nechtěla hned hnát do CARU, nejbližší mám asi v Ově, a to bych byla věčně u Dr. Jen jsem chtěla zjistit, zda ovuluji, ale asi tak jednoduše to nezjistím… :dance: tak nezbívá to ještě skusit ted a potom mě ten CAR beztak nemine…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50107
5.8.13 20:19

Nebo zkus pár cyklů měřit BT.
http://merenibt.xf.cz/index2.html
Ale chce to v cyklu bez hormonů (bez toho progesteronu, ten to může zkreslovat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lenula1983
6.8.13 19:33

No ted druhý měsíc beru ten duphaston a i clotik, a předtím jsem nebrala nic, a 8 měsíců nic… tak jsem myslela, že bude něco s ovulací, ale ono, může být milion věcí špatně… takže to zatím nechám tak a pak kdyžtak ten CAR, m tam to vemou důkladně.

• Nahlásit
  • Citovat
13575
6.8.13 19:37

.

Příspěvek upraven 03.09.14 v 23:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lenula1983
6.8.13 19:45

No já zkoušela kontryhel, a nevím, 2× cyklus 28 dní a pak zas 34dní od 1dc do 12dc, vlastně nevím jestli byla ovulace… bo jsem to nějak nevypozorovala ani nedělala testy… ale pak jsem šla k dr. a tam mi dala duphaston… a ted po 3 měsících clostlibegyt. Chtěla jsem se vyhnout hormonům, jestli to nevyjde ani s něma, dám si pauzu a zkusím nějakou bylinu:-) Bo do toho CARU se mi nece:-( :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
13575
6.8.13 19:53

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.19 15:15

Jaka je pravdepodobnost otehotneni, kdyz jsem mela nechraneny styk 10. a 15. den cyklu a mam cykly dlouhe 28-33 dní. :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
50107
24.2.19 15:20

15-20 %

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie